Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Americký miliardář má většinu svého jmění v těchto 3 velmi známých akciích

Pro zhodnocení kapitálu není potřeba vytvářet extra diverzifikované portfolio. O tom se přesvědčíme v tomto článku, při pohledu na akciové portfolio miliardáře Billa Ackmana.

Publikováno
Americký miliardář má většinu svého jmění v těchto 3 velmi známých akciích
Zdroj: depositphotos.com

Většina drobných investorů má v hledáčku pouze pár nejznámějších akcií, jako je například Apple, Microsoft nebo Nvidia, ovšem paleta investičních nástrojů je mnohem pestřejší.

V tomto článku se podíváme na 3 akcie, ve kterých má miliardář Bill Ackman více jak 60 % svého portfolia. Necháte se jím inspirovat?

Korelační graf akcií Chipotle, Restaurant Brands a Hilton

Aktuální cena
Změna
Chipotle Mexican Grill / CMG
Načítání
Načítání
Načítání
Restaurant Brands International / QSR
Načítání
Načítání
Načítání
Hilton / HLT
Načítání
Načítání
Načítání

Sledovat profesionální investory se může těm drobným vyplatit. Vzhledem k tomu, že velcí investoři disponují lepšími informacemi a také lepším investičním zázemím, může se jim podařit nalézt takové akcie, které před sebou mají raketový růst.

Na dalších řádcích se přesvědčíme o tom, že k realizaci výrazného kapitálového zhodnocení stačí jen omezený počet akcií, a to na příkladu Billa Ackmana a jeho Pershing Square Capital Management.

Pojďme se podívat na 3 akcie z jeho portfolia, které zhodnotíme pohledem fundamentální a technické analýzy.

Chipotle Mexican Grill

Tato společnost vykázala zajímavý meziroční růst tržeb 14,33 % a s růstem analytici počítají i v nadcházejících letech.

Pro rok 2024 jsou tržby predikovány na hodnotu 11,24 miliardy USD a pro rok 2025 na 12,73 miliardy USD. Akcie Chipotle jsou oblíbené u institucionální investorů, kteří vlastní 92,45% podíl Chipotle. Společnost ovšem nevyplácí dividendu.

Oblíbenost těchto akcií je pochopitelná, protože od roku 2018 vykazují agresivní cenový růst s velmi malým počtem korekčních pohybů.

Tyto akcie ovšem nepatří mezi levná finanční aktiva, takže jejich pokles na hodnotu nejbližšího supportu na ceně 2 200 USD bude pro většinu drobných investorů stále nedostupná cena (za předpokladu, že k jejich nákupu nevyužijí některého z brokerů, který umožňuje nákup frakčních akcií).

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Chipotle Mexican Grill
Měsíční akciový graf společnosti Chipotle Mexican Grill

Restaurant Brands

Tržby této společnosti meziročně vzrostly o 7,95 % a s jejich mírným růstem se počítá i do dalších let.

Pro rok 2024 se očekávají tržby v hodnotě 7,5 miliardy USD a v roce 2025 by tržby měly růst na hodnotu 7,9 miliardy USD. I tyto akcie jsou oblíbené u institucionálních investorů, kteří vlastní 80,5 % akcií. Restaurant Brands vyplácí kvartální dividendu 0,58 USD za akcii.

Akcie Restaurant Brands se obchodují nad hodnotou rostoucí trendové čáry a zároveň nad hodnotou největšího volume za poslední 3 roky.

Akce v současné době reagují na svá cenová maxima a lze očekávat cenový pokles minimálně na hodnotu trendové čáry. Trh má pod sebou poměrně velké množství supportů, takže existuje vyšší pravděpodobnost dalšího růstu.

Pokud cena akcií klesne pod 50 USD, může to naopak predikovat výraznější cenový pokles.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Restaurant Brands
Měsíční akciový graf společnosti Restaurant Brands

Hilton Worldwide Holdings

Společnost Hilton po letech covidové stagnace vykázala dramatický nárůst tržeb, a to o 18 %.

Se skokovým růstem tržeb se počítá i v nadcházejících letech, kdy by mělo dojít k růstu v roce 2024 na hodnotu 11,26 miliardy USD a v roce 2025 na hodnotu 12,2 miliardy USD. Tržby v roce 2020 přitom klesly až na úroveň 1,6 miliardy USD. Hilton vyplácí kvartální dividendu 0,15 USD za akcii.

I akcie Hilton letí nezadržitelně do nebe s tím, že se výrazně odchýlily od rostoucí trendové čáry, což může predikovat prodejní korekci a stabilizaci ceny.

Nejbližší support na cenovém grafu tvoří proražená cenová maxima. Pokles akcií pod hodnotu trendové čáry může znamenat změnu tržního sentimentu, ale i tak by trh měl podporu v již zmíněném supportu.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Hilton Worldwide Holdings
Měsíční akciový graf společnosti Hilton Worldwide Holdings

Závěr

V tomto článku jsme se blíže podívali na akcie, které tvoří v portfoliu miliardáře Ackmana více než 60 %.

Všechny tyto akcie vykazují agresivní cenový růst a dlouhodobě rostoucí trend. Zároveň jsou tyto akcie oblíbené u velkého množství institucionálních investorů, takže není náhoda, že dosahují takto vysokého kapitálového zhodnocení.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
1

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎