Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Ethereum vyskočilo nad 2400 USD. Obchodníci očekávají jeho ETF jako další v řadě

Náhlý prudký nárůst cen Etherea a tokenů založených na Ethereu souvisí se spekulacemi o potenciálním ETF na Ethereum v USA.

Publikováno
Ethereum vyskočilo nad 2400 USD. Obchodníci očekávají jeho ETF jako další v řadě
Zdroj: Depositphotos.com

Na trhu kryptoměn došlo k prudkému nárůstu hodnoty Etherea (ETH) a tokenů decentralizovaných aplikací na něm založených, což se přičítá spekulacím ohledně možného zavedení etherového burzovně obchodovaného fondu (ETF) ve Spojených státech, zejména ve světle očekávaného schválení bitcoinových ETF.

Během středečního obchodování překročila hodnota Etherea 2 400 USD, což představuje 5% nárůst za posledních 24 hodin.

Vývoj ceny ETH za posledních 24 hodin

Naproti tomu bitcoiny zaznamenaly ve stejném časovém rámci pokles cca o 3 %. Volatilitu Bitcoinu vyvolal podvodný tweet po dočasném narušení bezpečnosti účtu na sociální síti X americké Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC).

Významný krok učinila společnost BlackRock, největší světový správce aktiv, která u SEC podala formulář S-1 pro svůj fond iShares Ethereum Trust. Toto podání naznačuje záměr společnosti spustit spotový ETF na Ethereum, který profesionálním investorům v USA nabídne nový způsob, jak získat expozici vůči etheru, aniž by tuto kryptoměnu přímo vlastnili.

Dopad na další kryptoměny

Uprostřed tohoto očekávání zažily tokeny jako LidoDAO (LDO) a RocketPool (RPL), které umožňují staking ETH, výrazný nárůst až o 20 %, než se stabilizovaly. Tyto protokoly nabízejí výnos až ve výši přibližně 4,5 % ročně v odměnách za staking.

Kromě toho governance tokeny sítí 2. vrstvy Etherea jako je Optimism (OP) a Arbitrum (ARB) zaznamenaly také zisky až 20 %. Tyto sítě nabízejí výhodu levnějších a rychlejších transakcí ve srovnání s hlavním blockchainem Etherea.

Navzdory vzrušení analytici trhu zdůrazňují opatrnost a poznamenávají, že schválení ETF Etherea zůstává v tuto chvíli spíše pravděpodobností než jistotou. Martin Lee, analytik společnosti Nansen, však sdělil, že ether, jakožto druhá největší kryptoměna, je po Bitcoinu nejpravděpodobnějším kandidátem na další ETF.

Kromě toho roste přesvědčení, že některé tokeny v rámci ekosystému Etherea by mohly v následujících dnech zaznamenat další růst. Jack Tan, spoluzakladatel decentralizované kryptoměnové burzy WOO X se vyjádřil, že tokeny jako ENS a MKR zaznamenaly prudký nárůst a mohly by od Bitcoinu odvést další pozornost, protože obchodníci se ve světle potenciálního ETF Etheru přeskupují.

Kryptotrh pozorně sleduje rozhodnutí SEC o spotovém ETF na Bitcoin, přičemž na schválení čeká 13 žadatelů. Očekává se, že k tomuto rozhodnutí dojde dnes večer. Schválení Bitcoin ETF by zvýšilo pravděpodobnost schválení i ETF na Ethereum.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.