Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Super bezpečná dividenda přes 9 %? Tyto 2 akcie vám ji mohou nabídnout!

Pasivní příjem formou dividend je velkým lákadlem pro všechny investory. V tomto článku si představíme akcie s dividendovým výnosem přes 9 %, které jsou za dobrou cenu.

Publikováno

Poslední dva roky byly na akciových trzích velmi divoké. V roce 2022 trhu dominovali medvědi. V roce 2023 se naopak kormidla ujali akcioví býci. Právě v tomto divokém prostředí, plném fundamentální nejistoty, mohou investorům přinést alespoň trochu klidu dividendové akcie.

My se v tomto článku podíváme na dvě, které nabízejí velmi zajímavý dividendový výnos.

Korelační graf indexu S&P 500 a SPDR S&P US Dividend Aristocrats

Aktuální cena
Změna
S&P500 / SPX
Načítání
Načítání
Načítání
SPDR S&P US Dividend Aristocrats / SPYD
Načítání
Načítání
Načítání

Na korelačním grafu výše můžeme pozorovat, že do konce poloviny roku 2023 se mnohem lépe vedlo dividendovému ETF SPDR S&P US Dividend Aristocrats než akciovému indexu S&P500. Toto je velmi dobrá zpráva pro investory, protože dividendové akcie vykazují stabilnější výkonnost především v době nejistoty.

Stejně jako u všech akcií je i u těch dividendových velmi důležitá pořizovací cena a naplánování celé investice. U dividendových akcií lze kromě příjmu z dividend také inkasovat kapitálové výnosy z růstu jejich hodnoty. Proto se nyní podíváme na dvě dividendové akcie, u kterých nás bude zajímat jak jejich fundamentální, tak ale i technická analýza.

1) Altria Group

Pokud byste rádi inkasovali dividendy z tabákového průmyslu, tato akcie může být pro vás zajímavá. Výrobky této společnosti budete znát například pod značkou Marlboro. Společnost nabízí investorům 9,35 % dividendový výnos, což činní 0,98 USD s čtvrtletní frekvencí výplat. Altria patří k dividendovým králům a to s 54 lety růstu dividend. Tržby společnosti jsou od roku 2018 konstantní a pohybují se okolo 21 miliard dolarů. Pro rok 2023 a 2024 se ovšem očekává mírný pokles tržeb.

Akcie Altria Group se obchodují pod hodnotou klesající trendové čáry, a také pod hodnotou nejsilnějšího volume od roku 2017. Oboje jsou velmi významné cenové úrovně, které bude muset při růstu trh prorážet. V současné době se akcie obchodují na supportu v postranním trendu. Cenový graf nabízí ještě jednu podporu v růstu a to na hodnotě 25 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Altria Group
Měsíční akciový graf společnosti Altria Group

2) Alliance Resource Partners

Jedná se o těžební společnost specializující se především na uhlí, které dodává energetickým firmám. Tržby této společnost mají rostoucí tendenci a pro rok 2023 a 2024 se očekávají okolo hodnoty 2,6 miliard dolarů. Přitom v roce 2020 se tržby pohybovali okolo 1,33 miliardy dolarů. Společnost nabízí investorům dividendový výnos 13 %, což činní dividendu 0,7 USD s kvartální frekvencí výplaty.

Akcie Alliance Resource Partners se obchodují rovněž pod hodnotou trendové čáry, tedy v klesajícím trendu. Pokud by trh tuto rezistenci prorazil, bude mít otevřené dveře k cenovému růstu na hodnotu 32 USD, kde se nachází další rezistence. V případě poklesu se nejbližší support nachází na ceně 12 USD za akcii a je v konfluenci s 61,8 % Fibonacciho retracementu.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Alliance Resource Partners
Měsíční akciový graf společnosti Alliance Resource Partners

Závěr

Dividendové akcie by měly být bezpochyby součástí každého investičního portfolia. ETF dividendových aristokratů vykazuje v čase mnohem stabilnější cenový vývoj než akciové indexy, díky čemuž se může jednat o instrument snižující volatilitu kapitálu v portfoliu.

V tomto článku jsme si představili dvě dividendové akcie z pohledu technické a fundamentální analýzy. Obě tyto akcie nabízejí investorům dividendový výnos přes 9 %.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎