Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

(31) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Uptober přinesl znamenitý růst. Naváže na něj Brrrvember?

Publikováno
(31) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Uptober přinesl znamenitý růst. Naváže na něj Brrrvember?
Zdroj: Depositphotos.com

Po Septembearu a Uptoberu nám před pár dny začal nový měsíc, Brrrvember, který svým přízviskem naráží na celosvětovou monetární politiku a tištění peněz, které má za následek aktuální inflaci, o které si již nepovídají jen kryptoměnoví nadšenci a bitcoineři, ale také světoví ekonomové. To má za následek růst akciového i realitního trhu.

Ve světě kryptoměn je to také vidět. Cena bitcoinu znovu šplhá k historickým maximům, tentokrát na úrovni 67 000 dolarů. Kromě BTC se ale činí i alternativní kryptoměny – což naše portfolio před pár dny doneslo až na jeho historické maximum.

Takže jak si naše portfolio stojí? A co čekáme dále? Pojďme se na aktuální situaci podívat blíže!

Zdroj: Cryptocompare.com
Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 29 měsících – 1 040 000 Kč
Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 30 měsících – 1 676 000 Kč

Aktuální zhodnocení kryptoměn v rámci našeho portfolia

 • Bitcoin – Vloženo 20 000 Kč, nyní v hodnotě: 237 000 Kč (↑ 1 085 %).
 • Ostatní kryptoměny – Vloženo 80 000 Kč, nyní v hodnotě: 1 439 000 Kč (↑ 1 700 %).
 • Fyzické zlato (20g slitek) – Vloženo 20 170 Kč, nyní zhruba v hodnotě: 26 000 Kč (↑ 29 %). Nezapočítává se do celkové hodnoty portfolia.

V jaké situaci se kryptoměnový trh nachází?

V tuto chvíli je už asi všem jasné, že se nacházíme uprostřed bull runu, což je lidové označení pro dlouhodobě rostoucí trh. O tom není třeba pochybovat. O čem ale už se debaty vedou, je odpověď na otázku – kdy bull run skončí?

Názorů je hned několik:

 • Někteří analytici předvídají, že kryptoměnový trh ještě dlouho bude fungovat v cyklech způsobených halvingy.
 • Další si myslí, že tento cyklus je již poslední, přejde v supercyklus a poté se cena bitcoinu ustálí na (v tuto chvíli) nepředstavitelně vysokých hodnotách.
 • Nemalá skupina lidí se ale domnívá, že Bitcoin (a s ním i celý kryptoměnový trh) se nyní nachází na svém úplném maximu, odkud dojde k propadu.

Jaký názor dalšího vývoje zastáváme my?

Podle článků, které jsou zde na Finexu publikovány, je našim dlouhodobým čtenářům asi jasné, že se rozhodně neřadíme do poslední ze zmíněných skupin. My naopak zastáváme názor totožný s průnikem prvních dvou, tedy: cykly se budou opakovat, ale volatilita na jejich cestě se bude snižovat.

Pokud se podíváme na historický vývoj BTC a jeho cyklů, vidíme následující:

 • V roce 2011 se cena vyšplhala cca na 32 dolarů za BTC, což byl nárůst o zhruba 56 000 %.
 • V roce 2013 se cena vyšplhala cca na 1 150 dolarů za BTC, což byl nárůst od posledního “dna” trhu zhruba 61 000 %.
 • V roce 2017 se cena vyšplhala cca na 20 000 dolarů za BTC, tedy nárůst o 12 000 %.
 • V roce 2022 naše predikce pracuje s dosaženou cenou minimálně na úrovni 140 000 dolarů za BTC, nárůst od posledního dna by tak představoval asi 3 000 %.

Poroste bitcoin i nadále? Myslíme, že ano. Bude se i v dalších letech rychlost růstu snižovat? Myslíme, že ano.

Zdá se vám to nereálné? Je pro vás bitcoin už moc drahý? To si ale lidé mysleli vždy, nejste první ani poslední. A zatím se odmítači nebo hateři bitcoinu vždy spletli. Proč by to zrovna teď mělo být jinak? NGMI.

Naše aktualizovaná predikce ze začátku roku 2021 - zatím vše podle plánu
Naše aktualizovaná predikce ze začátku roku 2021 – zatím jde vše podle plánu

Na obrázku výše vidíte naši predikci ze začátku roku 2021. Založená byla nejen na historickém vývoji ceny a technické analýze, ale také na sentimentu veřejnosti, států a institucí. Zatím jde vše podle plánu, s predikcí stále souzníme a věříme, že vývoj ceny ji bude plus minus následovat. Informace, ze kterých jsme vycházeli, naleznete např. v tomto článku.

Změny v našem portfoliu

Minulý měsíc jsme místo Stellaru nakoupili Crypto.com Coin (CRO) a vypadá to, že se jednalo o dobrý nápad i skvělé načasování. Souhra spuštění nového blockchainu a celosvětové mediální kampaně, které jste mohli být svědky i u nás v Česku zapříčinila, že cena tohoto tokenu během pár týdnů vystřelila o více než 100 %.

Aktuální cena
Změna
Stellar Lumens / XLM
Načítání
Načítání
Načítání
Cronos / CRO
Načítání
Načítání
Načítání

Největší růst ale stále myslíme, že CRO teprve čeká. Na nově spuštěném blockchainu staví mnoho vývojářů a prakticky už se na něm nachází několik funkčních projektů. Jsme zvědavi, co ještě Cronos přinese.

Aktuálně žádné další změny v portfoliu nechystáme, ale se zájmem sledujeme právě nově vznikající projekty na Cronos chainu, jako např. Dexpad, Cronaswap, Crodex, VVS Finance, apod. Tokeny těchto projektů by mohly mít podobný vývoj, jako jejich konkurenti na jiných chainech – např. UNI, CAKE, AAVE,…

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Informace výše jsou samozřejmě ale jen částí z celé skládanky, kterou na denní bázi sledujeme. Kromě toho samozřejmě monitorujeme i celkový sentiment, chování riskantnějších spekulantů i konzervativnějších institucí, technickou analýzu, atp. Proto, nechcete-li sledováním trhu trávit zbytečně mnoho času, sledujte nás a naše měsíční shrnutí. My tuto práci uděláme za vás.

Aktuální situaci na kryptoměnovém trhu shrnujeme v našem e-mailovém newsletteru, který již odebírá několik tisíc našich čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ve své emailové schránce? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže. Zdarma.

Kde Bitcoin a další kryptoměny koupit?

Chcete v tom být s námi? Podívejte se na doporučené kryptoměnové směnárny v tabulce níže. Všechny z nich pravidelně používáme a za kvalitou jejich služeb stojíme.

Favorit redakce

Výběr
redakce
Směnárna
2024
Výhody
 • Opravdu propracovaná a funkční platforma
 • Nízké poplatky
Nevýhody
 • Kontakt zákaznické podpory může být složitý a na dlouho
 • Platforma může na nové uživatele působit příliš složitě

Pozor: V rámci seriálu Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn jsme investovali opravdové peníze se snahou je zhodnotit. Kryptoměny jsou ale rizikovou investicí a nechceme tímto nabádat nikoho k podobnému jednání. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se rozhodnete do kryptoměn peníze vložit, sami se rozhodněte na velikosti vašeho vkladu, protože je možné, zejména v případě nerozvážného jednání, o všechny peníze přijít.

Líbil se vám tento článek?
32
2

Autor

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Tadeáš

Zajimalo by me proc nemate v portfoliu Solanu? Z meho portfolia mi dela nejvetsi zisky. Diky

Redakce Finex

Dobrý den, Tadeáši. Když jsme portfolio před 30 měsíci sestavovali, Solana ještě nebyla veřejně obchodovatelná a nebylo možné si ji koupit. A protože v portfoliu moc změn neprovádíme, nedošlo nakonec ani k nákupu Solany. To, že pro Vás se jedná o úspěšnou investici je super, ale je důležité si uvědomit, že ne vždy obchodník chytne všechny dostupné příležitosti. :-)