Jakmile jednou vyděláte peníze investováním, je mnohem těžší je utrácet. Peníze totiž začnete vnímat jako nástroj k vydělávání, ne jako poukaz k nakupování.
Začal nám nový pracovní týden a my přicházíme s pravidelným souhrnem toho uplynulého. Co zajímavého nám přinesl v oblasti kryptoměn?
Solana začala minulý týden raketovým vzestupem a každý den překonávala své ATH, které se zastavilo na hodnotě 81,25 USD za minci. Solana se také dostala do první desítky největších kryptoměn podle tržní kapitalizace, když podle CoinGecko překonala token UNI společnosti Uniswap.
Dramatický vzestup SOL následoval po nedělním spuštění projektu Degenerate Ape Academy – non-fungible token (NFT) postaveného na blockchainu Solana. Při spuštění se kolekce 10 000 unikátních obrázků kreslených opic prodala za pouhých osm minut, přičemž celkový objem obchodů dosáhl na téměř 96 000 SOL (přes 5,9 milionu dolarů).
We sold out in 8 minutes. Holy Ape.
No the drop was NOT smooth. It was shitty at best. We did A LOT wrong and the team was overwhelmed with the wave that hit us in the past week. It was exponentially bigger than we thought. Please ape rage in the comments /1 pic.twitter.com/HCccxoSoQn
— Degenerate Ape Academy (@DegenApeAcademy) August 15, 2021
Solana je open-source blockchainový projekt, který přináší pokročilá decentralizovaná řešení. Protokol umožňuje decentralizovanou tvorbu aplikací na bázi blockchainu Solana. Projekt funguje s využitím nově zavedeného konsensuálního mechanismu Proof of History (PoH), který doplňuje tradičně používaný konsensus Proof of Work (PoW).
Jednou z hlavních předností projektu Solana je nízká doba zpracování transakcí v blockchainu. Podle stránek projektu nabízí Solana nízké poplatky a rychlé zpracování i v období vysokého zahlcení sítě.
V dokumentaci se uvádí, že centralizovaná databáze může zpracovat 710 000 transakcí za sekundu na standardní gigabitové síti, pokud transakce nepřesáhnou v průměru 176 bajtů. Solana tým doufá, že jednoho dne této teoretické hranice dosáhne. V současné době dokáže Solana zpracovat přibližně 50 000 transakcí za sekundu, což je při současné poptávce více než dostatečné.
Nechcete sledováním trhu a novinek trávit zbytečně mnoho času? Stačí si přihlásit odběr našeho newsletteru! Aktuální situaci na kryptoměnovém trhu shrnujeme v našem e-mailovém newsletteru, který již odebírá několik tisíc našich čtenářů.
Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ve své emailové schránce? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže. Zdarma.
Americký maloobchodní gigant Walmart zveřejnil pracovní nabídku, ve které hledá vedoucího pracovníka pro kryptografické produkty.
Vybraná osoba bude zastávat pozici ředitele této oblasti a bude působit v centrále společnosti Walmart v Bentonville v Arkansasu. Kromě vypracování plánu pro digitální měny se očekává, že dotyčný bude pracovat na “identifikaci investic a partnerství v odvětví kryptoměn”, které mohou podpořit program společnosti Walmart, jenž spočívá v poskytování různých platebních možností zákazníkům.
Retail giant @Walmart is on the prowl for a cryptocurrency lead to drive its strategy in the area.@GregAhl reports.https://t.co/Z4JIDA81X4
— CoinDesk (@CoinDesk) August 16, 2021
Walmart má s blockchainem nemalé zkušenosti – společnost začala například využívat základní technologii kryptoměn při řízení svého dodavatelského řetězce. Americká maloobchodní jednička také zkoumala využití blockchainu v bezpilotních letadlech, aby urychlila doručování zásilek svým zákazníkům.
Před dvěma lety také Walmart usiloval o patent na stable krypto token, srovnatelný s tehdejší iniciativou Facebooku Librou, ale od té doby se neobjevily žádné další informace.
Podobný krok učinil minulý měsíc Amazon, když vyhlásil výběrové řízení na vedoucího projektu digitálních měn a blockchainu, který by pomohl inovovat způsob, jakým zákazníci na webu platí.
Amazon a Walmart jsou dvě největší americké společnosti v oblasti maloobchodu a jejich snahy o zavedení kryptoplateb vycházejí z rostoucího zájmu o využívání digitálních aktiv při online nakupování.
Mánie okolo meme coinu DOGE neustává, ba naopak. Tvůrci této kryptoměny více než po šesti letech obnovili myšlenku nadace Dogecoin Foundation. Kromě toho aktualizovali seznam členů poradního týmu.
https://twitter.com/BillyM2k/status/1427684623354503172
Podle nedávného prohlášení jsou členy jejího nového poradního týmu spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin, Billy Markus, Max Keller či zástupce Elona Muska – Jared Birchall, který je bývalým viceprezidentem společnosti Morgan Stanley. Birchall je mimo jiné generálním ředitelem společnosti Neuralink, členem správní rady Muskovy nadace a šéfem Muskovy rodinné kanceláře, což jen podtrhuje důvěru, kterou v něj generální ředitel společností Tesla a SpaceX vkládá.
Cílem nadace je podle prohlášení vyvinout “měnu pro lidi”, která vyvolá úsměv na tváři.
Ve správní radě Dogecoin Foundation se nachází tři významní členové Dogecoin komunity Gary Lachance, Jens Wiechers a Tiothy Stebbing. Tuto trojici doplňují hlavní vývojáři Dogecoinu Michi Lumin a Ross Nicoll.
“Nadace nenahrazuje stávající vývojáře, pouze poskytuje strukturu pro najímání nových zaměstnanců na plný úvazek, včetně najímání nových inženýrů,” vysvětlil hlubší účel nadace Ross Nicoll.
Elon Musk byl poradcem hlavního týmu vývojářů od roku 2019, kdy byl zvolen generálním ředitelem Dogecoinu. Jejich plány nejsou nic menšího než udělat z kryptoměny, která začínala jako vtip, životaschopnou platební metodu, za kterou si můžete běžně koupit kafe.
Nicméně nadace Dogecoin Foundation zatím nefunguje jako právnická osoba a podle dostupných informací se na jejím definitivním statutu stále pracuje.
O tom, že investování do kryptoměn je riziková záležitost, se mohli přesvědčit uživatelé japonské burzy Liquid Global. Společnost ve čtvrtek ve svém tweetu uvedla, že jejich “warm wallets” peněženky byly napadeny a že přesouvá digitální aktiva do režimu offline.
Important Notice:
We are sorry to announce that #LiquidGlobal warm wallets were compromised, we are moving assets into the cold wallet.We are currently investigating and will provide regular updates. In the meantime deposits and withdrawals will be suspended.
— Liquid Global Official (@Liquid_Global) August 19, 2021
Celková ukradená suma byla vyčíslena na zhruba 90 milionů dolarů. Uživatelům zmizeli prostředky v BTC, ETH, XRP a TRX. Burza dále uvedla, že probíhá vyšetřování a do té doby budou vklady a výběry pozastaveny.
Generální ředitel krypto burzy KuCoin Johnny Lyu uvedl, že jeho platforma o incidentu ví a adresy peněženek hackerů zařadila na černou listinu. Ostatní burzy budou pravděpodobně jeho příkladu následovat. Zatím bylo odhaleno devět adres peněženek, na které hacker ukládal ukradené prostředky.
Podle společnosti Elliptic, která se zabývá analýzou blockchainu, bylo z celkového úlovku zhruba 45 milionů dolarů v tokenech převedeno na ether prostřednictvím decentralizovaných burz – platforem založených na blockchainu, které nevyžadují žádné zprostředkovatele – jako jsou Uniswap a SushiSwap. To hackerům umožní vyhnout se zmrazení těchto aktiv.
V příspěvku na blogu burza uvedla, že cílem hackerského útoku byla peněženka pro více stran (MPC) sloužící k ukládání a správě přijatých kryptografických aktiv. MPC je pokročilá kryptografická technika, při níž je soukromý klíč ovládající finanční prostředky generován kolektivně sadou stran, z nichž žádná nevidí fragmenty vypočítané ostatními.
Podle údajů CoinMarketCap patří burza Liquid mezi 20 největších kryptoburz na světě při srovnání denních objemů obchodů. Za 24 hodin zpracovává transakce v hodnotě více než 133 milionů dolarů.
Největší krypto burza na světě Binance prochází velmi těžkým obdobím a každým dnem se objevují nová oznámení a omezení, která pramení z tlaků regulátorů. V pátek burza oznámila, že všichni noví uživatelé musí s okamžitou platností absolvovat proceduru KYC (což podle pravidel burzy znamená předložení občanského průkazu a selfie obličeje), aby získali přístup ke službám, jako jsou vklady, obchody a výběry kryptoměn.
Binance constantly reviews its products and services to enhance user protection, provide a safe crypto environment and to align with the evolving global compliance standards. As an important step forward, we’re updating our global KYC requirements for all users.
— Binance (@binance) August 20, 2021
Společnost Binance prozradila, že tyto změny jsou výsledkem probíhajícího přezkumu jejich produktů a služeb s cílem určit nezbytné změny a zlepšení, která jsou zapotřebí, protože regulační prostředí se stále rychle vyvíjí.
Nutno podotknout, že toto omezení se vztahuje i na stávající uživatele, kteří budou muset také své ověření dokončit. Ti, kteří mají pouze základní ověření, nebudou moci obchodovat a používat další služby. Jejich účty budou mít povoleny pouze výběr, zrušení objednávky nebo uzavření pozice.
Binance také poznamenala, že toto nové povinné ověření je zaměřeno na posílení dodržování předpisů “znát svého zákazníka” (KYC) a pro boj proti praní peněz (AML), aby byla zajištěna bezpečnost prostředků a osobních údajů jejích uživatelů.
Odvětví kryptoměn je stále více pod drobnohledem regulátorů a zdá se, že největší tlak je vyvíjen právě na největší a nejznámější krypto burzu Binance. Regulační orgány z několika jurisdikcí po celém světě, včetně Hongkongu, USA, Kanady, Velké Británie a několika dalších zemí, obvinily burzu mimo jiné z toho, že nabízí nelicencované služby.
Největší americká krypto burza Coinbase má oproti Binance úplně jiné starosti. Generální ředitel společnosti Brian Armstrong oznámil, že začne s novými pravidelnými investicemi do kryptoměn.
We recently received board approval to purchase over $500M of crypto on our balance sheet to add to our existing holdings. And we'll be investing 10% of all profit going forward in crypto. I expect this percentage to keep growing over time as the cryptoeconomy matures.
— Brian Armstrong (@brian_armstrong) August 19, 2021
První kryptoměnová burza, která je obchodovatelná na burze NASDAQ, plánuje zainvestovat do digitálních aktiv jednorázově částkou 500 milionů dolarů a následně bude formou DCA investovat 10 % zisku společnosti.
Coinbase bude své investice realizovat na platformách třetích stran nebo prostřednictvím svého OTC obchodního oddělení, aby její nákupy nebyly v konfliktu zájmů s investicemi jejích zákazníků.
V příspěvku na blogu společnosti se také uvádí, že Coinbase bude první veřejně obchodovanou společností, která bude mít ve své rozvaze nejen bitcoin, ale také ether, tokeny DeFi a kryptoměny s konsenzuálním algoritmem Proof of Stake. Konkrétní investice však zatím nebyly zveřejněny.
Během posledního týdne se rozehrála zajímavá partie, ve které se opět stal vítězem Bitcoin. Na grafu BTC vidíme ukázkový uptrend. Cena roste prorážením býčích vlajek, což je ideální, resp. učebnicový růstový scénář. V době psaní článku jsme se pohybovali lehce nad hranicí 50 000 dolarů.
Pokud bude šíření a oficializace BTC v rámci světového platebního nebo zajišťovacího trendu nadále pokračovat, budeme na grafu s největší pravděpodobností pozorovat silný růstový cyklus. Očekáváme test all time high (ATH) a další růst k cenám nad 60 tis. USD.
Jakmile jednou vyděláte peníze investováním, je mnohem těžší je utrácet. Peníze totiž začnete vnímat jako nástroj k vydělávání, ne jako poukaz k nakupování.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.