Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » 📈 ETF » SPDR S&P US Dividend Aristocrats

SPDR S&P US Dividend Aristocrats

Váš kapitál může být ohrožen*

Graf ceny fondu SPDR S&P US Dividend Aristocrats

ETF SPDR S&P US Dividend Aristocrats
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf

Informace o fondu SPDR S&P US Dividend Aristocrats

SPDR S&P US Dividend Aristocrats ETF nabízí investorům možnost investovat do amerických akcií obsažených v indexu S&P Composite 1500, což je prakticky spojení indexů S&P 500, S&P 400 a S&P 600.

Ten zahrnuje takzvané dividendové aristokraty neboli společnosti, které již po dobu delší než 20 let vyplácí nepřetržitě svým investorům dividendy a navíc je každoročně zvyšují.

Krátká historie SPDR S&P US Dividend Aristocrats

SPDR S&P US Dividend Aristocrats bylo emitováno americkou investiční společností State Street Global Advisors v Irsku roku 2011.

Jejím cílem tak bylo již od začátku nabídnout investorům dostatečně široké portfolio akcií od takzvaných dividendových aristokratů, jejichž tituly jsou obsaženy i v indexu S&P Composite 1500 a vyrovnat se tak i jeho výkonnosti.

Toho se snaží docílit kompletním kopírováním složení daného indexu, tudíž prakticky nakupuje všechny akcie v něm obsažené.

Co ovlivňuje cenu tohoto ETF?

Jelikož se tento fond řadí mezi akciová ETF je jeho cena ovlivňována především výkonností daných akciových titulů. Ty pochází od silných společností, které mají na trhu pevné postavení a prakticky tak není možné, aby jen tak ze dne na den zkrachovaly nebo zaznamenaly vysoké ztráty.

Ve většině případů také můžeme spoléhat na to, že cena vyplácené dividendy by neměla být nějak snižována, ale naopak zvyšována. Jednou z výhod tohoto fondu je však i fakt, že obecně index aristokratů roste mnohem více než samotný index S&P 500 a je i mnohem stabilnější během ekonomických výkyvů či krize.

V jeho portfoliu tak můžeme najít například akcie Exxon Mobil Corp, akcie McDonalds, akcie Altria, akcie 3M a další.

Jak obchodovat toto ETF

Jelikož se jedná o úplné kopírování vybraného indexu nabízí fond především příležitost investovat přímo do všech dividendových aristokratů bez nutnosti spravovat každou akcii samostatně. Výhodou je tak úspora času, který můžete věnovat jiným titulům.

Navíc lze počítat s tím, že investice do těchto akcií může být poměrně bezpečná, a to právě kvůli pevnému postavení daných společností. Ve zkratce se tak nemusíte strachovat, že nějaká ze společností z ničeho nic zkrachuje.

Výsledkem investice jsou tak čtvrtletně vyplácené dividendy, které ročně dosahují až 2,5 dolaru, což při aktuální ceně tohoto ETF rozhodně nezní špatně.

Za svoji historii při pohledu na graf můžeme vidět, že jeho cena prakticky meziročně roste, přičemž je však potřeba počítat i s menšími propady.

Obchodní hodiny SPDR S&P US Dividend Aristocrats

SPDR S&P US Dividend Aristocrats ETF je možné obchodovat na burze London Stock Exchange, která je otevřena každý všední den od 09:00 do 17:30 našeho času.

Při obchodování je však potřeba dbát i na státní svátky, kdy je burza uzavřena.

Shrnutí k SPDR S&P US Dividend Aristocrats

Na závěr je tak tento fond vhodný především pro střednědobé až dlouhodobé investory, kterým nabízí především pořádnou dávku diverzifikace ale i možnost pasivních příjmů.

Navíc akcie takzvaných dividendových aristokratů představují pomyslnou zónu bezpečí, a to především kvůli jejich stabilitě a celkovému zdraví, které potvrzují i každoročně vyplácené dividendy.


JménoSPDR S&P US Dividend Aristocrats
TickerSPYD
Webové stránkyhttps://www.ssga.com/uk/en_gb/institutional/etfs/funds/spdr-sp-us-dividend-aristocrats-ucits-etf-dist-spyd-gy
Emitováno2011
Investiční společnostState Street Global Advisors
ISIN IE00B6YX5D40
TER 0,35 %

SPDR S&P US Dividend Aristocrats - cena za poslední 2 týdny

Datum Hodnota Jednotka
22. 10. 2021 58,79€ SPYD
21. 10. 2021 58,43€ SPYD
20. 10. 2021 58,55€ SPYD
19. 10. 2021 57,95€ SPYD
18. 10. 2021 58,2€ SPYD
14. 10. 2021 57,94€ SPYD
13. 10. 2021 57,1€ SPYD
12. 10. 2021 57,67€ SPYD
11. 10. 2021 57,84€ SPYD
08. 10. 2021 57,85€ SPYD

Ohodnoťte toto ETF


Připojte se k diskuzi

Další ETF, které by vás mohly zajímat

RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo