Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Hledáte pasivní příjem? Zde jsou 3 akcie s dividendovým výnosem přes 9 %

Hledáte akcie, které charakterizují mimořádné dividendy? Tyto tři společnosti nejen vyplácí atraktivní dividendy, ale také nabízejí solidní růstový potenciál.

Publikováno
Hledáte pasivní příjem? Zde jsou 3 akcie s dividendovým výnosem přes 9 %
Zdroj: depositphotos.com

Existuje spousta způsobů, jak generovat pasivní příjem. Jedním z nejlepších způsobů, jak doplnit růst portfolia, je však vyhledávat dividendové akcie.

Hledáte-li však dividendové příjmy, některé příležitosti jsou spolehlivější než jiné. Pojďme si rozebrat tři společnosti, které jsou zavedenými plátci dividend, a zhodnotit, proč držení každé z těchto akcií v dlouhodobém investičním horizontu může vést k zajímavým ziskům.

1. Hercules Capital

Hercules Capital je společnost zaměřená na rozvoj podnikání (BDC). BDC jsou spolehlivým zdrojem dividendových příjmů, protože tyto společnosti jsou povinny každoročně vyplácet investorům alespoň 90 % svých zdanitelných příjmů.

Existuje mnoho typů BDC a Hercules Capital se zaměřuje především na vysoce výnosné půjčky začínajícím podnikům v oblasti technologií, věd o živé přírodě a obnovitelných zdrojů energie.

Ačkoli začínající podniky mohou být rizikové, tato společnost prokázala, že před provedením investice uplatňuje důkladné postupy hloubkové kontroly – v průběhu let společnost spolupracovala s významnými podniky, jako jsou Impossible Foods, Enphase Energy a Lyft.

Soustavný růst čistého úrokového výnosu společnosti podtrhuje dobré výsledky společnosti a její prokázanou schopnost odměňovat akcionáře.

Za posledních 10 let dosáhly akcie Hercules Capital celkového výnosu 275 % – při reinvestici dividend. To nejen zdůrazňuje důležitost reinvestování dividend, ale také ukazuje, že je společnost dlouhodobě lukrativní investicí.

Díky značnému dividendovému výnosu okolo 10 % by tato společnost mohla oslovit nejednoho příjmového investora.

Aktuální vývoj ceny akcií Hercules Capital

Načítání
Načítání
Kupte si akcie HTGC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

2. Ares Capital

Dalším významným BDC je společnost Ares Capital. Na rozdíl od společnosti Hercules Capital ale obvykle nepracuje s technologickými společnostmi, které již získaly prostředky od firem rizikového kapitálu.

Mnoho společností v portfoliu Ares Capital jsou spíše podniky nižší střední třídy, které jsou investičními bankami nebo investory soukromého kapitálu přehlíženy.

Zatímco Hercules Capital se specializuje na základní dluhové nástroje, jako jsou termínované nebo revolvingové úvěry (firemní kontokorenty), Ares Capital nabízí sofistikovanější produkty – včetně odkupů částí podnikání.

S poměrem ceny k účetní hodnotě (P/B) pouhých 1,1 bodu se akcie společnosti Ares Capital obchodují v podstatě v souladu se svým desetiletým průměrem.

Celkový výnos společnosti v posledních pěti letech překonával výnosy indexu S&P 500 a Ares Capital navíc nabízí dividendový výnos přesahující 9 %, může se tak jednat o zajímavou akcii k dlouhodobému držení.

Aktuální vývoj ceny akcií Ares Capital

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ARCC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

3. Rithm Capital

Dalším skvělým zdrojem dividendových příjmů jsou realitní investiční trusty (REIT). Rithm Capital je REIT, který se specializuje na finanční služby včetně poskytování úvěrů, a také na komerční nemovitosti a pronájmy rodinných domů.

Jednou z nevýhod, kterou mohou investoři u Rithm Capital vidět, je expozice společnosti vůči širším tématům v oblasti nemovitostí.

Přetrvávající inflace a vysoké náklady na půjčky totiž ovlivňují spotřebitele, podniky a dokonce i majitele domů nebo nájemníky. Do výkonnosti akcií tak v blízké budoucnosti výrazně promluví měnová politika amerického Fedu.

Dividenda je sice nižší než v minulých letech, ale i tak je mimořádně nadprůměrná.

Vzhledem k tomu, že se akcie obchodují za 6násobek zisku na následujících 12 měsíců (forward P/E poměr) mohla by být nyní lákavá doba zvážit nákup akcií s dividendovým výnosem přes 9 % a možností růstu dividendy v závislosti na širším makroekonomickém prostředí.

Aktuální vývoj ceny akcií Rithm Capital

Načítání
Načítání
Kupte si akcie RITM Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Slovo závěrem

Pokud hledáte zdroj pasivního příjmu, dividendové akcie jsou často považovány za jednu z nejlepších možností. Tři diskutované společnosti – Hercules Capital, Ares Capital a Rithm Capital – představují atraktivní příležitosti pro investory hledající vysoký dividendový výnos spolu s potenciálem dlouhodobého růstu.

Jejich jedinečné podnikatelské modely a schopnost přizpůsobit se měnícím se tržním podmínkám umožňuje těmto společnostem poskytovat konzistentní výplaty dividend, které jsou klíčové pro udržení a růst pasivního příjmu.

Investování do těchto akcií však vyžaduje porozumění specifikám jednotlivých sektorů, ve kterých tyto společnosti působí. Hercules Capital poskytuje úvěry start-upům v dynamických sektorech, což přináší vyšší riziko, ale i potenciál větších výnosů. Ares Capital se zaměřuje na stabilnější, ale často přehlížené střední podniky, zatímco Rithm Capital využívá příležitosti na realitním trhu.

Pro každého investora je však důležité hodnotit jak výši dividendy, tak i stabilitu a potenciál růstu jednotlivých akcií.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
5
2

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎