Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tři oblíbené akcie Warrena Buffetta: Nabízejí investiční příležitost?

Berkshire Hathaway se stalo pod Buffettovým vedením synonymem investičního úspěchu. Následující tři akcie jsou stabilní součástí jeho portfolia. Proč?

Publikováno
Tři oblíbené akcie Warrena Buffetta: Nabízejí investiční příležitost?
Zdroj: midjourney.com

Investiční historie Berkshire Hathaway patří mezi nejvýznamnější příběhy úspěchu. Pod vedením Warrena Buffetta se stala synonymem bezkonkurenčního růstu na akciovém trhu a inspirací pro investory v neklidném finančním prostředí.

Investice 10 000 dolarů do Berkshire Hathaway před 40 lety by nyní měla hodnotu téměř 4 miliony dolarů. To ilustruje sílu prozíravého výběru akcií a trpělivého kapitálového růstu.

Berkshire Hathaway drží akcie mnoha firem. Následující 3 tituly však jsou příklady prozíravých investic a schopnosti identifikovat dlouhodobou hodnotu na dynamickém akciovém trhu trhu.

Amazon

Akcie společnosti Amazon tvoří pouze malý zlomek portfolia Warrena Buffetta. Avšak Wall Street je ohledně giganta v oblasti e-commerce a cloud computingu velmi optimistický.

Navzdory makroekonomickým výzvám zaznamenaly akcie Amazonu letos významné zisky, především díky síle jeho divize pro cloud computing, Amazon Web Services (AWS).

AWS se ukazuje jako klíčový katalyzátor příjmů a ziskovosti pro Amazon. Příjmy této divize dosáhly ve třetím čtvrtletí 23,1 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 12 % oproti předchozímu roku. Očekává se, že trh s cloud computingem vzroste na více než bilion dolarů do roku 2028. Amazon, který ovládá nejvyšší podíl na trhu, je připraven z této expanze významně těžit.

Kromě toho podporovaly růst jeho akcií i značné zlepšení ziskovosti, investice do umělé inteligence (AI) a trvající dynamika v oblasti reklamního byznysu.

Co se týče reklamního byznysu, tato oblast má pro společnost významný potenciál. Reklamní divize pravidelně generující růst příjmů přesahující 20 % se v posledních čtvrtletích stala klíčovým faktorem pro generování volného cash flow Amazonu. Ve třetím čtvrtletí vzrostly příjmy z reklamy o více než 25 % na 12,1 miliardy dolarů.

Celkově se dá očekávat, že kombinovaná síla cloudu a reklamních aktivit, vedoucí pozice v odvětví e-commerce a zaměření na zlepšení ziskovosti prostřednictvím snižování nákladů, poskytnou solidní základnu pro finanční výkonnost společnosti.

Vývoj ceny akcií Amazon za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Visa

Ve světě, kde vládnou digitální transakce, je role společnosti Visa jako pilíře globálního finančního ekosystému nezpochybnitelná. Přestože je na trhu několik konkurentů, Visa je největší a má fantastický obchodní model, který Warren Buffett obdivuje již dlouho.

Firma si ukrajuje podíl z obrovského množství peněz, které se točí v bezhotovostním styku. A dnes již s převládajícím e-commerce se pochopitelně její příjmy citelně zvýšily.

Finanční síla společnosti Visa je patrná z jejích nedávných výsledků. Ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2023 vykázaly tržby i zisk na akcii (EPS) pozoruhodný růst. Tržby vzrostly o 11 % a EPS o 22 %.

K atraktivitě akcií Visa přispívá i její závazek zvyšovat hodnotu pro akcionáře, který je jasný a přesvědčivý. Rozhodnutí představenstva schválit nový program zpětného odkupu akcií v hodnotě 25 miliard USD je strategickým krokem, který podtrhuje finanční zdraví společnosti a její odhodlání vracet kapitál investorům.

Tato iniciativa spolu s výrazným 16% zvýšením dividendy staví společnost Visa do pozice majáku stability a růstového potenciálu pro současné i potenciální akcionáře. Kromě toho růst ceny akcií neodpovídá zatím růstu základních ukazatelů. P/E se drží kolem relativně nízké třicítky.

Spojení osvědčeného obchodního modelu, dobrých finančních výsledků a politiky vstřícné k akcionářům činí z Visa zajímavý podnik – společnost, jejíž akcie nabízejí vzácnou kombinaci stability a růstového potenciálu.

Vývoj ceny akcií Visa za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Visa Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Coca-cola

Coca-Cola, je součást Buffettova portfolia, která odolává ekonomickým výzvám s 11% organickým růstem tržeb. Její silná rozvaha a dlouhodobá dividendová politika ji řadí mezi dividendové krále. Společnost zvyšuje každoročně dividendu už po dlouhých 61 let a analytici ji označují jako “strong buy” s potenciálem růstu 8,4%. 

Coca-Cola povzbudivě zvýšila své odhady tržeb a zisků pro fiskální rok 2023 a předpokládá organický růst tržeb o 10–11 %, oproti dřívějším odhadům 8–9 %.

Nápojový gigant také plánuje další investice do marketingu a digitálních iniciativ, aby zvýšila relevanci svých značek pro spotřebitele. Rovněž upřednostňuje své platformy eB2B (elektronické business-to-business) pro lepší přizpůsobení produktů, optimalizaci cen a správu zásob.

Vývoj ceny akcií Coca-Cola za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie KO Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Celkově se strategie Berkshire Hathaway zaměřuje na lídry v odvětví s růstovým potenciálem a příslibem dividendových příjmů, což je osvědčený přístup, který inspiroval mnoho investičních nadšenců.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
3
2

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎