Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tesla zaznamenává nejdelší vítěznou sérii za poslední rok! Nasdaq a S&P 500 na rekordech

Po příznivých zprávách z trhu práce se americký akciový trh dostal na nová historická maxima. Evropským a asijským indexům se také dařilo.

Tesla zaznamenává nejdelší vítěznou sérii za poslední rok! Nasdaq a S&P 500 na rekordech
Zdroj: depositphotos.com

Ve středu se americkým burzovním indexům dařilo a došlo dokonce k dosažení nových rekordů u S&P 500 a Nasdaq-100 v rámci zkráceného obchodování před čtvrtečním svátkem.

Americký akciový trh i trh s dluhopisy jsou ve čtvrtek uzavřeny kvůli oslavám Dne nezávislosti.

Tesla vytáhla Nasdaq i S&P 500

Od začátku roku si Nasdaq připsal 20 %, S&P 500 16 % a Dow Jones Industrial Average 4,2 %.

Vývoj hodnoty 3 velkých amerických indexů od začátku roku

Aktuální cena
Změna
S&P500 / SPX
Načítání
Načítání
Načítání
NASDAQ-100 / NDX
Načítání
Načítání
Načítání
Dow Jones Industrial Average / DJIA
Načítání
Načítání
Načítání

Ve středu Nasdaq, který je zaměřen na technologické společnosti, vzrostl o 0,9 % a zaznamenal svou 23. rekordní uzavírací hodnotu v roce 2024.

Info

Nasdaq, často považovaný za ukazatel technologických inovací, vykázal během posledních pěti let průměrný roční růst přes 15 %.

Index S&P 500 dosáhl svého 33. rekordu díky nárůstu o 0,5 % během středy, pouze Dow klesl o 0,1 %.

Mezi technologickými tituly, které k rekordům pomohly jmenujme Teslu. Ta ve středu znovu rostla a tentokrát o 6,54 %. Elektromobilka Elona Muska už tak téměř smazala letošní ztráty – za poslední měsíc je přes 40 % v plusu.

Tesla, známá svými průlomovými technologiemi v oblasti elektromobilů, nedávno oznámila plány na vývoj plně autonomního vozidla, což vyvolalo další vlnu optimismu mezi investory.

Akcie Tesly již zaznamenaly sedmý den růstu, což je jejich nejdelší vítězná série od června 2023. Tento růst byl podpořen oznámením společnosti, že dodávky vozidel ve druhém čtvrtletí vzrostly víc, než analytici očekávali.

Aktuální vývoj ceny akcií Tesly

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Pozitivní zprávy o trhu práce

Přírůstky na trzích byly podpořeny také novými daty z trhu práce, která potvrdila očekávání investorů, že Federální rezervní systém může na svém zářijovém zasedání snížit úrokové sazby.

Podle zprávy ADP National Employment Report se zaměstnanost v soukromém sektoru zvýšila v červnu o 150 000 pracovních míst, což je nižší tempo oproti květnovému nárůstu o 157 000 míst.

Počet žádostí o první dávku v nezaměstnanosti vzrostl v týdnu končícím 29. června na 238 000 oproti 234 000 v předchozím týdnu.

Gina Bolvin, prezidentka Bolvin Wealth Management Group, popsala současnou situaci trhu práce jako “scénář Zlatovlásky”.

Ekonomika Zlatovlásky

Jde o situaci, kdy ekonomika není příliš horká ani studená, jinými slovy udržuje mírný hospodářský růst a má nízkou inflaci, což umožňuje měnovou politiku vstřícnou k trhu.

Název pochází z pohádky Zlatovláska a tři medvědi, kterou u nás známe spíš jako O Mášence a třech medvědech.

“Ochlazuje se právě natolik, že nesměřujeme do recese, ale přesto to pomůže trochu zmírnit inflaci,” uvedla Bolvin a dodala, že s napětím očekává páteční zprávu o zaměstnanosti.

Rostly nejen tech stocks a nejen v USA

Akcie Paramount Global vzrostly o 6,9 % díky zprávám o obnovení dohody mezi hollywoodskou společností a její mateřskou firmou National Amusements, kterou vlastní Shari Redstone.

Aktuální vývoj akcií Paramount Global

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PARA Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Na trhu dluhopisů klesl výnos desetiletých státních dluhopisů na 4,346 % z úterních 4,435 %. Výnosy francouzských a dalších evropských dluhopisů rovněž klesly. Výnos francouzských desetiletých dluhopisů klesl z úterních 3,299 % na 3,243 %.

Tamní investoři věří, že vytvoření mezistranické aliance ve Francii zabrání krajní pravici získat většinu ve volbách a situace v zemi se uklidní. Proto se prostředky přesouvají do rizikových aktiv a ceny akcií rostou.

Francouzský index CAC 40 vzrostl ve středu o 1,2 %.

Aktuální vývoj hodnoty indexu CAC 40

Hongkongský Hang Seng a japonský Nikkei 225 také zaznamenaly zisky, přičemž japonský index byl tažen společností SoftBank, která dosáhla historického maxima. Indický Sensex uzavřel na novém rekordu.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.