Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

BlackRock zažádal o Ethereum spotové ETF! Posílí ETH konečně?

Publikováno
BlackRock zažádal o Ethereum spotové ETF! Posílí ETH konečně?
Zdroj: datawallet.com

BlackRock (BLK), největší správce aktiv světa s portfoliem o hodnotě více než 8 bilionů USD, ve středu oficiálně zažádal o schválení burzovně obchodovaného fondu (ETF) kryptoměnové dvojky Etherea (ETH). Ke zveřejnění žádosti došlo ve čtvrtek.

Nový produkt společnosti ponese název iShares Ethereum Trust a v případě, že jej Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC) schválí, bude zalistován na burze NASDAQ. Správcem a uschovatelem mincí ETH se pak stane Coinbase Custody.

Zdroj: sec.gov
Kopie registračního formuláře S-1

A jak na tuto novinku zareagovalo samotné Ethereum? O plánu BlackRocku na podání žádosti se vědělo již několik dní dopředu, zpráva tak nikoho příliš nepřekvapila a i když kryptoměnová dvojka povyrostla ihned po oznámení cca o 2 % až na 2 090 USD, následný propad celého kryptoměnového trhu ji poslal k ceně kolem 1 950 USD.

Oproti Bitcoinu (BTC) Ethereum poslední rok ztrácí a v páru ETH/BTC se obchoduje kolem cen 0,051 až 0,055, tedy na nejnižších hodnotách od července 2022. Možným důvodem je právě síla a dominance Bitcoinu v porovnání s altcoiny způsobená očekávaným schválením ETF, ale i blížícím se halvingem. Spekulace na přijetí spotového ETF Etherea by mohly rozdíl mezi oběma mincemi zase zmenšit.

Krok BlackRocku nám nicméně ukazuje kladný postoj a zájem velkých fondů nejen k Bitcoinu, ale i k ostatním kryptoměnám. CEO společnosti, Larry Fink, v posledních letech co se týče digitálních aktiv názorově otočil o 180 stupňů a ačkoli o nich ještě v roce 2018 hovořil negativně jako o “indexu praní špinavých peněz”, nyní si Bitcoin dle posledních rozhovorů nemůže vynachválit.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz vedu kryptoměnovou redakci. Po několika letech sledování kryptoměnového trhu si myslím, že obchodovat digitální aktiva bez nutných vědomostí je holý nerozum. V tomto světě totiž ještě více než kdekoli jinde platí, že zkušení vyhrávají a nezkušení prohrávají. I z tohoto důvodu rád přikládám ruku k dílu a věřím, že společně s redaktory a přispěvateli dokážeme čtenářům Finex.cz předat mnoho užitečných informací.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.