Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Chcete inkasovat pasivní příjem po desítky let? Zaměřte se na tyto 2 akcie!

Johnson & Johnson a Abbott Laboratories patří mezi dividendové krále, kteří poskytují stabilní příjem a růstovou perspektivu. Zjistěte, proč by tyto akcie měly být součástí vašeho portfolia.

Chcete inkasovat pasivní příjem po desítky let? Zaměřte se na tyto 2 akcie!
Zdroj: Depositphotos.com

Při zvažování investičních příležitostí na akciovém trhu se mnoho investorů zaměřuje na potenciál růstu ceny akcií.

Další důležitou složkou investičního úspěchu je však výplata dividend. Akcie vyplácející dividendy představují spolehlivý zdroj opakovaného příjmu, který zvyšuje výkonnost vašeho portfolia bez ohledu na širší ekonomické nebo burzovní prostředí.

Chcete-li maximalizovat výhody investování do dividend, je rozumné zaměřit se na společnosti s bohatou historií výplaty dividend.

Mezi dividendové krále – společnosti, které trvale zvyšují výplatu dividend nejméně posledních 50 let – patří také dnešní 2 akcie – Johnson & Johnson a Abbott Laboratories.

Johnson & Johnson

Společnost je nepřehlédnutelným subjektem ve zdravotní péči, který nabízí léčiva v různých terapeutických oblastech prostřednictvím své divize “inovativní medicíny” a zdravotnické prostředky prostřednictvím své divize medtech.

Aktuální vývoj ceny akcií Johnson & Johnson

Načítání
Načítání
Kupte si akcie JNJ Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Johnson & Johnson se zaměřuje na inovace a do roku 2030 chce jen v rámci svého segmentu inovativní medicíny představit více než 20 nových léčebných postupů a 50 rozšíření stávajících léčeb.

V oblasti medtech si společnost klade za cíl do roku 2027 generovat třetinu svých tržeb z nových produktů.

Johnson & Johnson také expanduje prostřednictvím akvizic, když naposledy získal Shockwave Medical, aby posílil svou pozici na rychle rostoucím trhu léčby kardiovaskulárních onemocnění.

Společnost předpokládá, že Shockwave se stane 13. platformou medtech jednotky, která dosáhne ročních tržeb ve výši nejméně miliardy USD.

Kromě růstových iniciativ je Johnson & Johnson hvězdnou dividendovou akcií. Společnost nedávno zvýšila čtvrtletní dividendu o 4,2 %, čímž zaznamenala již 62. zvýšení dividendy v řadě.

Roční dividenda činí 4,96 USD na akcii a forwardový dividendový výnos 3,4 % výrazně převyšuje výnos indexu S&P 500 ve výši 1,35 %.

Díky tomu může být akcie Johnson & Johnson zajímavou volbou pro investory, kteří hledají spolehlivý zdroj pasivního příjmu a potenciální růst výnosu v čase.

Abbott Laboratories

Společnost působí ve čtyřech různých obchodních jednotkách: zdravotnické přístroje, diagnostika, zavedené farmaceutické výrobky a výživa.

Tato diverzifikace umožňuje Abbott využívat různé tržní příležitosti. Například v prvních dnech pandemie se diagnostická divize společnosti stala lídrem v oblasti testování na koronaviry.

V současné době, kdy na popularitě získávají léky na hubnutí, představil Abbott v oblasti výživy značku, která podporuje jednotlivce na jejich cestě za hubnutím.

Aktuální vývoj ceny akcií Abbott

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Abbott Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Všechny čtyři obchodní jednotky společnosti v poslední době prokázaly svou sílu. V uplynulém čtvrtletí vzrostly tržby jednotek zabývajících se zdravotnickými prostředky a zavedenými léčivy dvouciferným tempem, zatímco u jednotek zabývajících se diagnostikou a výživou došlo k nárůstu tržeb ve středních až vysokých jednociferných číslech.

Tato výkonnost přispěla k tomu, že Abbott vykázal více než 10% nárůst celkových tržeb (bez započtení tržeb za testy COVID-19). Bylo to již páté po sobě jdoucí čtvrtletí dvouciferného růstu.

Abbott rovněž vyniká ve schopnosti generovat pasivní příjem. Akcie vyplácí roční dividendu ve výši 2,20 USD na akcii, což představuje výnos 2,1 %. Tento výnos je rovněž vyšší než výnos indexu S&P 500, což naznačuje, že by investice do této společnosti mohla také přinést významný trvalý příjem bez ohledu na tržní podmínky.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.