Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nasdaq trhá rekordy a tyto 2 akcie vám mohou přinést obrovské zisky!

S průměrnou návratností 215 % během býčích trhů má Nasdaq stále velký potenciál růstu. Investoři mají důvod věřit, že tento růst bude pokračovat i v následujících letech. Akcie Alphabet a Roku mohou být klíčem k výrazným ziskům.

Nasdaq trhá rekordy a tyto 2 akcie vám mohou přinést obrovské zisky!
Zdroj: depositphotos.com

Index Nasdaq Composite vstoupil do býčího trhu v prosinci 2022. Za 18 měsíců od té doby se tento technologický index posunul o zhruba 76 % v souvislosti s rostoucím zájmem o umělou inteligenci.

Na základě historických vzorců jsou však tyto zisky pravděpodobně jen začátkem.

Info

Od roku 1990 Nasdaq vykázal v průměru návratnost o 215 % během býčích trhů, které měly průměrnou délku trvání přibližně 40 měsíců.

Pokud se současný býčí trh přesně vyrovná historickému průměru, pak Nasdaq během následujících 22 měsíců vystoupá ze svého cyklického minima o dalších 139 %.

To také znamená poněkud nerealistický roční výnos 61 %. Investoři přesto mají stále dobrý důvod věřit, že Nasdaq bude časem stoupat.

Za posledních dvacet let vzrostl index celkem o 2 420 %, což představuje 11,3 % ročně. Toto období zahrnovalo tak širokou škálu ekonomických podmínek, že je rozumné, aby investoři očekávali podobné výnosy i v budoucnu.

Vzhledem k rostoucí integraci technologií do všech aspektů života je pravděpodobné, že technologický sektor bude i nadále tahounem růstu.

S ohledem na tento široký výhled by se nyní vyplatilo zvážit nákup akcií společností Alphabet a Roku. Proč? To si vysvětlíme na následujících řádcích.

1. Alphabet

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Alphabet získává většinu svých příjmů z digitální reklamy a cloud computingu. Jeho dceřiná společnost Google je největší reklamní technologickou společností na světě díky své schopnosti zapojit uživatele internetu a shromažďovat data.

Info

Google je také jedním z lídrů ve vývoji umělé inteligence, což mu umožňuje zlepšovat své reklamní algoritmy a zvyšovat efektivitu kampaní pro inzerenty.

Vlastní šest produktů a služeb zaměřených na spotřebitele, z nichž každý dosahuje 2 miliard uživatelů měsíčně, mimo jiné vyhledávač Google, YouTube, Chrome a Android.

Tento dosah a poznatky, které poskytuje, jsou pro inzerenty cenné. A to natolik, že podle prognózy společnosti Emarketer bude Google v roce 2024 pohlcovat 27,4 % celosvětových příjmů z digitální reklamy.

Google Cloud je třetím největším poskytovatelem cloudové infrastruktury. V tržním podílu Google Cloud sice s velkým odstupem zaostává za Amazon Web Services a Microsoft Azure, ale za poslední rok získal jeden procentní bod.

TIP

Zajímavostí je, že Google Cloud nedávno oznámil plány na zavedení nové služby pro správu dat v reálném čase, což by mohlo přilákat nové klienty a zvýšit jeho tržní podíl.

Alphabet vykázal v prvním čtvrtletí finanční sílu, přičemž růst se zrychlil v oblasti čistého zisku i tržeb.

Tržby vzrostly o 15 % na 80,5 miliardy dolarů díky silné dynamice v segmentu Google Cloud, který zahrnuje také kancelářský software pro produktivitu Google Workspace.

Čistý zisk mezitím vzrostl o 57 % na 23,7 miliardy dolarů, k čemuž přispělo disciplinované řízení nákladů.

Analytici Wall Street odhadují, že do roku 2027 poroste zisk na akcii společnosti ročním tempem 16 %. Díky této prognóze se zdá být současné ocenění na úrovni 28,2násobku zisku (P/E poměr) přiměřené.

Z této úrovně má Alphabet poměrně dobrou šanci překonat index Nasdaq v příštích třech až pěti letech.

TIP

Podle některých expertů by Alphabet mohl být jedním z hlavních hráčů v budoucím vývoji kvantových počítačů, což by mohlo výrazně zvýšit jeho hodnotu.

2. Roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Roku Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Roku spojuje vydavatele streamovaného obsahu a inzerenty se spotřebiteli. Je vedoucí platformou pro streamování videa v USA, měřeno počtem hodin streamování, a jeho operační systém Roku OS je nejprodávanějším televizním operačním systémem v USA a Mexiku.

Přibližně 40 % chytrých televizorů prodaných v těchto zemích během prvního čtvrtletí tvořily televizory Roku.

Kromě toho nabízí obsah na vyžádání a živé televizní vysílání prostřednictvím Roku Channel, streamovací služby podporované reklamou, která se trvale řadí mezi nejoblíbenější kanály na platformě.

Kanál Roku Channel nedávno předstihl Peacock (vlastněný společností Comcast) a Max (vlastněný společností Warner Bros Discovery) a stal se sedmou nejoblíbenější streamovací službou v USA.

Info

Roku nedávno oznámil partnerství s několika velkými filmovými studii, což by mohlo zvýšit jeho knihovnu obsahu a přilákat více uživatelů.

Společnost vykázala v prvním čtvrtletí povzbudivé finanční výsledky. Tržby vzrostly o 19 % na 882 milionů dolarů, což představuje postupné zrychlení 14% růstu ve 4. čtvrtletí 2023.

Mezitím se EBITDA zlepšila na 41 milionů dolarů, což je velký obrat oproti ztrátě ve výši 69 milionů dolarů v předchozím období. Investoři mají dobrý důvod věřit, že příznivá dynamika bude pokračovat.

Roku také plánuje rozšíření svých operací na mezinárodní trhy, což by mohlo výrazně zvýšit její růstový potenciál.

Společnost Emarketer předpovídá, že výdaje na propojenou televizní reklamu v USA porostou do roku 2027 ročním tempem 13 %.

Roku bude z tohoto růstu těžit díky své vynikající schopnosti zaujmout diváky, o čemž svědčí její vedoucí postavení mezi streamovacími platformami a rostoucí popularita kanálu Roku Channel.

Společnost může těžit také z nedávno oznámeného partnerství se společností The Trade Desk, největší nezávislou reklamní technologickou platformou pro nákupčí médií.

TIP

Toto partnerství by mohlo výrazně zlepšit efektivitu reklamních kampaní na platformě Roku, což by přitáhlo více inzerentů a zvýšilo příjmy.

Konkrétně bude Roku sdílet data s inzerenty využívajícími The Trade Desk, aby jim pomohl lépe pochopit a optimalizovat jejich kampaně pro diváky televizního vysílání.

Díky tomu by měl být reklamní inventář Roku ještě atraktivnější.

Analytici z Wall Street očekávají, že tržby společnosti porostou do roku 2027 v průměru o 12 % ročně. Tento odhad ponechává prostor pro překvapení v podobě vyššího růstu, vzhledem k tomu, že širší trh s propojenou televizní reklamou poroste podle prognóz ještě rychleji.

Nicméně i kdyby se Wall Street nemýlila, akcie se při současném poměru ceny k prodejům (P/S poměr) 2,4 bodu stále zdají být přiměřeně oceněné a Roku má dobrou šanci překonat Nasdaq v příštích třech až pěti letech.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.