Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie v ohrožení? Wall Street čeká na klíčová data o inflaci a setkání akcionářů Nvidia

Tento týden přinese nejen zveřejnění indexu PCE, preferovaného Federálním rezervním systémem, ale také důležité výsledky hospodaření a setkání akcionářů velkých hráčů v oblasti umělé inteligence.

Akcie v ohrožení? Wall Street čeká na klíčová data o inflaci a setkání akcionářů Nvidia
Zdroj: depositphotos.com

Wall Street se připravuje na klíčový týden, kdy dojde ke zveřejnění ukazatele inflace preferovaného Federálním rezervním systémem, indexu výdajů na osobní spotřebu (PCE).

Vedle toho proběhnou významné zprávy o výsledcích hospodaření podniků a setkání akcionářů předních společností v sektoru umělé inteligence (AI).

Ekonomické ukazatele a hospodářské výsledky

Ve čtvrtek bude zveřejněna třetí revize hrubého domácího produktu (HDP) USA za první čtvrtletí. Předchozí revize snížily hospodářský růst na 1,3 %, což odráží zpomalení ekonomiky.

Mezi další důležité ekonomické ukazatele, které budou zveřejněny tento týden, patří index cen domů S&P CoreLogic Case-Shiller za duben, spotřebitelská důvěra za červen, prodeje nových domů za květen a počáteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti za týden končící 22. června.

V centru pozornosti bude ale květnový index PCE, jehož zveřejnění je naplánováno na pátek. Jeho vývoj je důležitý pro Fed a jeho rozhodování ohledně úrokových sazeb.

V současné době jsou úrokové sazby stále na nejvyšší úrovni za posledních dvacet let.

Dubnový index PCE vykázal meziroční nárůst cen o 2,7 %, což sice odpovídalo očekáváním trhu, ale stále se nacházel nad 2% cílem Fedu.

Mírnější index spotřebitelských cen (CPI) za květen podpořil naději, že se inflace ochlazuje. Napětí tedy pramení z očekávání, jestli květnový PCE trend potvrdí.

Výroky představitelů Federálního rezervního systému

Kromě ekonomických ukazatelů a podnikových zisků budou pozorně sledovány i výroky čelních představitelů Fedu.

V pondělí vystoupí prezidentka sanfranciského Fedu, Mary C. Dalyová. V úterý vystoupí guvernéři Federálního rezervního systému, Michelle Bowmanová a Lisa D. Cooková.

V pátek promluví také prezident richmondského Fedu, Tom Barkin. Tato vystoupení by mohla poskytnout další vhled do uvažování Fedu o inflaci a úrokových sazbách.

Výsledková sezóna

Tento týden je také významný z hlediska hospodářských výsledků podniků a schůzí akcionářů, zejména v sektoru umělé inteligence.

Nvidia, lídr v oblasti AI technologií, ve středu pořádá výroční schůzi akcionářů. Akcie společnosti nedávno znovu prudce vzrostly a tržní hodnota se vyšplhala na více než 3 biliony dolarů, protože společnost nadále těží z rostoucího zájmu o AI.

Micron Technology, další klíčový hráč v polovodičovém průmyslu, oznámí ve středu své čtvrtletní výsledky hospodaření. Micron nedávno obdržel zvýšení ratingu od Bank of America, k čemuž přispěl optimismus spojený s jeho AI produkty. Laťka je tedy vysoko a cena akcií bude na výsledky jistě reagovat.

Významná softwarová společnost Salesforce pak pořádá schůzi akcionářů ve čtvrtek. Přestože se Salesforce také zaměřuje na umělou inteligenci, nedávno poskytla horší než očekávaný výhled pro druhé čtvrtletí.

FedEx oznámí své hospodářské výsledky v úterý. Přepravní gigant spolu s posledními výsledky oznámil program zpětného odkupu akcií v hodnotě 5 miliard dolarů. Nyní je tedy na místě otázka: Chystá se znovu vracet hodnotu akcionářům?

Zpráva o výsledcích Nike, která bude zveřejněna ve čtvrtek, pak bude důležitá vzhledem ke slabému výhledu, který společnost zveřejnila v posledním čtvrtletí.

Pondělí Projev prezidentky Sanfranciského Fedu Mary C. Daly
Úterý S&P CoreLogic Case-Shiller index cen domů (duben), Spotřebitelská důvěra (červen), Projevy guvernérky Federálního rezervního systému Michelle Bowman a Lisy D. Cook; Výsledky: FedEx Corp, Carnival Corp
Středa Prodej nových domů (květen), Výroční schůze akcionářů Nvidia; Výsledky: Micron Technology, Paychex, General Mills, Jefferies Financial Group, Levi Strauss & Co
Čtvrtek Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti (týden končící 22. června), Pokročilý mezinárodní obchod se zbožím (květen), Pokročilé velkoobchodní zásoby (květen), Pokročilé maloobchodní zásoby (květen), Čekající prodeje domů (květen), Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (květen), Hrubý domácí produkt – třetí revize (Q1), Schůze akcionářů Salesforce; Výsledky: Nike, Walgreens Boots Alliance, McCormick & Company
Pátek Index cen výdajů na osobní spotřebu – PCE (květen), Spotřebitelská důvěra (červen), Chicagský podnikatelský barometr (červen), Projev prezidenta Richmonského Fedu Toma Barkina

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.