Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

O kterých akciích se momentálně nejvíce mluví? Tohle je 5 nejpopulárnějších akcií z redditové skupiny WallStreetBets

Publikováno
O kterých akciích se momentálně nejvíce mluví? Tohle je 5 nejpopulárnějších akcií z redditové skupiny WallStreetBets
Zdroj: insider.com

Loni se vyplatilo sledovat, o kterých akciích se mluvilo na WallStreetBets. Některé z nich zaznamenaly doslova epické nárůsty o tisíce % – nejzářnějšími příklady jsou akcie GameStop v lednu a akcie AMC v červnu. Více než 11 milionů členů fóra řídilo konverzaci a následné pohyby takzvaných meme akcií, které doslova explodovaly v důsledku ohromné poptávky ze strany drobných investorů. Prudký nárůst akcií s mizernými fundamenty vedl k několika výbuchům hedgeových fondů, které byly na opačné straně obchodu, když shortovaly dané společnosti.

Short-squeeze akcií GameStop vedený davem WallStreetBets vedl k více než 50% propadu multimiliardového hedgeového fondu Melvin Capital. Prudký růst akcií řetězce kin AMC, který se potýká s problémy, způsobil v květnu a červnu short-sellerům ztráty ve výši několika miliard dolarů.

Řada investorů tak došla k závěru, že se vyplatí sledovat, o kterých titulech se v této skupině mluví. Abychom vám sledování usnadnili, přinášíme vám níže přehled 5 akcií, o kterých se v poslední době mluví ve Skupině WallStreetBets vůbec nejvíce a jejich krátkou charakteristiku.

5. AMD

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AMD Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Růst akcií AMD je poháněn silnou poptávkou po čipech společnosti, které se používají v datových centrech, počítačích a herních konzolích. Tyto trhy budou pravděpodobně ještě dlouho hnací silou růstu společnosti a objevují se nové katalyzátory, které by mohly doplnit její stávající růstový potenciál.

AMD se například chystá poskytovat stavební kameny Metaverse společnosti Meta Platforms (původně Facebook). Meta se rozhodla ve svých datových centrech používat serverové procesory AMD, což by výrobci čipů mohlo odemknout obrovskou příležitost, neboť se gigant sociálních médií rozhodl do své iniciativy Metaverse v příštích letech investovat miliardy dolarů.

4. Nvidia

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akcie společnosti Nvidia se po růstu v roce 2021 obchodují za 57násobek předpokládaného zisku na příštích 12 měsíců (forward P/E ratio). Propad akcií Nvidia by mohl tohoto specialistu na grafické karty učinit relativně dostupným a investoři by měli zvážit, zda se takové příležitosti nechopit.

Nvidia je jedním z nejlepších způsobů, jak využít několik technologických trendů od videoher přes datová centra až po samořídící auta a Metaverse. Některé z těchto trhů už přináší společnosti Nvidia výrazné tržby. Například herní průmysl a trh datových center v současné době tvoří téměř 87 % příjmů výrobce čipů a zdá se, že jsou předurčeny k vynikajícímu dlouhodobému růstu.

3. Amazon

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Většina lidí zná Amazon díky jeho online tržišti – společnost v roce 2021 ovládala více než 41 % veškerého online obchodu na americkém trhu. Tajnou přísadou úspěchu Amazonu v e-commerce je však jeho členství Prime. Marže v maloobchodě jsou nízké, Amazon se tak zaměřil na růst počtu předplatitelů členství Prime jako na způsob, jak zvýšit marže. Poplatky vybrané ročně od 200 milionů členů Prime po celém světě pomáhají Amazonu podbízet se cenou kamenným prodejcům. Kromě toho je členství pro uživatele další motivací, proč zůstat v ekosystému produktů a služeb Amazonu.

Ne tak známé je, že Amazon je také králem služeb cloudové infrastruktury. Amazon Web Services (AWS) generuje téměř třetinu celosvětových příjmů z cloudové infrastruktury. Vzhledem k tomu, že marže spojené s cloudovými službami jsou mnohem vyšší než u online obchodu, mohlo by právě AWS v příštích čtyřech letech více než zdvojnásobit provozní cash flow společnosti a dopomoci akciím Amazon k dalšímu výraznému růstu.

2. Apple

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Poptávka po produktech a službách společnosti Apple se po vypuknutí pandemie prudce zvýšila. Lidé tráví mnohem více času prací, učením a zábavou doma, což je pro společnost, která prodává chytré telefony, tablety a počítače skvělé. Její produkty lze používat ke všem třem účelům, které v domácnostech převládají.

Celkové tržby za 12 měsíců do 25. září 2021 vzrostly na 365,8 miliardy dolarů. To je o 33 % více než tržby ve výši 274,5 miliardy dolarů, které Apple vykázal za předcházející období. Tržby rostly ve všech jeho produktových kategoriích, ale nejvýrazněji se projevily v segmentu iPhonů. Společnost nedávno představila iPhone kompatibilní s technologií 5G a spotřebitelé své telefony rychle modernizují, aby si tuto novou funkci pořídili. Tržby z prodeje iPhonů totiž v letech 2020 až 2021 vzrostly ze 138 miliard na 192 miliard dolarů. Všechny tyto skvělé zprávy však již mohou být v ceně akcií Apple promítnuty. Pokud má investice do akcií Apple nějakou nevýhodu, může to být právě relativně vysoká cena.

1. Tesla

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Automobilové společnosti před deseti lety zavrhly potenciál elektromobilů (EV) a očekávaly, že Tesla neuspěje, když uvedla na trh Model S. Mnozí z těchto manažerů nyní pravděpodobně této volby litují. Elektromobily jsou stále populárnější, a zatímco se společnosti jako Ford, Volkswagen a General Motors předhánějí v elektrifikaci svých modelových řad a snaží se dohnat co zaspaly, akcie Tesla začaly létat ve hvězdách.

Tesla podpořila růst trhu s elektromobily tím, že neustále zvyšovala své dodávky z přibližně 63 000 vozidel v prvním čtvrtletí roku 2019 na 241 000 vozidel ve třetím čtvrtletí roku 2021, což představuje zhruba čtyřnásobný nárůst za pouhých dva a půl roku. Růst společnosti Tesla začíná překonávat její rostoucí náklady, a to i přes pokračující investice do výzkumu a výstavby nových továren. Její čistý zisk ve třetím čtvrtletí 2021 meziročně vzrostl o 139 % na 2,09 miliardy dolarů. Otázkou však samozřejmě zůstává ocenění akcií společnosti Elona Muska.

Líbil se vám tento článek?
17
8

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.