Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jaké jsou vůbec nejlevnější akciové trhy? Kde nakupovat akcie mimo USA?

V době, kdy americké akcie dosahují historických maxim, by se investoři neměli bát prozkoumat nové příležitosti. Objevte slevy na globálních trzích, které signalizují, že se pravé investiční příležitosti možná skrývají jinde.

Jaké jsou vůbec nejlevnější akciové trhy? Kde nakupovat akcie mimo USA?
Zdroj: depositphotos.com

Zatímco pro americké akciové trhy většinou platí, že dlouhodobě rostou, pro globální akcie, které byly ponechány v prachu rychle rostoucími americkými jmény, to v posledních letech úplně neplatilo.

V době, kdy americké akcie dosahují rekordních hodnot, však analytici zvažují, zda bude rally pokračovat – někteří se poohlížejí po příležitostech na jiných než amerických trzích a mají k tomu své důvody.

Rekordy padají nejenom v USA

V posledních týdnech zaznamenaly historická maxima evropské, japonské a indické trhy a návrat zaznamenaly i dříve opomíjené čínské a ruské akcie.

Donedávna investory od jiných než amerických jmen odrazovala vnímaná rizika spojená s inflací, válkami a volbami – ale vzhledem k tomu, že mnohé trhy nabízejí nižší ocenění než americké akcie, investoři přirozeně hledají častěji výhodnější investiční příležitosti v jiných geografických oblastech.

  • Podle World PE Ratio jsou pouze dva akciové trhy – Nový Zéland a Indie – dražší než americké akcie, které se v současnosti mohou pochlubit poměrem ceny k zisku (P/E) 23,8 bodu.
  • Na druhé straně spektra naleznete (vynecháme-li “obskurní” trhy) rakouský (P/E = 7,31), brazilský (P/E = 7,94) a čínský (P/E = 9,39) trh.
Zdroj: worldperatio.com
Nejvíce nadhodnocené a naopak podhodnocené globální akciové trhy
Nejvíce nadhodnocené a naopak podhodnocené globální akciové trhy

Zaměřte se raději na podhodnocené akciové trhy na úkor amerických akcií

Březnový průzkum Bank of America mezi americkými manažery fondů odhalil, že institucionální investoři jsou v současné době v porovnání s historickými úrovněmi podvážení vůči akciím eurozóny a rozvíjejících se trhů – a jejich nově objevená ochota riskovat by mohla začít tuto mezeru zacelovat.

Využití tohoto boomu by přitom mohlo být překvapivě snadné:

Dejte si však pozor

Navzdory potenciálu na neamerických trzích může být růst omezený. Americké akcie překonaly své mezinárodní protějšky v osmi z deseti let mezi lety 2013 a 2022.

Za posledních pět let žádný z výše uvedených ETF také nepřekonal index S&P 500.

Situaci komplikuje také fakt, že se v posledních desetiletích zvýšila korelace mezi americkými a neamerickými akciemi, zejména v EU a Velké Británii, které jsou do značné míry závislé na tržbách z USA.

Těm, kteří chtějí diverzifikovat globálně, se to nemusí úplně zamlouvat a budou se muset poohlédnout po jiných než evropských trzích.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních práv a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Publicista a aktivní investor s více než desetiletou praxí preferující strategii hodnotového investování.

O investování a finanční trhy se začal zajímat v roce 2013, kdy si prošel náročnou zkušeností jako aktivní denní obchodník. Tato negativní zkušenost vedla k hlubšímu studiu, které mu v následujících letech umožnilo dlouhodobě a úspěšně investovat.

Ve své strategii kombinuje pasivní a aktivní přístup s důrazem na akciové trhy. Inspiraci čerpá z metod Warrena Buffetta a Benjamina Grahama, stejně jako od českého investora Daniela Gladiše. Svým čtenářům předává nabyté vědomosti prostřednictvím článků zaměřených na investiční strategie, psychologii obchodování a analýzy jednotlivých akcií

„Největším nepřítelem investora jsou jeho vlastní emoce.“ – Benjamin Graham

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.