Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

TOP 2 akcie, díky kterým si investoři přijdou na tučnou dividendu

Generování kapitálového výnosu v kombinaci s inkasováním dividend je sen každého investora. Tyto dvě akcie vám k tomuto snu mohou dopomoci.

Není snad lepší kombinace, než sázka na dividendové akcie, jejichž cena v čase roste. Díky maximalizaci kapitálového výnosu lze generovat zajímavá zhodnocení, zatímco díky vypláceným dividendám lze maximalizovat pasivní příjem.

V tomto článku si představíme 2 akcie, které přesně tyto kritéria splňují.

Aktuální cena
Změna
Home Depot / HD
Načítání
Načítání
Načítání
Realty Income / O
Načítání
Načítání
Načítání

1) Home Depot

Společnost Home Depot vykázala v meziročním měřítku pokles svých tržeb o 2,52 %. Od letošního roku se ovšem očekává jejich mírný růst, který by měl být zakončen na hodnotě 154,2 miliardy USD.

Tržby by měly růst i v roce 2025 a to na hodnotu 158,2 miliardy USD. Společnost nabízí dividendový výnos 2,75 %, což představuje kvartální dividendu v hodnotě 2,25 USD za akcii.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie Home Depot od analytiků z Wall Street
Cenová predikce pro akcie Home Depot od analytiků z Wall Street

Naprostá většina analytiků z Wall Street doporučuje v současné době akcie Home Depot přidat do portfolia. Pouze devět analytiků si myslí, že nyní není čas akcie nakupovat, ani prodávat. Pouze dva analytici si myslí, že je nejlepší čas akcie prodat.

Nejvyšší cenový cíl se pro tyto akcie nachází na hodnotě 425 USD. Průměrná hodnota všech cenových cílů analytiků se pohybuje na hodnotě 383,7 USD a nejhorší predikce by znamenala pokles hodnoty akcií na úroveň 300 USD.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Home Depot
Měsíční akciový graf společnosti Home Depot

Akcie Home Depot nedokázaly dotáhnout své cenové maximum, díky čemuž se ocitly v klesajícím trendu.

V současné době se obchodují pod hodnotou trendové čáry a míří k nejbližšímu supportu na ceně 280 USD. Tento support byl ovšem v minulosti již několikrát otestován, což snižuje jeho validitu pro případný následující test.

2) Realty Income

Realty Income vykázala obdivuhodný meziroční růst tržeb a to o 26,56 %. S růstem analytici počítají i v roce 2024, kdy by tržby měly růst na hodnotu 4,81 miliardy USD.

Tento růst by se ovšem měl v roce 2025 zastavit a dokonce by tržby měly klesnout k hodnotě 4,75 miliardy USD.

Společnost investorům nabízí dividendový výnos v hodnotě 6,02 % a vyplácí měsíční dividendu 0,26 USD za akcii. Realty Income vyplácí dividendu již 26 let.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie Realty Income od analytiků z Wall Street
Cenová predikce pro akcie Realty Income od analytiků z Wall Street

Cenové predikce akcií Realty Income se mnoho analytiků nezúčastnilo. Z celkového počtu osm analytiků pouze tři doporučují v současné době nákup akcií, ovšem pět z nich doporučuje investorům zdrženlivost jak v nákupech, tak jejich prodejích.

Podle optimistické predikce by akcie měly růst na hodnotu 65 USD, případně klesnout na hodnotu 56 USD. Průměrná cenová predikce se pohybuje na hodnotě 58,63 USD.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Realty Income
Měsíční akciový graf společnosti Realty Income

Akcie Realty Income se dlouhodobě obchodují v rostoucím trendu, nicméně i u nich můžeme pozorovat v posledním roce ústup ze svých maximálních cen.

Akcie se navíc obchodují jak pod hodnotou nejbližší rezistence, tak i pod hodnotou největšího volume od roku 2009. Nejbližším supportem je trendová linie, jejíž proražení by mohlo znamenat výraznější cenový pokles.

Závěr

V tomto článku jsme si představili 2 dividendové akcie, které mají podle analytiků z Wall Street v nadcházeních dvanácti měších růst. Držitelé těchto akcií navíc inkasují tučné dividendy, díky čemuž maximalizují svůj investiční zisk.

V článku jsme se zaměřili jak na technickou, tak i na fundamentální analýzu akcií Home Depot a Realty Income.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
3
5

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.