Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

TOP 2 dividendové akcie ve slevě, kterým věří i analytici z Wall Street!

Časování trhu je náročná, ale nezbytná disciplína, která rozhoduje o ziskovosti investice. Je nyní vhodný čas investovat do akcií Nike a UnitedHealth?

Publikováno
TOP 2 dividendové akcie ve slevě, kterým věří i analytici z Wall Street!
Zdroj: depositphotos.com

Vstupy do trhu a výstupy z něj jsou tím nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje míru výnosů z každé investice. Toto platí samozřejmě jak u akcií růstových, kde je to možná i důležitější, ale také u akcií dividendových, které jsou svou volatilitou konzervativnější.

V tomto článku se proto podíváme na akcie dvou dividendových společností Nike a UnitedHealth, které se nacházejí v cenové korekci, tedy lidsky řečeno, je levné je pořídit.

Zároveň tyto akcie disponují vysokými očekáváními analytiků za Wall Street, takže určitě by neměli uniknout pozornosti žádného investora.

Srovnání vývoje hodnoty indexu S&P 500 s cenami akcií Nike a UnitedHealth

Aktuální cena
Změna
S&P500 / SPX
Načítání
Načítání
Načítání
Nike / NKE
Načítání
Načítání
Načítání
UnitedHealth Group / UNH
Načítání
Načítání
Načítání

Nike

Společnost Nike vykázala mírný meziroční nárůst svých tržeb o 1,89 % a s mírným růstem počítá i do budoucna. Pro rok 2024 jsou tržby odhadovány na hodnotu 51,7 miliardy USD a pro rok 2025 na 52,8 miliardy USD. Společnost vyplácí kvartální dividendu 0,37 USD za akcii.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie Nike od analytiků z Wall Street
Cenová predikce pro akcie Nike od analytiků z Wall Street

Cenová predikce pro akcie Nike od analytiků z Wall Street je velmi pozitivní. Průzkumu se zúčastnilo celkem 29 analytiků, z nichž 15 očekává pozitivní cenový růst v nadcházejících 12 měších až na hodnotu 130 USD.

Celkem 13 analytiků také očekává cenový růst, ovšem jsou ve svých odhadech konzervativní a cílí na hodnotu 112 USD za akcii. Pouze jeden analytik očekává cenový pokles na hodnotu 81 USD.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Nike
Měsíční akciový graf společnosti Nike

Akcie Nike se obchodují v klesajícím trendu a respektují hodnotu trendové čáry. Trh se blíží ke svému nejbližšímu supportu na ceně 80 USD. Tento support byl ovšem v minulosti již testovaný, takže jeho podpůrná schopnost může být snížena.

Právě hodnota tohoto supportu by měla být realizována v rámci negativní cenové predikce. Naopak pozitivní očekává růst ceny akcií až na hodnotu největšího volume, zatímco velmi pozitivní predikce počítá s průrazem volume i trendové čáry a testem cenového maxima z loňského roku.

UnitedHealth

Společnost UnitedHealth vykázala meziroční růst tržeb o necelých 13 % a se stabilním růstem analytici počítají i na nadcházející dva roky. V roce 2024 by společnost měla generovat tržby v hodnotě necelých 400 miliard USD a v roce 2025 dokonce 431 miliard USD. UnitedHealth vyplácí kvartální dividendu 1,88 USD za akcii.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie UnitedHealth od analytiků z Wall Street
Cenová predikce pro akcie UnitedHealth od analytiků z Wall Street

Cenová predikce pro akcie UnitedHealth vypadá velmi optimisticky. Průzkumu se účastnilo celkem 17 analytiků z Wall Street, přičemž 15 z nich očekává výrazný akciový růst na hodnotu 675 USD za akcii.

Jeden analytik očekává mírnější cenový růst, a to na hodnotu 592 USD za akcii. Pouze jeden analytik akciím nevěří a očekává jejich propad, s cílovou cenou na 480 USD. Jak si ale ukážeme, tato predikce by při současné ceně rovněž znamenala růst.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti UnitedHealth
Měsíční akciový graf společnosti UnitedHealth

Akcie UnitedHealth se obchodují od roku 2022 v postranním trendu a konsolidují na svých cenových maximech. Nejsilnější support se nachází na ceně 420 USD a tvoří konfluenci s 38,2 % Fibonacciho retracementu.

Pokud bude tento support stále platný, trh se od něj může odrazit a začít tak plnit predikce analytiků.

Jak velmi pozitivní, tak pozitivní cenová predikce počítá s průrazem akcií nad hodnotu současného maxima, což by znamenalo opuštění aktuálního tržního rozpětí.

Negativní predikce, vzhledem k současné hodnotě akcií, rovněž počítá s růstem, ten by ovšem v nadcházejících dvanácti měsících měl dosáhnout hodnoty největšího volume okolo ceny 480 USD za akcii.

Závěr

V tomto článku jsme se blíže podívali na akcie společností Nike a UnitedHealth, které jsme analyzovali z pohledu fundamentální a technické analýzy.

Také jsme se podívali na očekávání analytiků z Wall Street, co se týče jejich budoucí ceny. Úvod článku jsme začali teorií ohledně nutnosti časování vstupu do trhu, což je v investování velmi důležitá disciplína.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
3
1

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎