Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tito dividendoví králové si získávají investory. TOP 3 akcie za dobrou cenu

Společnosti UPS, Clorox a Union Pacific patří mezi dividendové krále a v tomto článku se na jejich akcie podíváme trochu blíže.

Tito dividendoví králové si získávají investory. TOP 3 akcie za dobrou cenu
Zdroj: kiplinger.com

Akcie dividendových králů jsou jistotou, která může buď kvartálně, nebo jednou ročně, investorům přinášet osvěžení jejich portfolia v podobě dividend.

V toto článku se podíváme na 3 společnosti, jejichž akcie se nacházejí v technické korekci, což může být ideální situace pro jejich zařazení do portfolia.

Akcie, na které se brzy podíváme, investorům kromě zajímavých dividend mohou pomoci generovat také kapitálové zhodnocení.

Vzhledem k tomu, že se jejich akcie nacházejí v prodejních korekcích, jsou dostupné za nižší cenu a navíc mají prostor k návratu na vyšší hodnoty. Pojďme se na jednotlivé akcie podívat.

UPS

Společnost United Parcel Service vykázala meziroční pokles svých tržeb o 9,25 % a pohoršila si o více než 10 miliard USD. V letošním roce a v roce 2025 by tržby společnosti měly opět mírně růst a to nejprve na hodnotu 93 miliard USD a v roce 2025 na 98,3 miliardy USD.

Společnost nabízí investorům dividendový výnos 4,72 %, což představuje kvartální dividendu 1,63 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti UPS
Měsíční akciový graf společnosti UPS

Akcie UPS se od roku 2022 obchodují v klesajícím trendu, při kterém již několikrát otestovaly hodnotu supportu na ceně 130 USD.

V současné době trh konsoliduje mezi supportem a rezistencí a čeká se na nějaký fundamentální impuls, který by buď poslal akcie na vyšší hodnoty, nebo je naopak srazil k hodnotě největšího volume na ceně 100 USD za akcii.

Clorox

Tato společnost prodává wellness produkty po celém světě a v loňskám roce vykázala růst svých tržeb o 0,53 %. Společnost si dlouhodobě udržuje konstantní hodnotu svých tržeb, přičemž pro rok 2024 se tržby odhadují na hodnotu 7,17 miliardy USD a pro rok 2025 na 7,37 miliardy USD.

Společnost nabízí investorům dividendový výnos 3,55 %, což činní kvartální dividendu 1,2 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Clorox
Měsíční akciový graf společnosti Clorox

Akcie Clorox se obchodují ve volatilním postranním trendu a jsou uzavřeny mezi rezistencí na ceně 180 USD a supportem na ceně 110 USD.

Jak horní, tak spodní hodnoty konsolidace jsou již otestovány, takže i v tomto případě investoři musejí počkat na fundamentální impuls, který pomůže akciím opustit postranní trend.

Union Pacific

Tato železniční společnost je jak dividendovým králem, tak i králem konstantních tržeb. Meziroční pokles o 3,9 % v dlouhodobém měřítku nic neznamená, protože by se tržby této společnosti v letošním i příštím roce měly pohybovat okolo konstantní hodnoty 25 miliard USD.

Společnost nabízí investorům dividendový výnos 2,33 % a vyplácí kvartální dividendu v hodnotě 1,30 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Union Pacific
Měsíční akciový graf společnosti Union Pacific

Akciím Union Pacific se při posledním nákupním pohybu nepovedlo atakovat svá historická maxima a nyní se obchodují v klesajícím trendu.

Nevýhodou je, že nejbližší support na ceně 180 USD je již otestovaný, takže může v případě negativního výhledu dojít k výraznějšímu cenovému poklesu. Další support by se v tomto případě nacházel až na hodnotě největšího volume, na ceně 110 USD.

Závěr

Mezi hlavní zajímavosti výše uvedených akcií patří samozřejmě dividenda a historie, která jí provází.

Samotné akcie se navíc nacházejí v cenových korekcích, takže je investoři mohou do svých portfolií dokoupit za výhodnější cenu. Díky nižším cenám tak mají akcie i potenciál generovat kapitálové zhodnocení.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.