Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

TOP 2 dividendové akcie, které musíte mít ve svém portfoliu!

Vzhledem k potenciálnímu poklesu amerických úrokových sazeb je možná právě teď vhodná doba zvážit akcie s vysokými dividendami. 2 kandidáty vám dnes představíme.

Publikováno
TOP 2 dividendové akcie, které musíte mít ve svém portfoliu!
Zdroj: depositphotos.com

Dividendové akcie jsou citlivé na výkyvy úrokových sazeb. Historické údaje ukazují, že při poklesu úrokových sazeb mají správci aktiv tendenci přiklánět se k příjmovým akciím. Zejména pak k těm s vysokým dividendovým výnosem.

V současné době existují náznaky, že americký trh práce, ekonomika a jádrová inflace se ochlazují, což by mohlo přimět Federální rezervní systém ke snížení sazeb spíš dříve než později.

Je tedy možná na čase vybrat si z dividendových akcií tu pravou, která nejlépe doplní diverzifikované portfolio.

Mezi nesčetnými možnostmi se jako dobří uchazeči jeví dva farmaceutičtí giganti, AbbVie a Pfizer. Obě společnosti nabízejí působivé dividendové výnosy, atraktivní ocenění a solidní historii tvorby hodnoty.

Bezkonkurenční růst dividend

Společnost AbbVie se etablovala jako velmoc mezi akciemi vyplácejícími dividendy. Na aktuální výnos 3,87 % se společnost dostala zvyšováním vyplácených částek a to o 10 % každý z posledních pěti roků.

Toto tempo růstu výrazně převyšuje průměrný roční nárůst 6 % mezi nejlépe rostoucími dividendovými společnostmi.

Aktuální vývoj ceny akcií AbbVie

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AbbVie Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akcie AbbVie se v současné době obchodují za méně než 15násobek očekávaného zisku (forward P/E = 15). Toto ocenění je výrazně nižší než téměř 21 násobek forwardových zisků indexu S&P 500.

Kombinace značného výnosu a závazku k nadprůměrnému růstu dividend činí z AbbVie zajímavou volbu pro příjmové investory.

Je však nutné si uvědomit i problémy, kterým AbbVie čelí. Společnost se potýká se ztrátou exkluzivity na trhu, kde dominuje Humira, vlajkový imunologický lék, který byl v letech 2013 až 2023 významným tahounem příjmů společnosti. Navzdory tomu AbbVie tento přechod zvládá dobře.

Prodeje novějších imunologických léků Skyrizi a Rinvoq se rozjíždějí a neurologická medikace Vraylar si vede nad očekávání dobře od roku 2022, kdy získal schválení rozšiřující indikaci na endogenní depresi.

Růst i v době postcovidové

Pro vytrvalé dlouhodobé investory by rovněž společnost Pfizer mohla být zajímavým doplňkem portfolia zaměřeného na příjmy.

Obrovský rozsah, odborné znalosti a rostoucí inovační schopnosti společnosti ji předurčují k tomu, aby v nadcházejících letech dosahovala dobrých výsledků.

S působivým dividendovým výnosem 5,87 % a cenou akcií nižší než 13násobek budoucích zisků mají akcie Pfizeru dobré předpoklady k tomu, aby v příštích 10 až 20 letech překonaly trh.

Aktuální vývoj ceny akcií Pfizer

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Pfizer Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Cena akcie je nízko především kvůli poklesu tržeb, který firmu zasáhl s klesajícím zájmem o vakcínu proti COVID-19. V období vysoké poptávky však Pfizer generoval nadměrné zisky, které chytře investoval do dalšího vývoje.

Pfizer se mimo jiné zaměřuje na oblast onkologie. Léky z této oblasti jsou známé svou cenovou sílou, přirozenými konkurenčními překážkami a nadprůměrnou délkou komerčního života.

Pfizer je dominantním hráčem v celosvětovém farmaceutickém průmyslu a může se pochlubit rozmanitým portfoliem významných léků a slibných kandidátů ve všech klíčových terapeutických oblastech.

Vzhledem k historickému trendu, kdy akcie s vysokým dividendovým výnosem dlouhodobě dosahují lepších výnosů pro investory než akcie dividendu nevyplácející, se Pfizer v současnosti jeví jako potenciálně velmi zajímavá volba.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.