Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Chcete jít trochu proti proudu? 3 zajímavé krypto akcie, které vám v budoucnu mohou přinést zajímavé zisky

Publikováno
Chcete jít trochu proti proudu? 3 zajímavé krypto akcie, které vám v budoucnu mohou přinést zajímavé zisky
Zdroj: world-grain.com

Mohlo by se zdát, že je nejnevhodnější doba mluvit o krypto-akciích.

Důvěra investorů se propadla s pádem burzy FTX. Bitcoin se v polovině listopadu konsolidoval hluboko pod úrovní 20 000 dolarů. Již tato skutečnost sama o sobě signalizuje, jak velký dopad měl bankrot FTX na tento sektor, a vyvolal tak další pokles většiny digitálních aktiv.

Na pozadí těchto událostí se regulační orgány budou pravděpodobně stále více zabývat ochranou investorů. Je pravděpodobné, že se dočkáme přísnějšího regulačního rámce pro decentralizovaná aktiva. Díky těmto okolnostem možná bude lepší se zaměřit spíše na krypto akcie než na samotné kryptoměny.

Proč byste se měli zaměřit raději na krypto akcie? Jedním z hlavních důvodů je, že krypto akcie podléhají již ze své podstaty regulačnímu dohledu. Hluboké korekce navíc představují nákupní příležitosti pro investory, kteří věří, že se tento sektor z krize dostane. V každém případě není dobré to s kryptoměnami přehánět. Určitou (malou) vysoce rizikovou investici však lze zvážit. Při jakémkoli potenciálním obratu sentimentu mohou kvalitní krypto akcie přinést i násobnou návratnost. Pojďme si více říct o třech kryptoměnových akciích, které mohou být pomyslným majákem v rozbouřeném moři zmaru.

1. Coinbase

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Coinbase Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Krach FTX je pro Coinbase dobrou i špatnou zprávou. V bezprostřední budoucnosti budou mít investoři z kryptoměnového trhu strach. To může vést k dalšímu poklesu kryptoměn. Na druhou stranu se zdá, že jen málo silných burz přežije medvědí trh. Tyto kryptoměnové burzy se v příštích letech odrazí ode dna s vyšším podílem na trhu.

Zdá se, že Coinbase má předpoklady být jednou z takových burz, která tuto krizi nejen přežije, ale najde způsob, jak růst. Je důležité zdůraznit, že Coinbase ukončila 3. čtvrtletí 2022 s hotovostí v pokladně ve výši 5 miliard dolarů. Společnost má tedy silnou rozvahu, která by jí měla umožnit přežít pokles. K zastavení pálení hotovosti společnosti pomůže i snižování počtu pracovních míst.

Coinbase v roce 2021 výrazně těžila z institucionálního přijetí kryptoměn. Počet institucionálních klientů společnosti přitom nadále roste – jak se projeví krach FTX v důvěře institucí v kryptoměnový trh teprve uvidíme. Ve třetím čtvrtletí roku 2022 však uzavřela burza partnerství se společností BlackRock. Mnozí tak očekávají, že toto partnerství povede k tomu, že se Coinbase zařadí mezi největší světové společnosti pro správu aktiv.

Celkově je pravděpodobné, že Coinbase bude v příštích několika čtvrtletích nadále pálit hotovosti. Společnost však má silné základy. Dále pokračuje v investicích do vývoje platformy, což pomůže v získávání tržního podílu, což by mohlo vést k prudkému zhodnocení akcií Coinbase, jakmile se kryptoměny opět odrazí ode dna.

2. Marathon Digital

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MARA Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akcie těžařů bitcoinů zažily během tohoto medvědího trhu jedny z nejhlubších korekcí. Marže, které tyto společnosti produkují, se zmenšily spolu s hodnotou digitálních aktiv v jejich rozvaze. Akcie Marathon Digital se od počátku roku propadly o 70 %. Pokud však dojde ke zvratu ve vývoji ceny Bitcoinu, akcie nepochybně přinesou mnohonásobné výnosy. Mezi faktory, které by mohly podpořit dlouhodobé zhodnocení ceny Bitcoinu, patří širší přijetí, omezená nabídka a halving, který má nastat v roce 2024.

Co se týče konkrétně společnosti Marathon Digital, ta pokračuje ve zvyšování hashovací kapacity. Na začátku listopadu Marathon ohlásil hashovací kapacitu 7EH/s. Společnost očekává, že do června 2023 zvýší rychlost hashování na 23EH/s. Společnost je tedy připravena na ztrojnásobení své těžební kapacity v několika následujících čtvrtletích.

To samozřejmě začne hrát důležitost z hlediska ocenění až v okamžiku, kdy začneme u Bitcoinu opět sledovat rostoucí trend. Marathon má však silnou rozvahu, která mu umožní tuto fázi nejistoty překonat. Další fáze expanze nebo diverzifikace společnosti pak bude pravděpodobně oznámena v roce 2023.

3. Block

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Block Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost Block je jednou ze společností, která se nachází v trvalém klesajícím trendu a jehož dosavadní dno činilo 51,30 dolaru za akcii. V současné době se však akcie Block nacházejí více než 40 % nad svými minimy, když společnost vykázala silná čísla za 3. čtvrtletí 2022. I když Block investuje do své blockchainové expanze, platební aplikace Cash App zůstává klíčovým motorem ziskovosti společnosti. Za 3. čtvrtletí 2022 dosáhl hrubý zisk Cash App 774 milionů dolarů, což je meziročně o 51 % více. Příjmy z transakcí s Bitcoinem za stejné období činily 1,76 miliardy dolarů, přičemž hrubý zisk byl pouze 37 milionů dolarů.

Stojí za zmínku, že společnost se v roce 2021 přejmenovala ze Square na Block, a to z důvodu zaměření společnosti na budování decentralizovaných finančních služeb s využitím Bitcoinu. S širším uplatněním technologie blockchain se zdá, že vznikne v novém podnikání dostatek prostoru pro růst.

Nedávno bylo také oznámeno, že Jack Dorsey buduje “web5.0”, který bude poháněn Bitcoinem. Web5.0 umožní vývojářům vytvářet decentralizované webové aplikace prostřednictvím decentralizovaných identifikátorů (DIDs) a decentralizovaných uzlů. Jak to nakonec dopadne, se teprve uvidí. Nicméně Block je jedna ze společností, kterou stojí za to mít na nákupním seznamu již nyní.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.