Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Česká spořitelna jde proti proudu. Zvyšuje úrokovou sazbu na svém vkladovém účtu!

Česká spořitelna zvýšila úrokové sazby na vkladovém účtu na 5,5 % p.a. S jakými bankami se může srovnávat, a které nabídnou ještě víc?

Česká spořitelna jde proti proudu. Zvyšuje úrokovou sazbu na svém vkladovém účtu!
Zdroj: Depositphotos.com

Česká spořitelna, největší česká banka, zvýšila úrokovou sazbu u svého čtvrtletního termínovaného vkladového účtu. Roční úroková sazba byla zvýšena na 5,5 % p.a., což je výrazný skok z předchozích 3,7 % p.a. Díky této změně je tříměsíční vklad finančně nejvýhodnější z celé nabídky v současném portfoliu banky.

Banky vzhledem ke snížení základní úrokové sazby Českou národní bankou spíše přistupují ke snižování úroků na spoření nebo termínovaných vkladech. Zvýšení sazeb na termínovaném vkladu je tak možná jednou z posledních příležitostí, jak si vyšší úrok zachovat o chvíli déle než u spořicích účtů.

Očekává se, že ČNB na svém nadcházejícím měnovém zasedání 8. února podruhé v řadě sníží své sazby a v tomto trendu bude případně pokračovat i v následujících měsících. Banky tomu proto přizpůsobují své strategie a úroky na vkladových produktech budou pomalu a jistě dál klesat.

Jak funguje vkladový účet u České spořitelny?

Vkladový účet u České spořitelny není zatížen poplatky za založení a vedení účtu nebo za výpisy. Pro sjednání vkladu není třeba mít běžný účet u banky, ale je potřeba vložit minimální vklad 5 000 Kč.

Banka umožňuje vybrat až čtvrtinu vložených prostředků bez sankce před koncem lhůty splatnosti. Aktuálně nejvýhodnější v nabídce spořitelny je tříměsíční vklad s úrokem 5,50 % p.a. Vklad na jeden měsíc činí 5,10 % p.a., na šest měsíců 4,80 % p.a. a na dvanáct měsíců 4,80 % p.a.

Uložené peníze se úročí fixní úrokovou sazbou po celou dobu vkladu. Po ukončení splatnosti získáte své peníze zpět společně s úroky. Vklad lze sjednat online v internetovém nebo mobilním bankovnictví George i na pobočce.

Jaké termínované vklady nabídnou aktuálně nejvíc?

Nejvíce zatím stále dokáže nabídnout NEY duální vklad s úrokem 10,80 % p.a. při dalším členském vkladu 50 %. Dalším vkladovým produktem s úročením 7 % p.a. je Bonus Invest od Komerční banky, podmínkou je však investovat stejnou nebo vyšší částku.

Také NEY termínovaný vklad nabídne celkem zajímavou úrokovou sazbu 6,40 % p.a. u vkladu na 6 měsíců. J&T Banka vklad s investicí dokáže nabídnout 6,25 % p.a. u ročního vkladu.

Další banky, které nabídnou zajímavé úročení více než 5,50 % p.a. jsou Banka Creditas se spořicím vkladem 1M a 3M, které poskytují úrok 6 % p.a. Úrok 5,80 % p.a. nabídne J&T Banka termínovaný vklad.

Stejnou sazbu, jako Česká spořitelna poskytuje také ČSOB termínovaný vklad u vkladů na 3 měsíce do výše 3 milionů korun.

Úrok na spořicím účtu jde dolů

Česká spořitelna však od 26. ledna sníží na svém spořicím účtu úrokovou sazbu na 4,8 % p.a. pro klienty využívající Plus konto a bankovnictví George. Klienti, kteří budou pravidelně investovat alespoň 300 Kč měsíčně, si mohou na spoření zajistit 5% sazbu.

Spořicí účty nabízejí flexibilitu a umožňují klientům kdykoli vybrat finanční prostředky, přičemž banka si vyhrazuje právo okamžitě upravit úrokové sazby směrem nahoru nebo dolů.

Naproti tomu termínované vklady nabízejí pevnou úrokovou sazbu po dobu trvání vkladu výměnou za nemožnost vybrat peníze po stanovenou dobu. V současné době se to může zdát výhodné, zejména když banky snižují úrokové sazby u spořicích účtů. Na některých vkladech ještě můžete alespoň na nějakou dobu získat zajímavou úrokovou sazbu.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
15
5

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.