Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nevíte kam s penězi? Tyto 2 akcie generují nadprůměrný pasivní příjem

Dlouhodobý pasivní příjem je snem mnoha investorů. Jaké akcie by vám k tomuto cíli mohly pomoci si představíme v tomto článku.

Publikováno
Nevíte kam s penězi? Tyto 2 akcie generují nadprůměrný pasivní příjem
Zdroj: depositphotos.com

Investice do realitního segmentu velmi často bývají spojeny se snahou generovat pasivní příjem pomocí dividend a to v dlouhodobém měřítku.

Od tohoto segmentu nelze očekávat raketové kapitálová zhodnocení, protože není reálné, aby se “přes noc” nemovitosti výrazně zdražily.

Proto je tento segment vhodný především pro dlouhodobé dividendové investory, kteří svůj kapitál ihned nepotřebují a mohou si jej dovolit směnit za akcie. V tomto článku se podíváme na dvě společnosti, které investorům nabízejí dividendový výnos přes 5 %.

1) Agree Realty

Tato společnost se specializuje především na pronájem nemovitostí maloobchodním prodejcům.

Společnost generuje stabilně rostoucí tržby, které meziročně vzrostly o 22,32 %. Pro rok 2024 jsou tržby predikovány na hodnotu 612,6 milionu USD a pro rok 2025 na hodnotu 662,3 milionu USD.

Společnost nabízí investorům 5,06 % dividendový výnos, který se odráží v měsíční dividendě 0,25 USD za akcii.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce analytiků za Wall Street pro akcie Agree Realty
Cenová predikce analytiků za Wall Street pro akcie Agree Realty

Cenové predikce pro akcie Agree Realty se zúčastnilo celkem deset analytiků s tím, že devět z nich doporučuje v současné době tyto akcie zakoupit. Pokud již jsou součástí portfolia, tak jeden analytik doporučuje akcie i nadále držet.

Nejvyšší cenová predikce dosáhla hodnoty 71 USD za akcii, zatímco ta nejnižší predikce očekává akciový pokles na hodnotu 62 USD. Průměrně se očekává cenový růst na hodnotu 66,15 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Agree Realty
Měsíční akciový graf společnosti Agree Realty

Akcie Agree Realty se obchodují od roku 2020 v postranním trendu. Trh za tu dobu již stihl otestovat hodnotu nejbližšího supportu na ceně 52 USD za akcii. Tímto testem se ovšem snížila validita supportu, takže v budoucnu již nemusí plnit svojí podpůrnou funkci.

Pokud by cena klesla pod jeho hodnotu, může se jednat o výraznější cenový pokles až na úrovně z roku 2013 – 2015, které se nacházejí na ceně 36 USD za akcii.

2) W.P. Carey

Tato společnost se specializuje především na komerční nemovitosti, kterých má ve svém portfoliu přes 1 400.

W.P. Carey vygenerovala meziroční růst tržeb o téměř 10 %, nicméně v letošním roce se očekává jejich pokles na hodnotu 1,6 miliardy USD. V roce 2025 by měla nastat obleva a tržby by měly růst na 1,71 miliardy USD.

Společnost nabízí investorům dividendový výnos 6,73 %, což znamená vyplácení kvartální dividendy v hodnotě 0,87 USD za akcii.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce analytiků z Wall Street pro akcie W.P. Carey
Cenová predikce analytiků z Wall Street pro akcie W.P. Carey

Cenové predikce pro tyto akce se zúčastnilo pouze šest analytiků. Dva z nich doporučují akcie nakoupit a čtyři doporučují akcie ve svém portfoliu podržet, pokud již byly zakoupeny.

Nejvyšší cenová predikce byla analytiky určena na hodnotu 70 USD a nejnižší predikce na hodnotu 55 USD. Průměrná cenová predikce činní 62 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti W.P. Carey
Měsíční akciový graf společnosti W.P. Carey

Od roku 2022 se akcie W.P. Carey obchodují v klesajícím trendu, nicméně z dlouhodobého pohledu se jedná spíše o postranní trend. Akcie se obchodují pod hodnotu nejbližší rezistence, která koreluje s hodnotou největšího volume.

Pokud by pokles ceny akcií pokračoval, mohou klesnout až na hodnotu nejbližšího supportu, který se nachází na ceně 42 USD za akcii.

Závěr

V tomto článku jsme se seznámili se dvěma společnostmi z realitního segmentu, které nabízejí svým investorům velmi zajímavé akcie.

Hodnota akcií je v čase stabilní a obchoduje se dlouhodobě v postranním pásmu. Díky držení těchto akcií si navíc investoři přijdou na zajímavé dividendy. Pokud hledáte klidný a dlouhodobý pasivní příjem, pak byl tento článek určen právě vám.

Uvažujete o investování do dividendových akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.