Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Elon Musk vyhrál soud ohledně Dogecoinu. Znásobí kryptoměna svoji cenu? | Finex Coin Week

Elon Musk si při tweetování o Dogecoinu počínal v souladu se zákony, na Toncoin se navalil další problém a Coinbase si připsala zajímavé prvenství. Tolik týdenní shrnutí z kryptoměn.

Elon Musk vyhrál soud ohledně Dogecoinu. Znásobí kryptoměna svoji cenu? | Finex Coin Week
Zdroj: newsbtc.com

Získejte nejdůležitější informace ze světa kryptoměn až do vašeho e-mailu

Věděli jste, že Finex Coin Week posíláme ve zkrácené verzi také e-mailem? Stručně a pochopitelně, každý týden přímo do vaší e-mailové schránky. Zcela zdarma.

Tento pravidelný zpravodaj již odebírá více než 10 000 spokojených čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže.

Obsah článku

Elon Musk očištěn v procesu s Dogecoinem

Elon Musk, zakladatel společnosti SpaceX, CEO Tesly a vlastník sociální sítě X, vyhrál civilní spor vůči žalobcům, kteří tvrdili, že manipuloval s cenou kryptoměny Dogecoin (DOGE) a poškodil tím investory. Dle protistrany způsobily Muskovy tweety škody ve výši 258 miliard USD.

Americký okresní soud v New Yorku smetl žalobu ve čtvrtek ze stolu s odůvodněním, že Muskovy tweety byly “nafouknuté, nadnesené, neobsahovaly žádná faktická tvrzení a žádný rozumný investor na ně nemohl spoléhat.”

Musk v tweetech například tvrdil, že se chce stát generálním ředitelem projektu nebo umístit DOGE do SpaceX a letět s ním na Měsíc. Opakovaně se označoval za “Dogefathera” a veřejně komunikoval se zakladatelem Dogecoinu i vývojáři.

Cena Dogecoinu na Muskův úspěch bohužel nijak nereagovala. V páru vůči BTC zažívá nejstarší memecoin již více než 3 roky útlum a klesá.

Toncoin v dalších problémech

Jako by toho nebylo pro Telegram a s ním úzce spojenou kryptoměnu Toncoin (TON) málo. Nejprve na konci předminulého týdne zatčení zakladatele a CEO Pavla Durova a následně problémy s výpadky sítě v týdnu minulém.

Konkrétně se jednalo o dva výpadky během úterý a středy. Během úterý síť dokonce nefungovala přes 6 hodin!

Co za tím vším stálo? Podle všeho abnormální množství transakcí v síti, které způsobil memetoken Dogs (DOGS). Ten v pondělí zahájil airdrop a rozdával 81,5 % ze své celkové zásoby 550 miliard tokenů.

Toncoin reagoval na problémy s Pavlem Durovem i výpadky sítě dalším poklesem.
A nepomohla ani zpráva o blížícím se airdropu tokenů HMSTR navázaných na populární kryptoměnovou hru Hamster Kombat.

Coinbase uskutečnila transakci mezi dvěma AI agenty

Kryptoměnová burza Coinbase uskutečnila první transakci s kryptoměnami, která byla kompletně spravována roboty na bázi AI. Dohlížel na ni sám generální ředitel společnosti Brian Armstrong, který poznatky shrnul do blogu.

Jak funguje AI agent?

AI agent je program, který je schopen autonomně provádět úkoly jménem uživatele nebo jiného systému.

Umožňuje zautomatizovat řadu různých úkonů. Například vám může zarezervovat letenky nebo hotel či pomoci se správou sociálních sítí. Jak taková pomoc vypadá? Jednoduše agentovi napíšete: “Chci jet ve dnech x až y do destinace z. Naplánuj mi trasu, zarezervuj letenky a hotel.”

Jeden agent AI byl navržen k provedení určitého úkolu. V rámci něj používal kryptoměny v interakci s jiným agentem a snažil se rozšiřovat své portfolio.

Jak ale sám Armstrong v příspěvku na X vysvětlil, slabinou těchto AI agentů je nedostatek transakčních schopností. Agenti AI totiž nemohou získat bankovní účty, tudíž nemohou za člověka platit. Platbu si tak musí každý obstarat sám.

Co však AI agenti mít mohou? Kryptoměnové peněženky. A možná to je směr, kterým se může tato technologie posunout zase o kus dál…

Podvody spojené s kryptoměnami už v roce 2024 přesáhly 1,2 miliardy USD

Kryptoměnový průmysl zaznamenal letos ke konci srpna ztrátu spojenou s hacky a podvody ve výši více než 1,2 miliardy USD. Jedná se o meziroční nárůst o 15,5 %. Uvádí tak zpráva, kterou společně zveřejnily Web3 Bug Bounty a bezpečnostní služba Immunefi.

Zdroj: immunefi.com
Měsíční graf ukradených kryptoměn v roce 2024
Měsíční graf ukradených kryptoměn v roce 2024

Zajímavé je, že během července byla registrována škoda ve výši 275 miliionů USD, v srpnu potom jen 15 milionů USD. Nejvíce se v srpnu útočníci zaměřili na sítě Ethereum a BNB Smart Chain.

Čeká Bitcoin v příštím týdnu výrazný pohyb?

Bitcoin (BTC) se během srpna propadl o 9 %. V příštím týdnu a měsíci by se však ohledně ceny nejpopulárnější kryptoměny konečně mohly začít dít věci.

V USA totiž dojde ke zveřejnění důležitý ekonomických dat, která trh netrpělivě očekává. 6. září se bude jednat o zprávu o mzdách a zaměstnanosti a 18. září zasedne Federální rezervní systém (Fed) a oznámí, zda a o kolik sníží úrokové sazby.

Plusy a mínusy týdne

Na růstové straně se toho bohužel v minulém týdnu příliš nedělo. Naopak na straně poklesů bylo živo. O více než 20 % se propadly kryptoměny dogwifhat (WIF), Polygon (MATIC)NEAR Protocol (NEAR).

Aktuální cena
Změna
Dogwifhat / WIF
Načítání
Načítání
Načítání
Polygon Network / MATIC
Načítání
Načítání
Načítání
Near Protocol / NEAR
Načítání
Načítání
Načítání

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.