SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='stock' AND id LIKE 'MGM.US_9') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='stock' AND id LIKE 'AMD.US_4') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='stock' AND id LIKE 'ADBE.US_9') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='stock' AND id LIKE 'CLX.US_9') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='stock' AND id LIKE 'PYPL.US_9') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1 SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='stock' AND id LIKE 'MGM.US_9') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='stock' AND id LIKE 'AMD.US_4') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='stock' AND id LIKE 'ADBE.US_9') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='stock' AND id LIKE 'CLX.US_9') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='stock' AND id LIKE 'PYPL.US_9') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1
Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Akcie » Akciové korona nákupy – Jaké akcie mohou být zajímavou investicí do budoucna? 5 zajímavých titulů

Akciové korona nákupy – Jaké akcie mohou být zajímavou investicí do budoucna? 5 zajímavých titulů

Akciové korona nákupy – Jaké akcie mohou být zajímavou investicí do budoucna? 5 zajímavých titulů
SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='stock' AND id LIKE 'MGM.US_9') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='stock' AND id LIKE 'AMD.US_4') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='stock' AND id LIKE 'ADBE.US_9') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='stock' AND id LIKE 'CLX.US_9') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='stock' AND id LIKE 'PYPL.US_9') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1

Vzkříšení akciových trhů v důsledku intervencí centrálních bank v posledních měsících dovedlo akcie zpět na překoupené úrovně. Poměr tržní kapitalizace všech amerických veřejně obchodovaných společností a HDP (market cap to GDP ratio) se začátkem září pohybuje na historických maximem.

Akcie jsou téměř 1,5krát hodnotnější než celá současná americká ekonomika.

To však neznamená, že všechny akcie jsou extrémně přeceněné. Stále můžeme nalézt zajímavé (vzhledem ke svému potenciálu levné) tituly potenciálně vhodné pro dlouhodobou investici. I když byl u většiny níže zmíněných titulů nejvhodnější čas na nákup v průběhu března tohoto roku, stále mohou být zajímavou investicí do budoucna.

V tomto článku se s námi můžete podívat na 5 zajímavých firem. Pokud by vás některé z níže zmíněných akcií zaujaly, zde se dozvíte, jak je případně nakoupit.

MGM Resorts International

MGM Resorts je společnost, která vlastní a provozuje kasina a s nimi spojená hotely, restaurace, zábavní a obchodní střediska. Koronakrize donutila firmu zavřít prakticky celý svůj byznys na 2-3 měsíce a teprve nedávno se začala probouzet k aktivitě.

Poměr ceny akcií k čistému zisku (P/E ratio) se u MGM pohybuje kolem hodnoty 3, což z ní činí jednu z nejpodceňovanějších akcií dneška. Celkový poměr P/E amerického akciového trhu totiž osciluje mezi 20 – tedy cena typické americké akcie stojí 20krát víc čistý zisk dané firmy. Jedná se o zajímavou, i když poněkud riskantnější investici.

Vývoj akcií MGM od začátku roku 2020

MGM akcie
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Advanced Micro Devices

AMD je společnost produkující počítačové procesory, grafické karty, čipsety i multimediální produkty a jiné hardwary. Akcie AMD naopak nabízejí velké momentum. Za posledních 12 měsíců se akcie zhodnotily téměř trojnásobně (165 %), zatímco benchmark – americký S&P 500 – za tutéž periodu vyrostl "jen" o nějakých 17 %.

Skoro žádné další akciové tituly nezaznamenaly tak rapidní růst a na rozdíl od jiných se lze u AMD opřít o dobré fundamenty. Za 1. čtvrtletí 2020 společnost ohlásila 40procentní vzestup příjmů. Společnost má svým potenciálem do budoucna rozhodně co nabídnout.

Vývoj akcií AMD od začátku roku 2020

AMD akcie
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Adobe

Adobe je další korporací, která i přes celosvětové ekonomické ochlazení pokračuje v hlášení kladných hospodářských výsledků. Průměrná výše příjmů Adobe za posledních 5 let se pohybuje kolem 22 %, zatímco čistý zisk se ve stejnou dobu už ztrojnásobil (63 %), takže společnost postupně v čase stlačuje dolů výdaje.

Za 1. čtvrtletí 2020 si Adobe připsalo více než $3 mld příjmů, což představuje 19 % meziroční nárůst. Vsadit na to, že si tato softwarová společnost uchová zdravou kondici i proti dalšímu zhoršení krize, se zdá být celkem rozumnou volbou. Společnost má svým potenciálem do budoucna rozhodně co nabídnout.

Vývoj akcií Adobe od začátku roku 2020

Adobe akcie
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Clorox

Nemáte rádi rizikové akcie? Světový výrobce a prodejce spotřebitelských produktů Clorox je dlouhodobou „sázkou na jistotu“. Clorox patří mezi tzv. dividendové aristokraty – korporace bez přestávky vyplácející dividendy nejméně 25 let.

Podílníci Cloroxu obdrželi dividendy už 43 let v řadě a 2,2 % dividendový výnos představuje solidní cash-flow pro běžného smrtelníka. Společnost oznámila, že navzdory koronakrizi se ani letos nechystá tuto svou štědrou politiku pro své akcionáře opustit. Clorox dominuje zvláště na poli pracích a čistících prostředků.

Vývoj akcií Clorox od začátku roku 2020

Clorox akcie
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

PayPal

PayPal Holdings Inc., finanční skupina proslulá svým poskytováním rychlých plateb online, vystoupala od začátku roku o necelých 80 %, což je slušný výsledek vzhledem k akciovým indexům S&P nebo Dow.

PayPal vykazuje stále vyšší příjmy i čisté zisky už od roku 2015. Pro rok 2020 se sice už očekává nějaký pokles, ale svou dominantní pozicí na trhu si pravděpodobně udrží. PayPal dnes operuje už v téměř každé zemi na světě a jeho počet 305 milionů aktivních uživatelů také průběžně šplhá nahoru. Společnost má svým potenciálem do budoucna rozhodně co nabídnout.

Vývoj akcií PayPal od začátku roku 2020

PayPal akcie
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Jak vidíte, příležitosti stále jsou, jde jen o to nastudovat si patřičné informace a zvolit smysluplnou investici. Další zajímavé akciové tituly můžete najít v našem seznamu akcií.

Přijdou vám tyto tituly zajímavé? Nebo víte o jiných akciích, které se do budoucna zdají být vhodné k investování? Podělte se s námi o váš názor níže v komentářích.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo