Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Portu snižuje poplatky a zlevňuje pro dlouhodobé investory. Ve správě má již 30 miliard korun

Portu mění sazebník ve prospěch klientů, kterých už má čtvrt milionu. Úspěch platformy je vidět i na rychle rostoucím objemu prostředků ve správě.

Publikováno
Portu snižuje poplatky a zlevňuje pro dlouhodobé investory. Ve správě má již 30 miliard korun
Zdroj: Portu.cz

Česká online investiční platforma Portu dosáhla významného milníku – spravuje majetek v hodnotě přes 30 miliard korun.

Tento rychlý růst z 1 miliardy korun v listopadu 2020 na 30 miliard o pouhé tři roky později odráží úspěch platformy s více než čtvrt milionem uživatelů.

Radim Krejčí, zakladatel Portu, připisuje úspěch platformy jejímu významnému přínosu k demokratizaci investování v České republice. Portu v průběhu let nejen zjednodušilo investování statisícům klientů, ale také jim vygenerovalo zisk přes 4 miliardy korun.

Další zlepšení pro své klienty připravilo Portu na květen, kdy mění sazebník poplatků. Pro investice o větších objemech bude snížena základní sazba a navíc Portu ještě poskytne slevu na poplatky pro dlouhodobé investory.

Favorit redakce

Výhody
  • Velmi jednoduchý přístup k investování, který zvládne i naprostý nováček
  • Žádné vstupní ani výstupní poplatky a velmi nízké průběžné poplatky za investování
Nevýhody
  • Omezený potenciál návratnosti oproti aktivnímu výběru jednotlivých akcií
  • Nízký počet akcií, do kterých lze investovat

Nový sazebník poplatků

S novým sazebníkem poplatků se od 1. května sjednotí poplatky za správu napříč vybranými produkty. Dosavadní cenové plány byly sjednoceny, což investorům dává možnost využívat všechny funkce bývalého tarifu Premium bez omezení a za výrazně nižší cenu.

Produkty “Portfolia”, “Strategie” a “Crypto” budou nyní mít poplatky stanoveny podle objemových úrovní, což odmění dlouhodobé a pravidelné investory, kteří v průběhu let nashromáždili vyšší částky.

  • Portfolia je produkt, který nabízí možnost investovat i začátečníkům. Peníze klienta jsou investovány do diverzifikovaného portfolia sestaveného a řízeného profesionály na základě informací z investičního dotazníku klienta.
  • Strategie umožňuje klientovi nastavit si vlastní strategii a sestavit si portfolio akcií a ETF podle vlastního uvážení.
  • Crypto jak už sám název napovídá je investiční produkt zaměřený na kryptoměny.

Sazba poplatku za správu se vztahuje na kumulativní objem peněz ve všech těchto produktech dohromady bez ohledu na měnu.

Zdroj: portu.cz
Portu - nový sazebník poplatků od května 2024
Portu – nový sazebník poplatků od května 2024

V Programu pro dlouhodobé investory mohou klienti dosáhnout dalších slev na poplatku za správu tím, že si stanoví investiční horizont a zafixují investici na dané období.

Podle souhrnného objemu prostředků ve všech produktech a investičního horizontu je pak určena sleva na poplatku až do výše 40 %.

Zdroj: portu.cz
Portu sleva pro dlouhodobé investory od května 2024
Portu sleva pro dlouhodobé investory od května 2024

Při 15letém investičním horizontu tak lze dosáhnout na roční správcovský poplatek ve výši jen 0,36 % už od milionu korun.

Nový sazebník nemění podmínky pro Investiční rezervu, konzervativní produkt, ve kterém Portu klientovi úročí uloženou hotovost, a poplatek za správu je u ní nadále jen 0,25 %. Za stejnou zvýhodněnou sazbu Portu spravuje i dětské účty.

Nemění se ani poplatek v rámci dlouhodobého investičního produktu (DIP), který zůstává ve výši 0,5 %.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎