Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | $8,71 mld. | EBITDA | $681,4 mil. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 0 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 1,34 |
| Roční dividenda na akcii | $3,18 | P/E (Cena k zisku) | 36,06 |
| Dividendový výnos | 4,56 % | Návratnost aktiv | 2,4 % |
| Příjmy společnosti | $810,3 mil. | Návratnost vlastního kapitálu | 3,77 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | $6,77 | Provozní marže | 48,29 % |
| EPS (Zisk na akcii) | $1,94 | Zisková marže | 29,75 % |
| Účetní hodnota na akcii | $52,09 | EV (Hodnota podniku) | $12,89 mld. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií ADC.
Aktuální kvartál končí 30. 12. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 9. 2. 2027. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne $0,48 při tržbách ve výši $219,3 mil..
Zveřejnění výsledků je očekáváno 9. 2. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $219,3 mil. | -- | -- |
| Příjmy | $59,54 mil. | -- | -- |
| EPS | $0,48 | -- | -- |
Společnost překonala očekávání trhu a vykázala velmi silný růst zisku. Zisk na akcii dosáhl $0,53 (12.1 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $211,5 mil. | $213,9 mil. | +1.12 % |
| Příjmy | $58,93 mil. | $68,35 mil. | +15.99 % |
| EPS | $0,47 | $0,53 | +12.07 % |
Agree Realty v posledním čtvrtletí překonala očekávání díky disciplinovanému řízení portfolia, které si udržuje rekordní 99,8% obsazenost. Společnost prokázala schopnost rychle reagovat na měnící se makroekonomické prostředí agresivním přeceňováním akvizičních příležitostí a upřednostněním kvality nad objemem.
Pro nadcházející kvartál a rok 2027 by investoři měli očekávat další expanzi výnosových měr (cap rates) a silný růst zisku (AFFO), podpořený „válečnou pokladnou“ ve výši 2 miliard dolarů. Vedení se soustředí na ochranu bilance a efektivní recyklaci kapitálu směrem k prémiovým maloobchodníkům. Příběh firmy se nyní posouvá od kvantity ke strategické tvorbě hodnoty, což slibuje stabilitu i v období volatilních úrokových sazeb.
Smíšené výsledky s mírným nárůstem tržeb, avšak zaostávající v ziskovosti. Zisk na akcii dosáhl $0,44 (7.6 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $204,5 mil. | $205,1 mil. | +0.28 % |
| Příjmy | $59,32 mil. | $54,65 mil. | -7.87 % |
| EPS | $0,48 | $0,44 | -7.58 % |
Agree Realty za sebou má rekordní čtvrtletí, ve kterém investovalo přes 500 milionů dolarů do vysoce kvalitních maloobchodních nemovitostí, čímž překonalo očekávání trhu v objemu transakcí. Přestože zisk na akcii mírně zaostal za odhady, příběh společnosti je o silné expanzi a budování tržní dominance. Firma těží z hlubokých vztahů s lídry jako Walmart či Home Depot a efektivně využívá technologie včetně AI k optimalizaci provozu.
Díky úspěšnému pololetí management zvýšil celoroční výhled investic i zisku (AFFO). Investoři mohou v nadcházejícím kvartálu očekávat pokračující agresivní růst podpořený silnou rozvahou a zajištěným kapitálem, přičemž důraz zůstává na bezpečné výnosy od nejbonitnějších nájemců v USA.
Společnost překonala očekávání trhu díky stabilnímu růstu a silným finančním výsledkům. Zisk na akcii dosáhl $0,5 (4.4 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $195,9 mil. | $200,8 mil. | +2.53 % |
| Příjmy | $59,67 mil. | $62,23 mil. | +4.29 % |
| EPS | $0,48 | $0,5 | +4.41 % |
Agree Realty zahájila rok 2026 ve velkém stylu a překonala očekávání v zisku i tržbách. Společnost těží ze své strategie zaměřené na nejkvalitnější maloobchodní nájemce, jako jsou Walmart či Home Depot, kteří v současné rozkolísané ekonomice dále posilují. Klíčovým momentem kvartálu byla spolupráce s řetězcem Hobby Lobby, což potvrzuje schopnost firmy získávat silné partnery i mimo sféru veřejně hodnocených subjektů.
Pro investory je zásadní zpráva o „neprůstřelné“ bilanci – firma má k dispozici likviditu přes 2 miliardy dolarů a minimální dluh splatný před rokem 2028. V nadcházejícím čtvrtletí očekávejte zrychlení developerských projektů a pokračující stabilitu portfolia s obsazeností 99,7 %. Navzdory makroekonomické nejistotě Agree Realty sebejistě potvrzuje celoroční výhled a pokračuje v postupném zvyšování dividendy.
Stabilní výsledky s mírným překonáním tržeb a naplněným očekáváním zisku. Zisk na akcii dosáhl $0,47 (0.1 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $185,7 mil. | $190,5 mil. | +2.57 % |
| Příjmy | $58,6 mil. | $56,04 mil. | -4.37 % |
| EPS | $0,47 | $0,47 | -0.06 % |
Agree Realty (ADC) uzavřela rok 2025 ve vynikající formě, s rekordními investicemi ve výši 1,55 miliardy USD a stabilním růstem zisku (AFFO). Společnost těží z pozice „přístavu“ pro největší americké maloobchodníky (Walmart, Home Depot), kteří v post-pandemickém světě sází na fyzické prodejny jako klíčové body pro doručování zboží.
V nadcházejícím čtvrtletí a roce 2026 investoři mohou očekávat zrychlení růstu zisku na akcii o 5,4 %. Management již navýšil investiční výhled díky silné zásobě projektů a plánovaným zpětným pronájmům (sale-leaseback). Díky robustní rozvaze a zajištěnému kapitálu firma nepotřebuje vydávat nové akcie k financování růstu. Očekávejte pokračující disciplínu, zaměření na nízkonákladové provozovatele a postupné zvyšování dividendy.
Zveřejnění výsledků je očekáváno 9. 2. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $839,6 mil. | -- | -- |
| Příjmy | $212,2 mil. | -- | -- |
| EPS | $1,91 | -- | -- |
Stabilní výsledky těsně pod očekáváním s mírným nárůstem celkových výnosů. Zisk na akcii dosáhl $1,77 (0.9 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $717,2 mil. | $718,4 mil. | +0.17 % |
| Příjmy | $198,4 mil. | $204,3 mil. | +3 % |
| EPS | $1,79 | $1,77 | -0.9 % |
Agree Realty má za sebou rok silné disciplíny a rekordních investic ve výši 1,55 miliardy dolarů, čímž potvrdila roli klíčového partnera pro největší americké maloobchodníky. Přestože výsledky mírně zaostaly za odhady, společnost těžila z vysoké obsazenosti a strategického zaměření na stabilní nájemce typu Walmart. Pro nadcházející rok 2026 management výrazně navýšil investiční cíle a očekává nejrychlejší růst zisku za poslední roky, podpořený technologickými inovacemi a úsporami z rozsahu.
Investoři mohou očekávat bezpečné dividendy a další expanzi skrze akvizice i vlastní výstavbu. Díky extrémně silné rozvaze a zajištěnému kapitálu je firma připravena růst i bez nutnosti vydávání nových akcií, což z ní činí jeden z nejstabilnějších titulů v sektoru.
Stabilní výsledky s mírným překonáním tržeb i zisku navzdory těsnému EPS. Zisk na akcii dosáhl $1,78 (0.5 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $615,4 mil. | $617,1 mil. | +0.28 % |
| Příjmy | $198,5 mil. | $189,2 mil. | -4.68 % |
| EPS | $1,79 | $1,78 | -0.52 % |
Agree Realty (ADC) má za sebou disciplinovaný rok 2024, kdy se nenechala strhnout volatilitou trhu a soustředila se na největší maloobchodní hráče (Walmart, Home Depot). Výsledky víceméně potvrdily očekávání, přičemž firma těžila z rekordně silné rozvahy a nízkého zadlužení.
Pro rok 2025 je příběh jasný: „nabito a připraveno“. Díky včasnému zajištění kapitálu v loňském roce má společnost k dispozici přes 2 miliardy dolarů v likviditě, což jí umožňuje financovat investice ve výši 1,1–1,3 miliardy dolarů bez nutnosti vydávat nové akcie. Investoři by měli očekávat stabilitu a mírný růst zisku (AFFO), opřený o odolné portfolio, které těží z trendu, kdy se kamenné prodejny stávají centry e-commerce logistiky. Společnost je v bezpečné pozici i v prostředí vyšších úrokových sazeb.
Zisk na akcii dosáhl $1,7 (1.3 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $534,6 mil. | $537,5 mil. | +0.54 % |
| Příjmy | $179,2 mil. | $170 mil. | -5.13 % |
| EPS | $1,72 | $1,7 | -1.26 % |
Zisk na akcii dosáhl $1,83 (1.3 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $428,4 mil. | $429,8 mil. | +0.33 % |
| Příjmy | $145,2 mil. | $152,4 mil. | +4.98 % |
| EPS | $1,81 | $1,83 | +1.32 % |
Řazení
| Insider | Cena | Typ transakce | ||
|---|---|---|---|---|
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
Agree Realty Corporation je veřejně obchodovatelný realitní investiční fond, který RETHINKING RETAIL prostřednictvím akvizice a rozvoje nemovitostí pronajatých předním nájemcům v oblasti maloobchodu. K 31. prosinci 2022 společnost vlastnila a provozovala portfolio 1 839 nemovitostí, které se nacházely ve všech 48 kontinentálních státech a obsahovaly přibližně 38,1 milionu čtverečních stop hrubé pronajímatelné plochy. Kmenové akcie společnosti jsou kótovány na newyorské burze cenných papírů pod symbolem ADC.
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Agree Realty Corp |
|---|---|
| Ticker | ADC |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://investors.agreerealty.com/ |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Založeno | 1971 |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Reality |
| Průmysl | Akciové investiční fondy do nemovitostí (REIT) |
| Zaměstnanci | 90 |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Frekvence výplaty dividend | Měsíční |
| Roční dividenda na akcii | $3,18 |
| Dividendový výnos | 4,56 % |
|
Poslední dividenda
|
|
| Datum výplaty posl. dividendy | 13. 11. 2026 |
| Poslední dividenda | $0,27 |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | $810 280 000 |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | $6,77 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 16,7 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | $8 714 670 529 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | $12 893 869 056 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 1,34 |
| P/E (Cena k zisku) | 36,06 |
| P/S (Cena k příjmům) | 10,77 |
| Forward P/E | 35,76 |
| Účetní hodnota na akcii | $52,09 |
| Cílová cena Wall Street | $77,75 |
| Hodnota podniku k příjmům | 15,91 |
| Hodnota podniku k EBITDA | 18,33 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | $681 397 000 |
|---|---|
| Provozní marže | 48,29 % |
| Zisková marže | 29,75 % |
| EBITDA marže | 84,09 % |
| Hrubý zisk | $709 715 968 |
| EPS (Zisk na akcii) | $1,94 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | $1,94 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | 31,2 % |
| Růst zisků meziročně | 13,45 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | 2,4 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | 3,77 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 0 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | $82,08 |
| 52týdenní minimum | $64,34 |
| Beta | 0,39 |
| Vydané akcie | 120 103 455 |
| Volně obchodovatelné akcie | 127 564 898 |
| Podíl institucí | 112,6 % |
| Podíl insiderů | 1,7 % |
| 50denní klouzavý průměr | $68,46 |
| 200denní klouzavý průměr | $74,48 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | 5 861 |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | -- |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | 0,01 % |
| Short ratio | -- |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.