Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

4 britské podhodnocené akcie se značným potenciálem do budoucna!

Relativně levné britské společnosti nabízejí potenciál budoucího růstu a atraktivní dividendy. Vyplatí se do nich investovat?

Publikováno
4 britské podhodnocené akcie se značným potenciálem do budoucna!
Zdroj: depositphotos.com

V současné době čelí světová ekonomika celé řadě výzev. Většina zemí se musí poprat s inflací, přicházející recesí a nejistotami spojenými s geopolitickou situací. Nastalé problémy trápí i investory, kteří musí více než kdy dříve věnovat pozornost svému portfoliu.

Jednou z cest k většímu zabezpečení a jistotě je nepochybně diverzifikace. Vhodnou volbou jsou hodnotové akcie, které velmi často vyplácí i dividendy.

I když se situace nevyvíjí zrovna nejlépe, stále na trhu narazíte na tituly, které mají co nabídnout a navíc jsou aktuálně podhodnocené. V souvislosti s tím jsme pro vás vybrali 4 britské hodnotové akcie, které se vyplatí v únoru sledovat.

1. AJ Bell

AJ Bell patří mezi největší investiční platformy ve Velké Británii, která nabízí širokou škálu služeb. Její akcie se obchodují za téměř 19násobek očekávaných zisků. To by mohlo indikovat, že se jedná spíše o růstovou akcii, ale ve skutečnosti má více potenciálu z dlouhodobého hlediska.

Společnosti se v poslední době poměrně daří a nic nenapovídá tomu, že by se to mělo v následujících měsících nebo letech změnit. Zájem o její služby navíc stoupá.

2. Bank of Georgia Group

Bank of Georgia Group poskytuje bankovní služby v Gruzii má rovněž sídlo ve Spojeném království a je obchodovaná na londýnské burze (LSE). Banka podle všeho stojí na prahu velkého růstu. Aktuálně se obchoduje s P/E pouhých 4,2 bodu a disponuje vysokým očekávaným dividendovým výnosem ve výši 9,1 %.

Za zmínku nepochybně stojí 150% růst akcií v posledním roce, přičemž se očekává, že by mohla v růstu pokračovat i letos. Ve výsledku banka nabízí atraktivní dividendu a také velký potenciál do budoucna.

3. International Consolidated Airlines Group

International Consolidated Airlines Group je mateřskou společností leteckých společností jako jsou British Airways, Iberia, Aer Lingus, Vueling a LEVEL.

I když bylo celé odvětví zasaženo pandemií, společnost se pomalu zotavuje. V letošním roce by využití kapacity jejích letadel mělo dosáhnout až 96% úrovně, které dosahovala před covidem.

Ve třetím čtvrtletí se jí navíc podařilo dosáhnout rekordního provozního zisku ve výši 1,75 miliardy euro. Momentálně se obchoduje s forward P/E 4,5 bodu. Podle všeho je společnost na dobré cestě k úplnému zotavení a následujícímu růstu.

4. Safestore

Safestore je jedním z největších poskytovatelů self-storage jednotek ve Velké Británii. Právě tento způsob skladování se těší velké oblibě a podle předpokladů by měl růst i v budoucnu.

Oproti ostatním akciím v seznamu se obchoduje s P/E na úrovni 9. Nejatraktivnější je její vysoký potenciál do budoucna. Aktuálně se zaměřuje nejen na expanzi ve Velké Británii, ale i ostatních zemích.

I když zisky společnosti nedávno poklesly, nabízí investorům dividendový výnos 3,6 %. Počítat tak můžete s relativně vysokými dividendami a vysokou pravděpodobností budoucího růstu.

Všechny zmíněné akciové tituly disponují velkým potenciálem a relativně nízkým ohodnocením, díky čemuž jsou zajímavými hodnotovými akciemi.

U některých narazíte také na atraktivní dividendy. Pokud se však neřadíte mezi dlouhodobé investory, bude pravděpodobně lepší se poohlédnout po jiných akciích. Každopádně je jen na vás, jakou zvolíte strategii, a jakému riziku se vystavíte.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
2

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎