S kryptoměnami bývá neodmyslitelně spojována vysoká bezpečnost. Panuje oprávněné přesvědčení, že pokud se někdo nedostane k vašemu seedu, potažmo privátnímu klíči, jsou vaše kryptoměny v bezpečí. Můžeme s klidem říci, že tomu tak skutečně je. Co když ale seed od svých privátních kryptoměn nedržíte?
Přístupové údaje ke kryptoměnám uložené na centralizovaných platformách, jakými jsou kryptoměnové burzy či směnárny, jsou přímo pod správou dané společnosti. Bezpečnost už tedy nezajišťuje pouze jedna neoblomná hradba v podobě seedu, ale dvě, mnohem méně bezpečné hradby – bezpečnostní opatření interních systémů burzy, za něž odpovídá samotná společnost, a bezpečnostní opatření, které pro ochranu vašeho zákaznického účtu podnikáte vy.
V tomto článku si proto popíšeme několik jednoduchých kroků, které byste měli podniknout k zabezpečení svého účtu na Binance, největší světové kryptoměnové burze.
Stejně jako samotní uživatelé, i burza Binance má zájem na tom, aby účty zákazníků byly v bezpečí a nedocházelo k bezpečnostním incidentům.
Lokalizace pro Česko – český jazyk, vklad českých korun přes účet, pár CZK/USDT
Nejvyšší likvidita na trhu pro velké objednávky
Nevýhody
Nutnost poskytnutí osobních údajů a průkazu totožnosti (KYC)
Platforma může působit složitě
Ihned v první kapitole níže zjistíte, jak rychle se bezpečnostní hrozby vyvíjejí. Je tedy ve vašem zájmu používat nejen opravdu silné heslo, ale i všechny dostupné možnosti pro dodatečné zabezpečení účtu, jež si v článku níže popíšeme. S trochou nadsázky je možné říci, že tipy níže vám pomohou z účtu udělat (téměř) nedobytný trezor.
Silné a pravidelně měněné heslo je naprostým základem. Pro každý svůj účet na internetu byste měli používat silná a jedinečná hesla. A právě s jedinečností bývá problém. Pokud se útočníkům podaří nabourat bezpečností systémy platformy ukrývající přihlašovací údaje, často se je následně snaží použít u podobných služeb.
A někdy se jim to i povede. Pokud by došlo k úniku dat na směnárně Anycoin a vy byste měli stejné přihlašovací údaje na burze Binance, útočníci by této skutečnosti mohli zneužít.
Poznámka
Poznámka: Pokud se chcete ujistit, zda přihlašovací údaje spojené s vaší emailovou schránkou neunikly u nějakého provozovatele, vyzkoušejte tuto službu.
Burza Binance sama doporučuje koncipovat heslo z malých a velkých písmen, číslic a speciálních symbolů; minimální délku hesla uvádí alespoň 8 znaků. Pokud chcete mít však heslo skutečně silné, zvolte heslo ještě delší, ideálně alespoň 11 znaků, a zahrňte do něj i více znaků z jiných sad – více čísel a více symbolů. V následující tabulce naleznete orientační časy, jak dlouho by 8 seřazeným grafickým kartám Nvidia A100 trvalo cracknout vaše heslo v závislosti na jeho délce a počtu použitých sad znaků.
Tato řada karet dokáže vyzkoušet více než 523 miliard kombinací hesel za sekundu, jedna taková grafická karta přitom stojí více než 600 000 korun. Jako příležitostný cracker si však karty kupovat nemusíte – můžete si jejich výkon pronajmout za pouhých 700 korun na hodinu. Dá se tedy říci, že se jedná o jeden z nejmodernějších a zároveň snadno přístupných způsobů crackingu hesel v roce 2022, proti němuž by 8 zmiňovaných znaků tak dlouho neobstálo. Můžete tedy sami vidět, že záleží nejen na délce hesla, ale také na tom, kolik sad znaků použijete.
Jak si tedy správně vygenerovat heslo a nezapomenout ho?
Po přečtení minulých odstavců pro vás jistě nebude překvapením, že nejbezpečnější hesla jsou taková, která netvoří pro lidské bytosti srozumitelná slova a už v žádném případě nemají žádnou spojitost s vaší osobou. Jedním z nejlepších způsobůgenerování takového hesla a jeho správy jsou správci hesel.
Tímto způsobem můžete bezpečně a pohodlně uchovávat a spravovat různá hesla na jednom místě. Většina správců hesel využívá sofistikované šifrovací mechanismy, které poskytují další vrstvu ochrany. Ujistěte se, že používáte pouze důvěryhodný software pro správu hesel. My můžeme doporučit např. Dashlane nebo LastPass, skvělým opensource manažerem hesel s více funkcemi šifrování je i KeePass.
Má cenu silné heslo pravidelně měnit?
Jistě jste za svůj život mnohokrát slyšeli radu, že byste svá hesla měli pravidelně obměňovat. Spoustu firem to dokonce stále požaduje, skutečnost je však taková, že to bezpečnosti vašeho účtu zas tolik nepomůže. Microsoft to dokonce od roku 2019 už nedoporučuje, jak je uvedeno v bezpečnostním návrhu Windows 10. NIST, americký Národní institut standardů a technologie, ve svých postupech pro správu digitální identity takové praktiky nedoporučuje už od roku 2017.
“Periodická obměna hesla je pouze ochranný mechanismus proti jeho použitelnosti u útočníka, který se k němu nějakým způsobem dostal. Pokud jste si nastavili dostatečně silné heslo, jenž nebylo nikdy prolomeno, neexistuje důvod k jeho změně. A pokud máte důkaz o tom, že vaše heslo někdo zcizil, pravděpodobně budete jednat okamžitě místo čekání na příští interval jeho vyžadované změny,” vysvětlil Microsoft.
Důvodem chybějícího bezpečnostního přínosu je skutečnost, že uživatelé nucení do změny hesla jej většinou upraví jen o jeden či dva znaky, někdy i o víc, pokud je to vyžadováno. To skutečně žádná pozitiva z hlediska bezpečnosti nepřináší.
Pokud zvolíte takto slabé heslo, crackerovi nebude dlouho trvat nalézt obě dvě varianty. Naproti tomu vygenerování velmi silného hesla už samo o sobě poskytuje dostatečnou úroveň bezpečnosti a pokud už k němu útočník nějakým způsobem přístup nezískal, neexistuje téměř žádná výhoda na jeho periodických změnách.
Poznámka
Upozornění: Je vhodné zmínit skutečnost, že Binance integrovala při změně hesla funkci, jež na následujících 24 hodin zablokuje výběr finančních prostředků. Toto bezpečnostní opatření slouží jako další pojistka k tomu, aby útočníci nestihli vybrat vaše peníze poté, co se dostanou do vašeho účtu.
2. Používejte unikátní emailovou adresu
Jste na všech kryptoměnových burzách či jiných citlivých platformách registrováni pod jednou emailovou adresou? Vystavujete se pak zbytečnému riziku. Je pravdou, že je pohodlné mít vše na jednom místě, ovšem pokud se do vašeho emailu někdo dostane, je pak pro něj mnohem snazší získat přístup prakticky ke všem vašim účtům u různých společností.
Vhodnou bezpečnostní praktikou je tedy používat větší množství emailových účtů – ideálně jeden speciální pro každou registraci. To může být ovšem zbytečně zatěžující.
Snažte se tedy alespoň pro platformy, které jsou pro vás z hlediska vašeho majetku velmi důležité, používat specifický emailový účet.
Bezpečnostní hrozbou mohou být zejména staré a dlouhodobě používané emailové adresy. Čím více míst s jejím záznamem existuje, tím více hrozí její zcizení kvůli rostoucí motivaci útočníků.
3. Povolte dvoufaktorové ověřování (2FA)
Aktivace dvoufaktorového ověřování (2FA) by měla být jednou z prvních věcí, které uděláte po vytvoření účtu na burze Binance. Burza podporuje dva typy 2FA:
ověření přes SMS,
ověření přes Google Authenticator.
Z hlediska bezpečnosti je mnohem více doporučovaný Google Authenticator.
Poznámka
Poznámka: Při nastavování Google Authenticatoru si nezapomeňte zapsat svůj resetovací klíč pro případ, že budete potřebovat přenést kódy 2FA do nového mobilního telefonu.
Ověřování pomocí SMS je sice jednodušší, ale je považováno za méně bezpečné než ověření skrze Google Authenticator. Hlavním důvodem je plnohodnotná závislost na telefonním čísle, respektive SIM kartě uživatele. Pakliže útočník získá přístup k vašim SMS zprávám, přijdou mu i ověřovací kódy. Toho může docílit útokem cílícím na změnu telefonního čísla, respektive změnu registrace SIM karet. Tyto útoky spoléhají na sociální inženýrství a jsou tedy formou phishingu.
Nejsou zas tak časté, to z nich ovšem nečiní zanedbatelnou hrozbu. V roce 2019 byl touto metodou poškozen tehdejší generální ředitel Twitteru, Jack Dorsey, útočníci tak získali přístup k jeho účtu na Twitteru s miliony sledujících.
Při výměně SIM karty hacker buď přesvědčí, nebo podplatí zaměstnance operátora, aby změnil číslo přiřazené k SIM kartě na jiné zařízení, čímž může zachytit veškeré dvoufaktorové ověřovací kódy zaslané textovou zprávou.
Útočníkovi stačí pouze z oběti vylákat osobní informace, po jejichž předložení u telefonního operátora se dokáže falešně prokázat.
Chcete-li posunout dvoufázové zabezpečení vašeho účtu ještě o level výše, můžete využít U2F. Tato metoda využívá připojení přes speciální hardwarový klíč a dokáže buď nahradit, nebo doplnit standardní 2FA. Povíme si o ní více na konci článku.
4. Zkontrolujte seznam zařízení s oprávněním k přístupu k vašemu účtu
Na kartě Správa zařízení můžete zkontrolovat zařízení, která jsou oprávněna k přístupu do vašeho zákaznického účtu. Při používání aplikace Binance najdete tuto kartu pod záložkou Účet, v rozhraní webového prohlížeče pak v nejspodnější části sekce Bezpečnost.
Po kliknutí na políčko Spravovat se vám zobrazí seznam všech připojených zařízení dle IP adres a verze prohlížeče. Nebojte se sem občas zavítat a zkontrolovat, jaká zařízení jsou stále povolená. Nejedná se samozřejmě o zařízení s automatickým přihlášením, ale spíše o zařízení, z nichž není vyžadován autorizační kód přes email. Pokud některá zařízení nepoznáváte, ihned je vymažte.
Pozorujete podivnou aktivitu na vašem účtu? Ihned ho deaktivujte
Máte-li podezření, že se s vaším účtem děje něco nekalého, můžete jej deaktivovat přes volbu přímo pod zvýrazněnou Správou zařízení na obrázku výše. V této sekci se dozvíte o každém přihlášení na váš účet – i o tom neúspěšném. Při násilném pokusu o zjištění hesla vám účet automaticky zablokuje bezpečnostní systém burzy, pokud zde ovšem vidíte 2 nebo 3 neúspěšné pokusy i přes to, že jste se sami přihlašovat nepokoušeli, může se o to snažit někdo jiný. Stejně tak vás může upozornit i úspěšné přihlášení z data, které se vám nevybavuje.
Přístup do účtu je evidován v čase dle platformy využité pro přístup a dle jednotlivých IP adres. Deaktivací účtu pozastavíte obchodování a výběry, odstraníte všechny API klíče a odstraníte všechna zařízení, jež mají přístup k vašemu účtu.
5. Povolte si pro výběry jen adresy vašich vlastních kryptoměnových peněženek
Whitelist adres pro povolené výběry kryptoměn je další bezpečnostní bariérou burzy – pakliže se útočník čirou náhodou dostane do vašeho účtu i skrze vaše silné heslo a dvoufaktorové ověření, nebude moci kryptoměny na svou adresu odeslat. Přidat novou adresu na seznam povolených je možné pouze s potvrzením najednou přes SMS, email a dvoufázové ověření, pokud je aktivováno.
Velkým pozitivem tohoto způsobu zabezpečení je i pojištění proti překlepu při vkladu adresy pro výběr či volby špatné sítě. Hashe kryptoměnových adres jsou citlivé na každý jediný znak, i na velká a malá písmena – při jejich změně se klíčování hashe kompletně změní, jinými slovy, změní se i celá kryptoměnová adresa.
Stejně katastrofický scénář nastává i při výběru špatné kryptoměnové sítě, nicméně proti těmto uživatelským chybám má rozhraní burzy již implementována opatření. Opatrnosti ale není nikdy dost, proto se vždy řiďte rčením “dvakrát měř, jednou řež”.
6. Nastavte si kód proti phishingu
Nebezpečí od útočníků využívajících sociální inženýrství číhá doslova na každém rohu. V oblasti kryptoměn kvůli stále nízké regulaci od státních orgánů je jejich činnost obzvláště rozšířená, proto byste si měli dát obzvláště velký pozor.
Největší nebezpečí phishingu vás pravděpodobně potká v DeFi, tedy ve světě, kde jste pouze vy pánem svých kryptoměn. To však neznamená, že se s pokusy útočníků nemůžete setkat i v oblasti centralizovaných služeb – existuje spousta způsobů, jakými se útočníci mohou dostat do vašeho účtu. Jeden z nich, změnu SIM karet, jsme si dokonce popisovali výše.
Při manipulaci s vaším účtem na Binance byste se měli držet všeobecných anti-phishingových zásad, jimiž je např. kontrola URL adresy, kontrola telefonního čísla, z nějž vám přichází SMS kódy pro dvoufaktorové ověření, a kontrola emailové adresy při příjmu zprávy od Binance.
URL adresa by vždy měla obsahovat doménu binance.com, dejte si tedy pozor na imitace. Samozřejmostí je také šifrované připojení – zkontrolujte si, že máte v prohlížeči URL adresy uzamčený zámeček či zelenou barvu. Pokud [questionbox answer="označení protokolu není HTTP, ale HTTPS"]nemáte[/questionbox], připojení není zabezpečené – při takovém připojení by někdo mohl odposlouchávat vaše přihlašovací údaje při přihlašování.
Dejte si pozor na přijaté SMS zprávy. Když vám přijde nějaká SMS zpráva od Binance, můžete se podívat do historie již přijatých zpráv – pokud vám z tohoto čísla od Binance již něco přišlo, pravděpodobnost, že se jedná o podvod, je téměř nulová. Může se vám ale stát, že vám z jiného čísla přijde zpráva od podvodníka vydávajícího se za Binance – pokud zpozorujete něco podezřelého (např. falešnou URL adresu ve zprávě či výzvu o poskytnutí přihlašovacích údajů), zprávu smažte, neodpovídejte na ni a na odkazy vedoucí z ní v žádném případě neklikejte.
Stejná pravidla platí pro přijaté emailové zprávy. Zprávu přijatou od podivné adresy s obsahem cílícím na vaše citlivé informace byste měli smazat a ignorovat. Aby vám Binance lépe pomohla odlišit potenciálního podvodníka, nabízí vám aktivaci funkce phishingového kódu.
V podsekci pokročilého zabezpečení v sekci Bezpečnost uvidíte ve spodní části políčko Kód proti phishingu – zde si můžete nastavit libovolný výraz, který pak Binance zahrne do všech oficiálních emailů. Budete tak mít jistotu, že zprávy přicházejí přímo od burzy. V přijatých emailech se nastavený kód bude nacházet v pravé dolní části.
Více informací o kódu proti phishingu poskytuje Binance ve svém vlastním průvodci.
7. Dodržujte bezpečnostní pokyny spojené s API
Burza Binance nabízí technicky zdatným obchodníkům obchodování přes API – rozhraní pro komunikaci dvou samostatných aplikací. Na API je v tomto směru možné pohlížet jako na klíč, který vám umožní provádět obchodní příkazy na vašem účtu jinak než přes grafické rozhraní burzy. Do systémů burzy můžete obchodní příkazy odesílat např. z aplikace běžící na vašem PC či z aplikace třetí strany.
Je nutné zmínit, že používání API klíčů s sebou nese určitá rizika. Pokud se k nim někdo dostane, technicky získá přístup k vašemu účtu. Rozhraní Binance vás samo vyzývá k tomu, abyste svůj set API klíčů s nikým nesdíleli. Odesíláte-li obchodní příkazy z vašeho počítače, ujistěte se, že máte z hlediska bezpečnosti zajištěné jak vaše zařízení, tak i spojení s rozhraním burzy.
Rozhodnete-li se sdílet svůj API klíč se třetí stranou, počítejte s tím, že se vystavujete bezpečnostnímu riziku. Selžou-li ochranné prvky třetí strany, API klíče vám útočníci mohou ukrást a získat tak přístup k vašemu účtu. To se bohužel již stalo několika desítkám uživatelů burzy v prosinci roku 2022, kteří si na 3Commas poslali své API klíče. Po útoku na 3Commas bylo přes zhruba 100 000 zcizených API klíčů ukradeno více než 22 milionů dolarů v kryptoměnách.
1/3 Over the past couple of weeks a number of @3commas_io users have reported unauthorized trades on their CEX accounts.
3Commas blames it on “phishing” but I now have verified a group of 44 victims who’ve had $14.8m in total stolen. pic.twitter.com/49K28a5Pf8
Krátce před tímto útokem byl okraden i známý trader a influencer pod pseudonymem CoinMamba – na Twitteru svým followerům sdělil, že mu někdo vykradl účet přes API, které si vytvořil před 2 lety na trading s kryptoměnovými small capy a které sdílel právě s 3Commas.
Hey guys. Unfortunately two days ago my Binance account got exploited through an API which I’ve created 2 years ago and haven’t used since which I assumed I deleted but apparently didn’t. It was used to make trades on low cap coins to push up the price to make profit.
Dočkal se okamžitě zastání kryptoměnové komunity a zanedlouho se veřejně pohádal s CZ, šéfem a zakladatelem Binance. CoinMamba je přesvědčen o tom, že se nestal obětí phishingu a že je chyba buď na straně Binance, nebo na straně 3Commas. CZ naproti tomu vysvětloval, že si nemůže být jistý tím, jak s API klíčem manipulují uživatelé.
Also there is no way for us to know if API keys were leaked by Binance itself. As I mentioned before, you should reset all API keys to prevent this from happening. Also seize the funds from exploiter and return the funds to users.
Ať už je v právu kdokoliv, podstatné je, že sdílení API klíče s jakoukoliv třetí stranou přináší značné riziko. Chcete-li tedy svůj API klíč s nějakou jinou aplikací sdílet, prověřte si její spolehlivost a míru zabezpečení. A pokud jsme vás v článku výše od periodické změny silného hesla odrazovali, zde vám občasnou obměnu API klíče doporučujeme, zejména při sdílení klíče s třetí stranou, neboť v tomto případě nemáte šanci ovlivnit, jak moc bezpečně cizí strana s vaším klíčem nakládá. Bezpečnost můžete zvýšit i povolením pouze specifických IP ares.
8. Používejte ověřování hardware klíčem
Ověření skrze hardwarové klíče je tím nejvyšším stupněm možného zabezpečení vašeho zákaznického účtu u burzy Binance. Jedná se o všeobecně rozšířenou a časem prověřenou metodu dodatečného ověření používanou nejen v kryptoměnové oblasti. Může fungovat jako dodatečná vrstva zabezpečení doplňující již zavedené dvoufaktorové ověření přes Google Authenticator či ho plně nahradit – záleží na vás a vašich preferencích.
Použití hardwarového klíče je velmi jednoduché. Stačí pouze v době, kdy se přihlašujete na svůj zákaznický účet či provádíte jakoukoliv jinou operaci vyžadující hluboké prověření, připojit do PC nebo telefonu hardwarový klíč. Aplikace či webové rozhraní burzy pak registruje jeho přítomnost, ověří si jeho identitu a pokud vše sedí, dokončí ověření úspěšně.
Na rozdíl od ověření skrze telefonní číslo či Google Authenticator závisí ověření U2F na fyzickém zařízení, které máte u sebe. Útočník by vám tedy musel hardwarový klíč fyzicky ukrást.
Příkladem je např. YubiKey 5Ci na obrázku výše, podporuje připojení přes USB-C a Lightning – zapojíte ho jak do počítače s operačním systémem Mac či Windows, tak i do telefonu s Androidem či iOS.
9. Vyberte si část prostředků na vlastní peněženku
Poslední tip tolik nesouvisí se samotným účtem na burze Binance, ale spíše s celkovým pohledem na uschování kryptoměn. V úvodu článku jsme si řekli, že vlastní správa privátního klíče, potažmo seedu, z hlediska bezpečnosti držení kryptoměn na serverech centralizovaných služeb nesahá ani po paty.
Motivací pro výběr kryptoměn na vaši vlastní adresu peněženky může být např. i možnost využít příležitosti, jež nabízí skutečný svět DeFi a NFTs – na decentralizované burzy či NFT tržiště se totiž bez vlastní peněženky nepřipojíte. Za tímto účelem vám nejlépe poslouží softwarové peněženky – můžeme vřele doporučit např. MetaMask, peněženku, jejíž podporu dnes najdete téměř všude, a Trust Wallet, kterou vlastní přímo burza Binance. To s sebou nese řadu výhod – např. propojení s Binance Pay.
Poznámka: I když Trust Wallet vlastní Binance, peněženka poskytuje stále plně non custodial služby – privátní klíč nezná nikdo jiný, než vy.
Tím hlavním účelem kryptoměnových peněženek je ovšem bezpečná úschova kryptoměn. Je-li vaším skutečným záměrem co nejvyšší bezpečnost, zvolte některou z hardwarových peněženek a uložte si na ní kryptoměny, s nimiž nemáte v plánu v blízké budoucnosti manipulovat. Našimi favority jsou všechny varianty od společností Trezor a Ledger.
Upozornění: Je vhodné zmínit, že při přesunu kryptoměn na vaší vlastní peněženku na sebe přebíráte také všechnu zodpovědnost ohledně jejich péče, podobně jako když si vyberete peníze z bankomatu do své vlastní peněženky v kapse.
Pokud si kryptoměny odešlete na špatnou adresu či přijdete o seed, nikdo vám nepomůže. Doporučujeme vám tedy si o manipulaci s kryptoměnovými peněženkami předem něco načíst. Veškeré informace včetně návodů naleznete v recenzích našich prověřených kryptoměnových peněženek.
Dodržujete-li veškeré výše popsané bezpečnostní praktiky, či alespoň holý základ jako silné heslo (což je opravdu ta nejdůležitější věc ze všeho) a zapnuté dvoufaktorové ověření, dá se říci, že pro bezpečnost svého účtu děláte dostatek. A chcete-li mít opravdu jistotu, že z vaší strany žádné bezpečnostní pochybení nehrozí, můžete si účet zajistit i hardware klíčem.
Zbylé povinnosti leží pak na bedrech bezpečnostních techniků z Binance. Mějte však na paměti, že právě spoleh na centralizované platformy a přesvědčení, že tak vyspělým mezinárodním společnostem s obrovským pojištěním nic hrozí, stál hodně uživatelů značné množství peněz. Proto byste na burzách neměli držet veškeré kryptoměny – zvažte výběr některých kryptoměn na svou vlastní kryptoměnovou peněženku, ideálně hardwarovou – jen tak v kryptoměnovém světě dosáhnete skutečně nejvyšší úrovně bezpečnosti.
Bývalý šéfredaktor, softwarový architekt a nadšenec do kyberbezpečnosti a blockchainu. V rámci Finexu se zaměřuje zejména na technická témata v oblasti kryptoměn. Kryptoměny považuje za platidlo budoucnosti řešící řadu problémů s centralizovanou náturou existujících platebních prostředků. DeFi svět považuje za úchvatný a nabízející spoustu skvělých příležitostí.
Abychom Vám mohli poskytnout co nejlepší služby, používáme různé technologie, mezi které patří i soubory cookies.
Váš souhlas s použitím těchto technologií nám umožní zpracovávat údaje, jako je Vaše chování při používání našeho webu. Díky tomu můžeme náš web dále zlepšovat. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce těchto webových stránek.
Technické
Vždy aktivní
Technické cookies jsou nezbytně nutné pro legitimní účel umožnění použití služby, kterou si náš čtenář nebo uživatel výslovně vyžádal navštívením stránek a není možné je vypnout.
Předvolby
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Statistiky
Cookies využívané výhradně pro statistické a analytické účely, abychom naše stránky mohli neustále zlepšovat dle toho, jak se naši čtenáři a uživatelé chovají a jaké mají preference.Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Marketing
Cookies používané k vytvoření uživatelských profilů za účelem zobrazování reklamy nebo sledování chování na webových stránkách pro podobné marketingové účely.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.