Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

4 levné REIT s vysokými dividendovými výnosy – Nakopněte své portfolio novými dividendovými akciemi

Publikováno
4 levné REIT s vysokými dividendovými výnosy – Nakopněte své portfolio novými dividendovými akciemi
Zdroj: enterpreneur.com

Pokud hledáte způsob, jak nakopnout své portfolio a zároveň ho efektivně diverzifikovat, určitě by v něm neměly chybět i tituly z řad REIT. V současnosti můžete narazit na celou řadu akcií od úspěšných REIT, které se navíc obchodují na svých minimech. I přesto vám však dokážou nabídnout velmi zajímavé dividendové výnosy pro váš pasivní příjem.

Níže jsme tedy pro vás vybrali čtyři REIT za nízkou cenu a zároveň s vysokými dividendovými výnosy.

1. Ares Commercial Real Estate

Poznámka

Ticker: ACRE

Burza: NYSE

Tržní hodnota: 660,9 milionů dolarů

Dividendový výnos: 10,87 %

Ares logoAres Commercial Real Estate je REIT zabývající se nejen pronájmem vlastních nemovitostí, ale i poskytováním finančních služeb v tomto odvětví. Založená přitom byla již v roce 2009, přičemž má ve svém portfoliu komerční a průmyslové nemovitosti napříč Severní Amerikou a Evropou.

Konkrétně se stará o kancelářské budovy, sklady, logistická centra, průmyslové budovy a obchodní centra. Právě široká diverzifikace portfolia jí poskytuje stabilní příjem, jež je odolný i vůči ekonomickým výkyvům či krizím v různých odvětvích.

Podle doporučení Bank of America je ACRE správnou investicí již od října, přičemž jako cílovou cenu stanovila 13 dolarů. Aktuálně se cena pohybuje těsně nad 12 dolary, přičemž společnost stále vyplácí čtvrtletní dividendy s ročním dividendovým výnosem 10,87 %.

2. Blackstone Mortgage Trust

Poznámka

Ticker: BXMT

Burza: NYSE

Tržní hodnota: 4,1 miliardy dolarů

Dividendový výnos: 10,74 %

Blackstone Mortgage Trust LogoBlackstone Mortgage Trust je REIT založená v roce 1998 v New Yorku. Její hlavní náplní je investice do hypoték zajištěných nemovitostmi, jež v také financuje. Pochlubit se tak může širokým portfoliem, v němž jsou hypotéky kryté nemovitostmi v Severní Americe, Evropě a také Austrálii.

Prostřednictvím své mateřské společnosti Blackstone Group, která se řadí mezi jedny z největších alternativních investičních firem na světě, investuje do kancelářských budov, hotelů, bytových domů či různých retailových prostor.

Společnost se navíc snaží maximálně diverzifikovat, díky čemuž se jí daří úspěšně vykrývat většinu rizik. I v souvislosti s tím nabízí stabilní dividendy ve výši 0,62 dolaru a ročním dividendovým výnosem 10,47 %, díky čemuž představuje tento titul skvělou příležitost pro dlouhodobou investici. Cena za akcie se od začátku února pohybuje okolo 24 dolarů.

3. Cousins Properties

Poznámka

Ticker: CUZ

Burza: NYSE

Tržní hodnota: 3,9 miliardy dolarů

Dividendový výnos: 4,85 %

Cousins LogoCousins Properties se sídlem v Atlantě píše svoji historii již od roku 1958, díky čemuž disponuje opravdu nadupaným portfoliem nemovitostí. Konkrétně se zaměřuje na výstavbu a správu kancelářských budov v regionu Sun Belt neboli oblasti táhnoucí se od jihovýchodu na jihozápad USA. Jeho cílem jsou zejména nejrychleji rostoucí trhy v Atlantě, Austinu, Charlotte, Dallasu, Naschvillu, Tampě a Phoenixu.

Aktuálně vlastní přes 20 milionů čtverečných stop, přičemž klade velký důraz na kvalitu a udržitelnost daných budov – většina budov je tak certifikována jako LEED, jež odkazuje na vysokou udržitelnost daných staveb. Od začátku února se akcie společnosti obchodovaly nízko pod cenou z let 2019 a 2020, a to s hodnotou okolo 25 dolarů.

Důvodem je nejen inflace, ale i adaptace některých zaměstnavatelů na model home office během pandemie. Velké části z nich se však neosvědčil, a proto se neočekává, že by CUZ mělo zaznamenat další propad. Kromě toho nabízí i čtvrtletní dividendy ve výši 0,32 dolaru a skromnější dividendový výnos ve výši 4,85 %.

4. Realty Income

Poznámka

Ticker: O

Burza: NYSE

Tržní hodnota: 44,35 miliard dolarů

Dividendový výnos: 4,44 %

Logo Realty IncomeRealty Income je americké REIT, které se zaměřuje na pronájem retailových a průmyslových nemovitostí. Na rozdíl od své konkurence nabízí jiný způsob pronájmu, kdy se nájemci postarají o většinu úkonů spojených s pronájmem – jejich povinností je tedy například platba daní, údržba nemovitosti či platba pojištění.

V souvislosti s tím se společnosti daří snižovat náklady, a naopak zvyšovat zisky, které následně může rozdělit i mezi své investory. Právě díky dividendám se jí podařilo zařadit mezi dividendové aristokraty, kteří se těší mezi dlouhodobými investory velké oblibě.

Oproti konkurenčním REIT se společnosti dařilo i během pandemie koronaviru, kdy jí nájem hradilo více než 90 % klientů. V současnosti společnost vyplácí dividendy ve výši 0,25 dolaru měsíčně, přičemž nabízí 4,44% roční dividendový výnos. Samotné akcie se začátkem února obchodovaly nad hranicí 67 dolarů.

Proč právě tyto REIT?

Pokud hledáte kvalitní a zároveň levné dividendové akcie ze světa REIT, určitě stojí za to zvážit investici do zmíněných akciových titulů. Všechny ze zmíněných koupíte pod 100 dolarů za kus, díky čemuž do nich mohou investovat i drobní investoři.

Za zmínku určitě stojí jejich široká diverzifikace portfolia, díky čemuž se jim úspěšně daří vyhýbat riziku propadů zisků během krize či neočekávaných situací, jež přinesla například i pandemie koronaviru.

Každopádně byste měli investici zvážit i individuálně a zhodnotit všechna možná rizika. S nimi vám může pomoci náš článek: Investiční riziko – Proč jej podstupovat a jak ho minimalizovat?

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
9
1

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎