Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | $18,52 mld. | EBITDA | $89,75 mil. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 19 068 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 6,1 |
| Roční dividenda na akcii | -- | P/E (Cena k zisku) | -44 |
| Dividendový výnos | -- | Návratnost aktiv | -3,1 % |
| Příjmy společnosti | 1,61 tis. U | Návratnost vlastního kapitálu | -17 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | $4,7 | Provozní marže | -5,2 % |
| EPS (Zisk na akcii) | -$1,41 | Zisková marže | -29 % |
| Účetní hodnota na akcii | $6,9 | EV (Hodnota podniku) | $18,76 mld. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií U.
Aktuální kvartál končí 30. 9. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 4. 11. 2026. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne -$0,064 při tržbách ve výši $539 mil..
Zveřejnění výsledků je očekáváno 4. 11. 2026.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $539 mil. | -- | -- |
| Příjmy | -$28,04 mil. | -- | -- |
| EPS | -$0,064 | -- | -- |
Společnost výrazně překonala očekávání a vykázala mnohem lepší finanční výsledky. Zisk na akcii dosáhl -$0,05 (53.4 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $514,7 mil. | $546,5 mil. | +6.17 % |
| Příjmy | -$46,95 mil. | -$23,61 mil. | +49.72 % |
| EPS | -$0,11 | -$0,05 | +53.37 % |
Unity Technologies zažila pravděpodobně nejlepší čtvrtletí od svého vstupu na burzu. Společnost výrazně překonala očekávání v tržbách i zisku, přičemž klíčovým motorem růstu byl reklamní systém Vector využívající AI, který překonal hranici miliardy dolarů v ročních tržbách dříve, než se čekalo. Strategický posun k integraci dat přímo z herního prostředí (runtime) do AI modelů přináší inzerentům vyšší efektivitu, což láká nové partnery, jako je Netflix.
Pro nadcházející kvartál Unity předpovídá další akceleraci růstu a historicky první dosažení čistého zisku podle metodiky GAAP. Investoři mohou očekávat pokračující expanzi marží a silné zaměření na novou generaci softwaru Unity 7, která má zásadně zjednodušit tvorbu her pomocí AI agentů.
Tržby mírně překonaly očekávání, ale prohlubující se ztráta investory výrazně zklamala. Zisk na akcii dosáhl -$0,8 (278.9 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $502 mil. | $508,2 mil. | +1.25 % |
| Příjmy | -$92,45 mil. | -$346,9 mil. | -275.25 % |
| EPS | -$0,21 | -$0,8 | -278.91 % |
Unity v posledním kvartálu výrazně překonala očekávání v tržbách, i když čistá ztráta byla kvůli restrukturalizaci vyšší. Klíčovým příběhem je úspěch AI systému Vector, který pohání reklamní byznys a roste o 80 % meziročně. Společnost těží z masivního zájmu o tvorbu mobilních her a integraci AI, která zrychluje vývoj a přitahuje rekordní počet nových vývojářů.
Pro nadcházející čtvrtletí investory čeká nasazení unikátních dat z herního rozhraní (runtime data) přímo do produkčních modelů, což by mělo dále zvýšit efektivitu reklam. Vedení očekává, že díky provozní disciplíně a odprodeji vedlejších aktivit dosáhne firma plné ziskovosti (GAAP) do konce roku 2026. Očekávejte silný růst v oblasti AI nástrojů a postupné zlepšování marží.
Tržby mírně překonaly očekávání, ale hluboká ztráta investory výrazně zklamala. Zisk na akcii dosáhl -$0,21 (201.4 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $492,8 mil. | $503,1 mil. | +2.09 % |
| Příjmy | $90,68 mil. | -$89,96 mil. | -199.21 % |
| EPS | $0,21 | -$0,21 | -201.41 % |
Unity v uplynulém čtvrtletí vykázala rozporuplné výsledky: i když tržby mírně překonaly očekávání, společnost se propadla do nečekané čisté ztráty. Klíčovým příběhem je však agresivní transformace. Starý reklamní byznys (IronSource) rychle ustupuje moderní AI platformě Vector, která roste o 70 % ročně a stává se hlavním motorem zisku.
V příštím kvartálu a zbytku roku 2026 by investoři měli očekávat postupné začleňování dat z herního enginu do reklamních modelů, což má zvýšit efektivitu marketingu. Unity se také otevírá širšímu publiku díky webovému rozhraní a generativní AI, která umožní tvorbu her i netechnickým uživatelům. Přestože čísla za minulé období vypadají slabě, firma směřuje k vyšší kvalitě tržeb a dlouhodobé ziskovosti postavené na AI.
Tržby sice mírně překonaly očekávání, ale prohloubená ztráta investory zklamala. Zisk na akcii dosáhl -$0,3 (262.6 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $453 mil. | $470,6 mil. | +3.88 % |
| Příjmy | $80,8 mil. | -$126,4 mil. | -256.4 % |
| EPS | $0,18 | -$0,3 | -262.59 % |
Unity má za sebou klíčové čtvrtletí, které potvrdilo obrat k růstu. Přestože účetní ztráta a EPS (-0,30 USD) zaostaly za očekáváním kvůli restrukturalizaci, tržby ve výši 470,6 mil. USD překonaly odhady. Hlavním tahounem je segment Grow a nový systém Vector AI, který výrazně zefektivnil cílení reklam a začíná generovat vysoké marže.
Pro nadcházející kvartál a rok 2026 by investoři měli očekávat postupné zrychlování růstu díky Unity 6 a hlubší integraci AI dat. Společnost se transformuje z pouhého herního enginu na komplexní platformu pro zpeněžení a e-commerce. Příběh se mění z „úsporného režimu“ na příběh o provozní páce, kde by rostoucí tržby měly díky vysokým hrubým maržím rychle zvyšovat ziskovost.
Datum zveřejnění výsledků zatím není známo.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $2,14 mld. | -- | -- |
| Příjmy | -$382,1 mil. | -- | -- |
| EPS | -$0,94 | -- | -- |
Výrazné nenaplnění ziskových očekávání zastínilo i mírný růst celkových tržeb. Zisk na akcii dosáhl -$0,96 (213.8 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $1,84 mld. | $1,85 mld. | +0.48 % |
| Příjmy | $350,8 mil. | -$402,8 mil. | -214.82 % |
| EPS | $0,84 | -$0,96 | -213.79 % |
Unity má za sebou rok hluboké transformace, kdy se zbavovala starých zátěží a sázela na umělou inteligenci. Přestože účetní realita skončila ve ztrátě kvůli restrukturalizaci a útlumu sítě IronSource, klíčový motor růstu, reklamní platforma Vector, vykazuje mimořádnou dynamiku s meziročním skokem o 70 %.
Softwarová divize Create se vrátila k růstu díky silné poptávce v Číně a rychlé adopci Unity 6. V nadcházejícím roce investoři uvidí plnou integraci AI a dat z herního enginu do reklamy, což by mělo zásadně zvýšit marže. Unity se mění z pouhého nástroje pro vývojáře na otevřenou kolaborativní platformu přístupnou přes prohlížeč, čímž chce drasticky rozšířit svou uživatelskou základnu a potvrdit pozici standardu pro interaktivní obsah.
Solidní tržby zcela zastínil nečekaně hluboký propad do čisté ztráty. Zisk na akcii dosáhl -$1,68 (284.9 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $1,79 mld. | $1,81 mld. | +1.39 % |
| Příjmy | $382,4 mil. | -$664,1 mil. | -273.66 % |
| EPS | $0,91 | -$1,68 | -284.91 % |
Unity má za sebou rok hluboké transformace. Přestože účetní ztráta vypadá na první pohled hrozivě, jde o důsledek nezbytného „resetu“ portfolia a čištění rozvahy. Klíčovým strategickým tahem bylo zrušení kontroverzních poplatků, čímž firma získala zpět důvěru vývojářů a stabilizovala předplatné.
V nadcházejícím roce je hlavní sázkou nová AI platforma „Unity Vector“, která má restartovat skomírající reklamní divizi. Investoři by měli v úvodu roku očekávat opatrnost a volatilitu, než se tato technologie plně projeví v příjmech. Velkým příslibem je rychlá expanze do průmyslu (Toyota, Raytheon). Unity se nyní vrací k disciplíně a efektivitě, ale na plné zotavení reklamního segmentu si budeme muset počkat minimálně do poloviny roku 2025.
Tržby překonaly očekávání, avšak prohloubená ztráta celkový výsledek citelně oslabila. Zisk na akcii dosáhl -$2,16 (401.5 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $2,13 mld. | $2,19 mld. | +2.66 % |
| Příjmy | -$793,5 mil. | -$822 mil. | -3.6 % |
| EPS | $0,72 | -$2,16 | -401.51 % |
Společnost Unity má za sebou rok zásadního „resetu“. Přestože realita mírně zaostala za očekáváním v zisku na akcii, tržby překonaly odhady. Klíčovým příběhem loňska byla bolestivá, ale nutná transformace: firma opustila neziskové vedlejší aktivity, propustila 25 % zaměstnanců a zjednodušila portfolio, aby se vrátila ke svým kořenům – hernímu enginu a reklamám.
V nadcházejícím roce investoři uvidí „štíhlejší“ Unity. Vedení očekává zrychlení růstu v druhé polovině roku díky inovacím a zaměření na průmyslové využití (mimo hry), kde vidí obrovský potenciál. Cílem je stát se vysoce ziskovou firmou s jasným zaměřením. Očekávejte dočasné oslabení kvůli restrukturalizaci, po kterém by mělo následovat silné oživení poháněné novými verzemi softwaru a partnerstvími.
Zisk na akcii dosáhl -$2,96 (766.3 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $1,37 mld. | $1,39 mld. | +1.21 % |
| Příjmy | -$984,5 mil. | -$919,5 mil. | +6.61 % |
| EPS | -$0,34 | -$2,96 | -766.26 % |
| Insider |
Hodnota
|
Cena | Typ transakce |
Datum
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
Společnost Unity Software Inc. provozuje platformu, která poskytuje nástroje a služby pro 3D vývoj v reálném čase. Její platforma poskytuje softwarová řešení pro vytváření, spouštění a zpeněžování interaktivního 2D a 3D obsahu v reálném čase pro mobilní telefony, tablety, počítače, konzole a zařízení pro rozšířenou a virtuální realitu. Společnost poskytuje služby podnikům, středně velkým společnostem a vládním a neziskovým institucím, středně velkým, malým a nezávislým podnikům a jednotlivcům v různých odvětvích. Svá řešení nabízí přímo prostřednictvím svého internetového obchodu, terénních prodejních operací, nezávislých distributorů a prodejců v Severní Americe, Dánsku, Číně, Finsku, Velké Británii, Německu, Izraeli, Japonsku, Singapuru, Jižní Koreji, Španělsku a v dalších zemích. Společnost byla založena v roce 2004 a sídlí v San Franciscu v Kalifornii.
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Unity Software |
|---|---|
| Ticker | U |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://investors.unity.com/ |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Založeno | 2004 |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Informační technologie |
| Průmysl | Software |
| Zaměstnanci | 4 412 |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Roční dividenda na akcii | -- |
| Dividendový výnos | -- |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | 1 610 U |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | $4,7 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 23,9 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | $18 518 943 180 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | $18 760 849 408 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 6,1 |
| P/E (Cena k zisku) | -44 |
| P/S (Cena k příjmům) | 9,13 |
| Forward P/E | 24,17 |
| Účetní hodnota na akcii | $6,9 |
| Cílová cena Wall Street | $49,39 |
| Hodnota podniku k příjmům | 9,25 |
| Hodnota podniku k EBITDA | 128,3 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | $89 753 000 |
|---|---|
| Provozní marže | -5,2 % |
| Zisková marže | -29 % |
| EBITDA marže | 4,42 % |
| Hrubý zisk | $1 544 280 064 |
| EPS (Zisk na akcii) | -$1,41 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | -$1,41 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | 23,93 % |
| Růst zisků meziročně | -25 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | -3,1 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | -17 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 19 068 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | $52,15 |
| 52týdenní minimum | $16,78 |
| Beta | 2,02 |
| Vydané akcie | 439 987 000 |
| Volně obchodovatelné akcie | 361 942 341 |
| Podíl institucí | 86,72 % |
| Podíl insiderů | 3,36 % |
| 50denní klouzavý průměr | $35,96 |
| 200denní klouzavý průměr | $32,01 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | 31 055 095 |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | 2,78 % |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | 7,09 % |
| Short ratio | 2,78 % |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.