Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Chcete pasivní příjem z akciových investic? Proč může být tato akcie ideální volbou?

Tato dividendová akcie nabízí 5,5% dividendový výnos a poměrně nízké riziko, což z ní činí atraktivní volbu pro investory, kteří hledají stabilitu a pasivní příjem z akciových investic.

Publikováno
Chcete pasivní příjem z akciových investic? Proč může být tato akcie ideální volbou?
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Realty Income se koncem roku 2023 odrazila od svého lokálního minima. Stále se však její akcie obchodují za ceny, které jsme mohli naposledy vidět během krize způsobené pandemii koronaviru na začátku roku 2020.

Je tento REIT ideální volbou pro dividendové investory očekávající od svých investic pasivní příjem? Zde je 5 pádných důvodů, proč zvážit zařazení společnosti Realty Income do investičního portfolia.

1. Samotný dividendový výnos

Dividendový výnos společnosti se v současné době pohybuje kolem 5,5 %, což je blízko horní hranice historického rozpětí. Akcie jsou navíc poměrně atraktivně oceněny, což vyzývá k dalšímu zkoumání fundamentů společnosti.

Aktuální vývoj ceny akcií Realty Income

Načítání
Načítání
Kupte si akcie O Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

2. Nízké riziko

Realty Income je největší čistý nájemní REIT s velikostí portfolia více než dvojnásobnou oproti nejbližšímu konkurentovi.

Jeho diverzifikované portfolio přibližně 15 000 nemovitostí, včetně nedávné akvizice společnosti Spirit Realty, výrazně snižuje rizika a poskytuje konkurenční výhodu.

3. Nízké náklady na kapitál

Protože většinu cash flow, které společnost vytvoří předává v dividendách svým akcionářům, je pro ni důležité mít přístup ke kapitálu, aby mohla nakupovat nová aktiva a rozvíjet své portfolio.

REITy proto stále vydávají nové akcie a prodávají dluhopisy. Vzhledem k tomu, že se svou rozvahou má firma credit rating na stupni “investiční”, je pro Realty Income kapitál relativně dostupný.

4. Dividendová historie

Společnost Realty Income dokázala za posledních 29 let zvyšovat svou dividendu složenou roční mírou 4,3 %, což je mírně nad historickou mírou inflace. Takže kupní síla jejích dividend se v průběhu času zvyšuje.

Dividendu navíc vyplácí měsíčně, což z ní činí atraktivní možnost pravidelného příjmu.

Pro investory, kteří hledají dividendovou akcii stabilní společnosti, kde případný pomalý růst je jen příjemný bonus k pasivnímu příjmu, které titul přináší, může být Realty Income dobrou volbou pro stavbu základů portfolia.

5. Rozvoj jako příslib růstu

Pátým důvodem je rozvoj společnosti a neustálé hledání nových příležitostí, které vedení v posledních letech předvádí.

Například vstoupila na evropský trh, začala nakupovat nemovitosti, jejichž nájemníci jsou kasina, a experimentuje s úvěrovými strategiemi. Některé z těchto příležitostí jsou sice významnější než jiné, ale jako celek poskytují managementu řadu možností růstu.

Realty Income nabízí zajímavou kombinaci stability a potenciálu, zejména pro investory, kteří hledají příjem a stabilitu. Stejně jako u každé investice je ale zásadní důkladný průzkum a zvážení celkové investiční strategie a tolerance k riziku.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
8
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎