Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Čínské akcie jsou potenciální zlatý důl, ale také past na investory!

Je investování do čínských akcií gamble a cesta k finanční ztrátě, nebo šance na mimořádný zisk?

Publikováno
Čínské akcie jsou potenciální zlatý důl, ale také past na investory!
Zdroj: depositphotos.com

Čínská ekonomika, která je druhou největší na světě, chytila ošklivou formu dlouhého covidu – a pokud brzy něco neudělá, Německo, Japonsko nebo Indie by mohly z letošního roku učinit nejhorší rok draka v historii.

Od roku 2020 tíží Čínu slabý hospodářský růst, problémový sektor nemovitostí a hroutící se akciový trh – odrazují místní i zahraniční investory.

Vývoj hodnoty indexu CSI 300 od února 2021

Jak špatná je situace v Číně?

Závažnost je patrná z výrazné ztráty hodnoty, kterou čínský akciový trh zaznamenal od svého vrcholu v roce 2021 a která činí celkem 6,3 bilionu dolarů.

Index CSI 300 (neboli čínský S&P 500) ztratil polovinu své hodnoty – zaznamenal tři roky poklesu v řadě. A Čína a Hongkong skončily v roce 2023 jako globální trhy s nejhoršími výsledky.

Už toho bylo ale asi dost a znepokojení čínští představitelé berou věci do svých rukou.

Jaký je podle nich recept na léčbu problémů?

Stojí čínské akcie za to, abyste do nich nyní investovali?

Čínské akcie vypadají při současných oceněních levně – iShares MSCI China ETF se obchoduje s poměrem ceny k zisku (P/E) 11,5 bodu – což je výrazná sleva oproti 23násobku indexu S&P 500.

Nicméně i s politikou a stimuly na své straně může být ponoření se do trhu odvážným a potenciálně riskantním krokem.

  • V posledních několika letech často skončili investoři, kteří se pokoušeli nakoupit pokles na čínských trzích, s neuspokojivými výnosy ve srovnání s trhy v USA, Indii a Evropě.
  • Dokonce i čínští občané začali upřednostňovat zámořské indexy, protože více než 200 milionů drobných investorů v zemi přišlo na čínském akciovém trhu o miliardy a teprve nedávno začali opět nakupovat domácí jména.

Investoři by pak měli zvažovat také rizika druhého prezidentství Donalda Trumpa, které by mohlo zmařit návrat čínských akciových trhů.

Trump, který zavedl cla a protičínskou obchodní politiku, již pohrozil, že v případě znovuzvolení zavede další cla na čínské zboží ve výši až 60 %.

Takže ano, čínské akcie se jeví levně, zejména v porovnání s americkými technologickými akciemi.

Hodnotový investor na místním trhu pravděpodobně naleznete zajímavé tituly k investování. Vzhledem ke specifikům místního trhu je však třeba k těmto příležitostem přistupovat obezřetně.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎