Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Spořicí účet s nejvyšším úrokem v lednu! Kde získáte 6,28 % p.a.?

Jaký spořicí účet vám nabídne nejlepší úrokovou sazbu v lednu 2024? I přes pokles úrokových sazeb na spoření stále existuje banka, která nabízí celkem zajímavý úrok!

Publikováno
Spořicí účet s nejvyšším úrokem v lednu! Kde získáte 6,28 % p.a.?
Zdroj: depositphotos.com

V prosinci 2023 Česká národní banka snížila základní úrokové sazby a od té doby banky pozvolna snižují úrokové sazby na spořicích účtech a termínovaných vkladech. Snižování probíhá pomalu, většina bank oznámila, že k největšímu poklesu sazeb se uchýlí od začátku února.

I přesto však ještě existují spořicí účty s úrokem okolo 5 – 6 % p.a. Nejedná se sice o závratnou výši, ale tento úrok alespoň částečně ochrání uložené peníze před inflací.

Jaká banka vám nabídne spořicí účet s nejlepší úrokovou sazbou v lednu 2024?

Nejlepší spořicí účet v lednu

Nejvyšší úročení poskytuje Trinity Bank na svém spořicím účtu Skvělý účet Výhoda+, který poskytuje sazbu 6,28 % p.a. Hned po něm se na druhé příčce nachází Spoření bez limitů s 6,15 % p.a. od slovenské VÚB Banky a dále spořicí účet Max Banky s 6,01 % p.a. Zvláštní pozornost si zaslouží i dětský spořicí účet Junior od Komerční banky s úrokem až 6,50 % p.a. při splnění určitých podmínek.

Nyní se ale pojďme podívat na absolutního vítěze našeho srovnání spořicích účtů v lednu, tedy na Skvělý účet Výhoda+ od Trinity Bank. Co vám tento spořicí účet může nabídnout, jaké má podmínky a jak si jej sjednat?

Přečtěte si naši podrobnou recenzi spořicího účtu Výhoda+ Skvělý účet, kde se dozvíte, jak účet funguje.

Co vám nabídne Skvělý účet od Trinity Bank?

Trinity Bank má v nabídce spořicí účet “Skvělý účet Výhoda+”, který se aktuálně chlubí nejvyšším úrokem na trhu, a to 6,28 % p.a. Tento účet je určený jak pro současné, tak i pro nové klienty, a to při vkladu do 250 000 Kč. Pro vklady nad 250 000 Kč lze využít úrokovou sazbu 5,68 % p.a.

Získání úroku 6,28 % ročně na “Skvělém účtu Výhoda+” je možné bez ohledu na to, zda si účet zřídíte osobně na kterékoli pobočce banky nebo pohodlně online prostřednictvím webových stránek.

Sjednání spořicího účtu u Trinity Bank

Otevření spořicího účtu Skvělý účet Výhoda+ je možné jak prostřednictvím online formuláře, tak i přímo na pobočkách Trinity Bank. K založení účtu online stačí mít platný občanský průkaz a bankovní účet pro provedení první autorizační platby. Banka nabízí bezplatné vedení účtu a většinu platebních transakcí bez poplatků, s výjimkou těch zahraničních.

Úroky se připisují na konci každého měsíce a dále se zhodnocují. K získání úročení není třeba využívat další služby Trinity Bank.

Je důležité zmínit, že tento výhodný úrok je součástí marketingové kampaně, jejíž platnost byla původně stanovena do konce roku 2023. Nicméně, kampaň byla nedávno prodloužena, přestože nový termín ukončení zatím nebyl oznámen. Proto by klienti, kteří využijí tento produkt, měli mít na paměti, že i přes jeho současné výhody je zajímavá úroková sazba podmíněna časově omezenou akcí.

Výběr správného spořicího účtu by měl vždy zahrnovat pečlivé zvážení daných podmínek, a to včetně případného rizika změny úrokových sazeb po ukončení marketingové akce. Avšak, co se týká Skvělého účtu Výhoda+, klienti nenesou významná rizika – maximálně se mohou setkat se snížením úrokové sazby, což je běžná praxe na trhu. V takovém případě lze prostředky jednoduše přesunout na jiný účet s lepšími podmínkami.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎