Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nvidia je předražená. Tito konkurenti se naopak obchodují ve výrazné slevě!

Rozvíjející se trhy nabízejí cenově dostupné investiční příležitosti do umělé inteligence. Objevte klíčové hráče, kteří utvářejí budoucnost AI.

Nvidia je předražená. Tito konkurenti se naopak obchodují ve výrazné slevě!
Zdroj: depositphotos.com

Umělá inteligence (AI) je jedním z nejvíce diskutovaných a nejrychleji rostoucích technologických odvětví současnosti.

Společnosti jako Nvidia a další přední hráči na americkém trhu se staly téměř synonymem pro AI.

Avšak pro investory, kteří se nebojí hledat příležitosti mimo zavedené trhy, se na rozvíjejících se trzích nabízejí společnosti, které jsou také klíčové pro realizaci AI – a to za výrazně výhodnější ceny.

První z titulů není překvapením

Společnosti na Tchaj-wanu, v Jižní Koreji a v částech jihovýchodní Asie hrají v oblasti AI významnou roli. Anthony Sassine, senior investiční stratég pro Krane Funds Advisors, zdůrazňuje, že rozvíjející se trhy jsou ideálním místem pro hledání investičních příležitostí.

Tyto společnosti mají významné konkurenční výhody v oblasti návrhu, výroby a packagingu čipů. Navíc jsou jejich akcie často obchodovány za zlomek ceny ve srovnání s giganty jako Nvidia, Advanced Micro Devices a ASML Holding.

Jednou z takových je tchajwanská společnost Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC), která je jedním z nejznámějších hráčů v oblasti AI mimo USA.

TSMC je zodpovědná za zhruba 90 % světových superpokročilých polovodičů a její akcie se obchodují s výraznou slevou oproti americkým protějškům. Při ceně asi 23násobku budoucích zisků (forward P/E = 23) se TSMC obchoduje s asi 33% slevou oproti Nvidii.

Aktuální vývoj ceny akcií TSMC

Načítání
Načítání
Kupte si akcie TSM Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Podle Bena Durranta, investičního manažera z Baillie Gifford, je tato akcie “nesmírně levná” na hráče, který umožňuje veškeré nadšení kolem AI. Tuto slevu lze částečně přičíst geopolitickému napětí mezi USA a Čínou, které nad Tchaj-wanem visí.

Jižní Korea: Lídři v paměťových čipech

Jižní Korea je domovem dvou technologických gigantů, kteří také nabízejí atraktivní investiční příležitosti v AI.

SK Hynix je lídrem v oblasti pamětí s vysokou šířkou pásma, které jsou nezbytné pro nejnovější procesory od Nvidie i jejích konkurentů.

Po obavách z nadměrného zásobování v loňském roce vzrostly akcie SK Hynix letos o zhruba 50 %. I když již nejsou tak levné, stále nabízejí zajímavý růstový potenciál, protože AI produkty tvořily loni jen 5 % tržeb společnosti, ale do roku 2028 by mohly tvořit až 60 %.

Pro investory hledající známější společnosti je Samsung jedním z nejlevnějších AI hráčů v Asii. Samsung se obchoduje za 1,2násobek účetní hodnoty (P/B = 1,2), což je o 30 % levnější než SK Hynix.

Aktuální vývoj ceny akcií Samsung

Načítání
Načítání
Kupte si akcie SMSN Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Navzdory určitým nevýhodám, jako je slabost v jiných oblastech podnikání, má Samsung potenciál stát se klíčovým hráčem v oblasti AI, pokud se mu podaří získat kvalifikaci jako dodavatel pro Nvidii.

Další příležitosti v dodavatelském řetězci AI

Mimo velké hráče jako TSMC a Samsung existují i menší společnosti, které hrají klíčovou roli v dodavatelském řetězci umělé inteligence.

Alchip Technologies, tchajwanská společnost specializující se na aplikačně specifické integrované obvody (ASIC), vyrábí čipy pro společnosti jako Amazon, Intel a Li Auto.

Tyto čipy jsou menší, efektivnější a méně energeticky náročné než tradiční CPU a GPU, což je činí atraktivními v době rostoucí poptávky po energeticky úsporných řešeních pro AI.

Další zajímavou investiční příležitostí jsou společnosti zabývající se chlazením serverů. Zvýšený výpočetní výkon potřebný pro AI zvyšuje poptávku po kapalném chlazení, které je mnohem efektivnější než tradiční vzduchové chlazení.

Asia Vital Components (AVC), která poskytuje tyto technologie, je jednou z firem, které toho využívají. I když akcie AVC výrazně vzrostly, trh stále podceňuje jejich potenciál a jsou pravděpodobně podhodnocené.

Vsadit na trend umělé inteligence tak zdaleka neznamená jen koupit některého z amerických gigantů. Příležitostí je celá řada a po důkladné fundamentální analýze se může některá z těchto akcií stát tahounem vašeho portfolia.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
2
1

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.