Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin může dosáhnout 200 000 USD do konce roku, tvrdí bankovní gigant

Standard Chartered Bank předpovídá Bitcoinu zářnou budoucnost a potenciální cenu 200 000 USD do konce roku 2025. Klíčové je však schválení ETF.

Publikováno
Bitcoin může dosáhnout 200 000 USD do konce roku, tvrdí bankovní gigant
Zdroj: Depositphotos.com

Optimistická prognóza Standard Chartered Bank se opírá o očekávané schválení a následný příliv prostředků do spotových burzovně obchodovaných fondů (ETFs) na Bitcoin (BTC). Podle autora je predikce v souladu s předchozím odhadem cílové ceny pro rok 2024 ve výši 100 000 USD.

Optimismus širšího trhu vzhledem ke schválení ETF a následného růstu ceny je vidět i ze včerejšího pokoření ceny 47 000 USD.

Cílem bitcoinových ETF je kopírovat cenu Bitcoinu v reálném čase, což investorům nabízí možnost získat expozici vůči Bitcoinu, aniž by toto digitální aktivum přímo nakupovali a drželi.

Geoffrey Kendrick, vedoucí finančního výzkumu ve Standard Chartered Bank, vyjádřil důvěru v transformační dopad schválení ETF na cenu Bitcoinu. Uvedl, že schválení ETF je klíčovým faktorem růstu ceny Bitcoinu.

Optimistické předpovědi

Analytici banky dále předpovídají, že jen v roce 2024 by se množství nově příchozího kapitálu do bitcoinových ETF mohlo pohybovat mezi 50 a 100 miliardami USD. Přičemž potenciální maximum odhadují až na 130 miliard USD.

Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC) v současné době přezkoumává žádosti o Bitcoin ETF od významných finančních hráčů, jako jsou BlackRock, Grayscale, Ark, iShares, Bitwise, VanEck, Wisdomtree, Invesco, Fidelity nebo Franklin.

Eric Balchunas, senior analytik agentury Bloomberg předpovídá, že ETF na Bitcoin by mohlo do deseti let přilákat 100 miliard USD kapitálu.

V krátkodobém horizontu prognózuje až 10 miliard USD v prvním roce a potenciálně dosažení 30 až 50 miliard USD během tří let.

Paralela se zlatem

Společnost Standard Chartered použila jako měřítko pro svůj odhad zavedení zlatých akcií SPDR Gold Shares (GLD) v roce 2004 a spatřuje paralelu v potenciálním cenovém růstu, který by mohl Bitcoin zaznamenat po startu ETF. Jen v o dost kratším časovém horizontu.

Zdroj: x.com
Gold price ETF
Cena zlata před a po zavedení prvního ETF na zlato

Cena zlata od startu ETF stoupla za 7 let o více než 300 % a na úrovně před zavedením se už nikdy nevrátila.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.