Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo SPDR S&P US Dividend Aristocrats
SPYD
SPDR S&P US Dividend Aristocrats (SPYD)
Váš kapitál může být ohrožen*
Graf SPYD

64,15€ (1 628 Kč)

+0,77 % za 7 dní

Logo SPDR S&P US Dividend Aristocrats

SPDR S&P US Dividend Aristocrats (SPYD)

Cena ETF SPYD
Graf SPYD

64,15€ (1 628 Kč)

+0,77 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf ceny fondu SPDR S&P US Dividend Aristocrats

Informace o fondu SPDR S&P US Dividend Aristocrats

SPDR S&P US Dividend Aristocrats ETF nabízí investorům možnost investovat do amerických akcií obsažených v indexu S&P Composite 1500, což je prakticky spojení indexů S&P 500, S&P 400 a S&P 600.

Ten zahrnuje takzvané dividendové aristokraty neboli společnosti, které již po dobu delší než 20 let vyplácí nepřetržitě svým investorům dividendy a navíc je každoročně zvyšují.

Krátká historie SPDR S&P US Dividend Aristocrats

SPDR S&P US Dividend Aristocrats bylo emitováno americkou investiční společností State Street Global Advisors v Irsku roku 2011.

Jejím cílem tak bylo již od začátku nabídnout investorům dostatečně široké portfolio akcií od takzvaných dividendových aristokratů, jejichž tituly jsou obsaženy i v indexu S&P Composite 1500 a vyrovnat se tak i jeho výkonnosti.

Toho se snaží docílit kompletním kopírováním složení daného indexu, tudíž prakticky nakupuje všechny akcie v něm obsažené.

Co ovlivňuje cenu tohoto ETF?

Jelikož se tento fond řadí mezi akciová ETF je jeho cena ovlivňována především výkonností daných akciových titulů. Ty pochází od silných společností, které mají na trhu pevné postavení a prakticky tak není možné, aby jen tak ze dne na den zkrachovaly nebo zaznamenaly vysoké ztráty.

Ve většině případů také můžeme spoléhat na to, že cena vyplácené dividendy by neměla být nějak snižována, ale naopak zvyšována. Jednou z výhod tohoto fondu je však i fakt, že obecně index aristokratů roste mnohem více než samotný index S&P 500 a je i mnohem stabilnější během ekonomických výkyvů či krize.

V jeho portfoliu tak můžeme najít například akcie Exxon Mobil Corp, akcie McDonalds, akcie Altria, akcie 3M a další.

Jak obchodovat toto ETF

Jelikož se jedná o úplné kopírování vybraného indexu nabízí fond především příležitost investovat přímo do všech dividendových aristokratů bez nutnosti spravovat každou akcii samostatně. Výhodou je tak úspora času, který můžete věnovat jiným titulům.

Navíc lze počítat s tím, že investice do těchto akcií může být poměrně bezpečná, a to právě kvůli pevnému postavení daných společností. Ve zkratce se tak nemusíte strachovat, že nějaká ze společností z ničeho nic zkrachuje.

Výsledkem investice jsou tak čtvrtletně vyplácené dividendy, které ročně dosahují až 2,5 dolaru, což při aktuální ceně tohoto ETF rozhodně nezní špatně.

Za svoji historii při pohledu na graf můžeme vidět, že jeho cena prakticky meziročně roste, přičemž je však potřeba počítat i s menšími propady.

Obchodní hodiny SPDR S&P US Dividend Aristocrats

SPDR S&P US Dividend Aristocrats ETF je možné obchodovat na burze London Stock Exchange, která je otevřena každý všední den od 09:00 do 17:30 našeho času.

Při obchodování je však potřeba dbát i na státní svátky, kdy je burza uzavřena.

Shrnutí k SPDR S&P US Dividend Aristocrats

Na závěr je tak tento fond vhodný především pro střednědobé až dlouhodobé investory, kterým nabízí především pořádnou dávku diverzifikace ale i možnost pasivních příjmů.

Navíc akcie takzvaných dividendových aristokratů představují pomyslnou zónu bezpečí, a to především kvůli jejich stabilitě a celkovému zdraví, které potvrzují i každoročně vyplácené dividendy.

Více informací o SPDR S&P US Dividend Aristocrats

JménoSPDR S&P US Dividend Aristocrats
TickerSPYD
Oficiální webové stránkyhttps://www.ssga.com/uk/en_gb/institutional/etfs/funds/spdr-sp-us-dividend-aristocrats-ucits-etf-dist-spyd-gy
Emitováno2011
Investiční společnostState Street Global Advisors
ISINIE00B6YX5D40
TER0,35 %
Ohodnoťte ETF SPDR S&P US Dividend Aristocrats
12
2

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další ETF, které by vás mohly zajímat