Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Pasivní příjem i 20 tisíc korun měsíčně? Proč ne, s těmito ETF je to možné!

Máte zájem o stabilní pasivní příjem z investic? Podívejte se na ETF společnosti Vanguard, která nabízejí měsíční dividendy.

Publikováno
Pasivní příjem i 20 tisíc korun měsíčně? Proč ne, s těmito ETF je to možné!
Zdroj: depositphotos.com

Investoři, kteří chtějí přejít od investic zaměřených na růst ke stabilnímu příjmu, mohou zvážit fondy obchodované na burze (ETF), které nesou dividendy.

Společnost Vanguard nabízí několik ETF, která mohou prostřednictvím dividend potenciálně generovat měsíční pasivní příjem ve výši 20 tisíc korun. Pojďme prozkoumat některé možnosti, jak toho dosáhnout.

Fond zaměřený na dividendové akcie

Fond Vanguard High Dividend Yield Index Fund (VYM) je zajímavou volbou pro investory, kteří hledají pasivní příjem.

ETF má dobré výsledky s působivou 8% složenou roční mírou růstu (CAGR) za téměř dvě desetiletí. Jeho dividendový výnos 3,1 % v kombinaci s nízkým nákladovým poměrem 0,06 % jej činí obzvláště atraktivním.

Zdroj: google.com/finance
Vanguard High Dividend Yield ETF
Vývoj hodnoty Vanguard High Dividend Yield ETF za posledních 5 let

Mezi největší akcie tohoto fondu patří dobře zavedené společnosti, jako jsou Broadcom, JPMorgan Chase, ExxonMobil, Johnson & Johnson a Procter & Gamble, s podíly v rozmezí od 3,59 % do 2,61 %.

Alokace fondu se přiklání k sektorům finančních služeb (22 % celkových aktiv), průmyslu (12 %) a technologií (11 %).

Investice ve výši 5 000 000 korun do Vanguard High Dividend Yield ETF by mohla přinést přibližně 155 000 korun ročního dividendového výnosu, což odpovídá 12 920 korun měsíčně.

Nemovitostní fond

Pro investory, kteří se zajímají o nemovitosti, nabízí fond Vanguard Real Estate Index Fund (VNQ) expozici vůči tomuto sektoru s 7,4% CAGR za posledních 19 let.

Zdroj: google.com/finance
Vanguard Real Estate Index Fund ETF
Vývoj hodnoty Vanguard Real Estate Index Fund ETF za posledních 5 let

Dividendový výnos 4,2 % z něj činí silného kandidáta do portfolií investorů zaměřených na příjmy.

Většina jeho podílů je v sektoru nemovitostí, přesněji 99,1 % aktiv je investováno v tomto odvětví. Významné investice jsou ve fondech Vanguard Real Estate II Index Fund, Prologis, American Tower, Equinix a Crown Castle.

Udrží-li si ETF současný dividendový výnos, je možné očekávat, že investice ve výši 5 000 000 korun do Vanguard Real Estate Index Fund ETF přinese 210 000 korun ročních dividend, tj. 17 500 korun měsíčně.

Pro ty, kteří hledají jiné než americké akcie

Fond Vanguard International High Dividend Yield Fund (VYMI) se zaměřuje na akcie s vysokým dividendovým výnosem z různých světových trhů.

Od svého založení v roce 2016 dosáhl fond VYMI 7,5% CAGR a nabízí 4,7% dividendový výnos s nákladovým poměrem 0,22 %.

Vanguard Internatl High Div Yield Index Fund ETF
Vývoj hodnoty Vanguard Internatl High Div Yield Index Fund ETF za posledních 5 let

Portfolio ETF zahrnuje mezinárodní giganty, jako jsou Toyota, Novartis, Shell, Roche a BHP, se zaměřením na finanční služby (36 %), energetiku (10 %) a průmyslové podniky (10 %).

Investice ve výši 5 000 000 korun do Vanguard Internatl High Div Yield Index Fund ETF by mohla přinést roční dividendový výnos ve výši 232 500 korun, což odpovídá 19 380 korunám měsíčně.

Slovo závěrem

Ne každý má samozřejmě k dispozici 5 000 000 korun. Tyto fondy od Vanguardu jsou však vhodné pro konzervativní investory s různě velkým portfoliem, nejen pro ty, kteří mají milionové portfolio a chtějí získat dodatečný příjem.

Rovněž je můžete využít jako solidní zdroj důchodového příjmu. Ve scénáři, kdy si po celý pracovní život spoříte na důchod a před důchodem dosáhnete kýžené cílové částky, která bude pravděpodobně činit několik milionů korun, není nutné začít vaše investice odprodávat.

Naopak je můžete – jak je například běžnou praxí v USA – reinvestovat do některého z dividendových ETF, která jsou sama o sobě diverzifikovaná, a tím pádem i méně riziková – a těžit z benefitů pravidelně vyplácených dividend. Ty mohou být slušným příspěvkem k vašemu důchodu.

Do zmíněných ETF od Vanguardu je možné z Česka investovat například prostřednictvím Fio e-brokera, který má přímý přístup na americký trh.

Favorit redakce

Investování zahrnuje rizika ztrát.‎
Výhody
  • Výhodné danění dividend: Umožňuje podepsat formulář W-8BEN pro snížení daně z amerických dividend na 15%. České dividendy jsou rovněž daněni 15% sazbou.
  • Široká akcií a ETF: Umožňuje investovat do téměř všech myslitelných českých, německých a amerických akcií a ETF.
Nevýhody
  • Vysoké poplatky za obchodování: Ve srovnání s konkurenčními platformami jsou poplatky za obchodování vysoké, což je limitující pro aktivní tradery.
  • Absence některých populárních instrumentů: Fio e-Broker neumožňuje obchodování na forexu, s CFD, kryptoměnami a dalšími spekulativními nástroji.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
9
3

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎