Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Pasivní příjem i 20 tisíc korun měsíčně? Proč ne, s těmito ETF je to možné!

Máte zájem o stabilní pasivní příjem z investic? Podívejte se na ETF společnosti Vanguard, která nabízejí měsíční dividendy.

Pasivní příjem i 20 tisíc korun měsíčně? Proč ne, s těmito ETF je to možné!
Zdroj: depositphotos.com

Investoři, kteří chtějí přejít od investic zaměřených na růst ke stabilnímu příjmu, mohou zvážit fondy obchodované na burze (ETF), které nesou dividendy.

Společnost Vanguard nabízí několik ETF, která mohou prostřednictvím dividend potenciálně generovat měsíční pasivní příjem ve výši 20 tisíc korun. Pojďme prozkoumat některé možnosti, jak toho dosáhnout.

Fond zaměřený na dividendové akcie

Fond Vanguard High Dividend Yield Index Fund (VYM) je zajímavou volbou pro investory, kteří hledají pasivní příjem.

ETF má dobré výsledky s působivou 8% složenou roční mírou růstu (CAGR) za téměř dvě desetiletí. Jeho dividendový výnos 3,1 % v kombinaci s nízkým nákladovým poměrem 0,06 % jej činí obzvláště atraktivním.

Zdroj: google.com/finance
Vanguard High Dividend Yield ETF
Vývoj hodnoty Vanguard High Dividend Yield ETF za posledních 5 let

Mezi největší akcie tohoto fondu patří dobře zavedené společnosti, jako jsou Broadcom, JPMorgan Chase, ExxonMobil, Johnson & Johnson a Procter & Gamble, s podíly v rozmezí od 3,59 % do 2,61 %.

Alokace fondu se přiklání k sektorům finančních služeb (22 % celkových aktiv), průmyslu (12 %) a technologií (11 %).

Investice ve výši 5 000 000 korun do Vanguard High Dividend Yield ETF by mohla přinést přibližně 155 000 korun ročního dividendového výnosu, což odpovídá 12 920 korun měsíčně.

Nemovitostní fond

Pro investory, kteří se zajímají o nemovitosti, nabízí fond Vanguard Real Estate Index Fund (VNQ) expozici vůči tomuto sektoru s 7,4% CAGR za posledních 19 let.

Zdroj: google.com/finance
Vanguard Real Estate Index Fund ETF
Vývoj hodnoty Vanguard Real Estate Index Fund ETF za posledních 5 let

Dividendový výnos 4,2 % z něj činí silného kandidáta do portfolií investorů zaměřených na příjmy.

Většina jeho podílů je v sektoru nemovitostí, přesněji 99,1 % aktiv je investováno v tomto odvětví. Významné investice jsou ve fondech Vanguard Real Estate II Index Fund, Prologis, American Tower, Equinix a Crown Castle.

Udrží-li si ETF současný dividendový výnos, je možné očekávat, že investice ve výši 5 000 000 korun do Vanguard Real Estate Index Fund ETF přinese 210 000 korun ročních dividend, tj. 17 500 korun měsíčně.

Pro ty, kteří hledají jiné než americké akcie

Fond Vanguard International High Dividend Yield Fund (VYMI) se zaměřuje na akcie s vysokým dividendovým výnosem z různých světových trhů.

Od svého založení v roce 2016 dosáhl fond VYMI 7,5% CAGR a nabízí 4,7% dividendový výnos s nákladovým poměrem 0,22 %.

Vanguard Internatl High Div Yield Index Fund ETF
Vývoj hodnoty Vanguard Internatl High Div Yield Index Fund ETF za posledních 5 let

Portfolio ETF zahrnuje mezinárodní giganty, jako jsou Toyota, Novartis, Shell, Roche a BHP, se zaměřením na finanční služby (36 %), energetiku (10 %) a průmyslové podniky (10 %).

Investice ve výši 5 000 000 korun do Vanguard Internatl High Div Yield Index Fund ETF by mohla přinést roční dividendový výnos ve výši 232 500 korun, což odpovídá 19 380 korunám měsíčně.

Slovo závěrem

Ne každý má samozřejmě k dispozici 5 000 000 korun. Tyto fondy od Vanguardu jsou však vhodné pro konzervativní investory s různě velkým portfoliem, nejen pro ty, kteří mají milionové portfolio a chtějí získat dodatečný příjem.

Rovněž je můžete využít jako solidní zdroj důchodového příjmu. Ve scénáři, kdy si po celý pracovní život spoříte na důchod a před důchodem dosáhnete kýžené cílové částky, která bude pravděpodobně činit několik milionů korun, není nutné začít vaše investice odprodávat.

Naopak je můžete – jak je například běžnou praxí v USA – reinvestovat do některého z dividendových ETF, která jsou sama o sobě diverzifikovaná, a tím pádem i méně riziková – a těžit z benefitů pravidelně vyplácených dividend. Ty mohou být slušným příspěvkem k vašemu důchodu.

Do zmíněných ETF od Vanguardu je možné z Česka investovat například prostřednictvím Fio e-brokera, který má přímý přístup na americký trh.

Favorit redakce

Investování zahrnuje rizika ztrát.‎
Výhody
  • Americké i české dividendy jsou daněny výhodnou 15% sazbou
  • Možnost investovat do téměř všech myslitelných českých, německých a amerických akcií a ETF
Nevýhody
  • Vysoké poplatky za obchodování i dlouhodobé investování
  • Absence populárních instrumentů, jako jsou forex, CFD, kryptoměny a další spekulativní nástroje

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
9
3

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.