Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Amazon dosáhl nového milníku: jeho akcie lámou rekordy!

Akcie Amazon tento týden prudce vzrostly. Díky klíčovým růstovým faktorům a strategickým krokům však vidí analytici Bank of America potenciál pro další až 18% růst.

Amazon dosáhl nového milníku: jeho akcie lámou rekordy!
Zdroj: depositphotos.com

Amazon se oficiálně zařadil mezi společnosti s tržní kapitalizací přes 2 biliony dolarů, což pro e-commerce titána znamená významný milník.

Ve středu akcie Amazonu vzrostly o 3,9 %, uzavřely na hodnotě 193,61 dolarů a posunuly svou tržní kapitalizaci těsně nad hranici 2bilionovou hranici.

Tímto úspěchem se Amazon přidal k Applu, Microsoftu, Nvidii a Alphabetu, dosud jediným čtyřem společnostem s takovou hodnotou.

Akcie Amazonu výrazně rostou od začátku roku 2023

Po náročném roce 2022 akcie Amazon v loňském roce posílily o více než 80 % a pokračují v růstu, když v roce 2024 připsaly dalších přibližně 24 %.

S cenou ve výši 3násobku budoucích tržeb (forward P/S = 3) je Amazon navíc atraktivně oceněn, zejména s ohledem na četné faktory růstu.

Aktuální vývoj ceny akcií Amazonu

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Toto oživení bylo způsobeno několika klíčovými faktory, včetně lepší ziskovosti maloobchodu, stabilního růstu Amazon Web Services (AWS) a samozřejmě boomu generativní umělé inteligence (AI).

Bank of America vidí prostor pro další růst

Středeční růst akcií byl podpořen optimistickým výhledem analytiků Bank of America (BofA). Začátkem tohoto týdne BofA zvýšila cílovou cenu pro Amazon z 210 dolarů na 220 dolarů s odkazem na významný potenciál pro zlepšení efektivity.

“Maloobchod byl velkým motorem nedávných revizí odhadů a vzhledem k tomu, že efektivita v prvním čtvrtletí překonala očekávání, myslíme si, že jeAmazon na dobré cestě k tomu, aby v roce 2024 dosáhl většího nárůstu maloobchodní marže,” uvedl analytik BofA Securities Justin Post.

Logistické operace společnosti jsou základem jejího úspěchu. Podle odhadů BofA by Amazon mohl letos doručit celosvětově více než 9 miliard zásilek, což z něj dělá největšího přepravce v USA.

Reorganizace sítě pro realizaci zásilek navíc umožnila doručovat zásilky levněji a rychleji.

Nicméně ukazatele, jako jsou prodané jednotky na metr čtvereční, stále zaostávají za rekordními hodnotami z roku 2018, což naznačuje prostor pro další zlepšení. Snahy o zvýšení efektivity maloobchodu zahrnují:

  • směrování většího počtu balíčků přes specializovaná místa pro doručení ve stejný den
  • využití robotiky
  • motivaci prodejců k rovnoměrnějšímu rozložení zásob v logistické síti Amazonu

Očekává se, že tyto iniciativy povedou k dalšímu zvýšení maloobchodní marže, což přispěje k potenciálnímu růstu akcií.

Akcie Rivianu a odpověď čínskému konkurentovi

Dalším katalyzátorem růstu akcií Amazonu byla investice do společnosti Rivian Automotive. Amazon vlastní více než 162 milionů akcií, což představuje 16,4% podíl.

Akcie Rivianu v tomto týdnu vzrostly o více než 20 % po oznámení nového společného podniku s Volkswagen AG, který zahrnuje investici ve výši až 5 miliard dolarů. Tento vývoj zvýšil hodnotu podílu společnosti Amazon ve společnosti Rivian přibližně o 415 milionů dolarů.

Amazon také otevírá na svých webových stránkách sekci věnovanou levnému zboží, které je dodáváno přímo z Číny. Tento strategický krok je přímou odpovědí rozmáhajícímu se Temu – dceřiné společnosti Pinduoduo.

Nová služba bude vyřizovat objednávky 9 až 11 dnů, což je delší než běžná dvoudenní přeprava, kterou je Amazon známý. Nicméně Temu má s prodejem levného zboží i přes dlouhou dodací lhůtu v USA značný úspěch.

Bank of America nadále hodnotí Amazon jako nejlepší volbu mezi technologickými společnostmi s velkou kapitalizací pro rok 2024.

Analytici se domnívají, že Amazon může i nadále zvyšovat efektivitu svých maloobchodních operací, zlepšovat marže a dál růst i v rámci akciového trhu. Cílová cena 220 dolarů od BofA znamená zhruba 18% nárůst oproti současné ceně akcií.

Uvažujete o investování do akcií Amazon? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.