Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akciové korona nákupy – Jaké akcie mohou být zajímavou investicí do budoucna? 5 zajímavých titulů

Publikováno
Akciové korona nákupy – Jaké akcie mohou být zajímavou investicí do budoucna? 5 zajímavých titulů

Vzkříšení akciových trhů v důsledku intervencí centrálních bank v posledních měsících dovedlo akcie zpět na překoupené úrovně. Poměr tržní kapitalizace všech amerických veřejně obchodovaných společností a HDP (market cap to GDP ratio) se začátkem září pohybuje na historických maximem.

Akcie jsou téměř 1,5krát hodnotnější než celá současná americká ekonomika.

To však neznamená, že všechny akcie jsou extrémně přeceněné. Stále můžeme nalézt zajímavé (vzhledem ke svému potenciálu levné) tituly potenciálně vhodné pro dlouhodobou investici. I když byl u většiny níže zmíněných titulů nejvhodnější čas na nákup v průběhu března tohoto roku, stále mohou být zajímavou investicí do budoucna.

V tomto článku se s námi můžete podívat na 5 zajímavých firem. Pokud by vás některé z níže zmíněných akcií zaujaly, zde se dozvíte, jak je případně nakoupit.

MGM Resorts International

MGM Resorts je společnost, která vlastní a provozuje kasina a s nimi spojená hotely, restaurace, zábavní a obchodní střediska. Koronakrize donutila firmu zavřít prakticky celý svůj byznys na 2-3 měsíce a teprve nedávno se začala probouzet k aktivitě.

Poměr ceny akcií k čistému zisku (P/E ratio) se u MGM pohybuje kolem hodnoty 3, což z ní činí jednu z nejpodceňovanějších akcií dneška. Celkový poměr P/E amerického akciového trhu totiž osciluje mezi 20 – tedy cena typické americké akcie stojí 20krát víc čistý zisk dané firmy. Jedná se o zajímavou, i když poněkud riskantnější investici.

Vývoj akcií MGM od začátku roku 2020

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MGM Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Advanced Micro Devices

AMD je společnost produkující počítačové procesory, grafické karty, čipsety i multimediální produkty a jiné hardwary. Akcie AMD naopak nabízejí velké momentum. Za posledních 12 měsíců se akcie zhodnotily téměř trojnásobně (165 %), zatímco benchmark – americký S&P 500 – za tutéž periodu vyrostl “jen” o nějakých 17 %.

Skoro žádné další akciové tituly nezaznamenaly tak rapidní růst a na rozdíl od jiných se lze u AMD opřít o dobré fundamenty. Za 1. čtvrtletí 2020 společnost ohlásila 40procentní vzestup příjmů. Společnost má svým potenciálem do budoucna rozhodně co nabídnout.

Vývoj akcií AMD od začátku roku 2020

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AMD Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Adobe

Adobe je další korporací, která i přes celosvětové ekonomické ochlazení pokračuje v hlášení kladných hospodářských výsledků. Průměrná výše příjmů Adobe za posledních 5 let se pohybuje kolem 22 %, zatímco čistý zisk se ve stejnou dobu už ztrojnásobil (63 %), takže společnost postupně v čase stlačuje dolů výdaje.

Za 1. čtvrtletí 2020 si Adobe připsalo více než $3 mld příjmů, což představuje 19 % meziroční nárůst. Vsadit na to, že si tato softwarová společnost uchová zdravou kondici i proti dalšímu zhoršení krize, se zdá být celkem rozumnou volbou. Společnost má svým potenciálem do budoucna rozhodně co nabídnout.

Vývoj akcií Adobe od začátku roku 2020

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ADBE Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Clorox

Nemáte rádi rizikové akcie? Světový výrobce a prodejce spotřebitelských produktů Clorox je dlouhodobou „sázkou na jistotu“. Clorox patří mezi tzv. dividendové aristokraty – korporace bez přestávky vyplácející dividendy nejméně 25 let.

Podílníci Cloroxu obdrželi dividendy už 43 let v řadě a 2,2 % dividendový výnos představuje solidní cash-flow pro běžného smrtelníka. Společnost oznámila, že navzdory koronakrizi se ani letos nechystá tuto svou štědrou politiku pro své akcionáře opustit. Clorox dominuje zvláště na poli pracích a čistících prostředků.

Vývoj akcií Clorox od začátku roku 2020

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Clorox Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

PayPal

PayPal Holdings Inc., finanční skupina proslulá svým poskytováním rychlých plateb online, vystoupala od začátku roku o necelých 80 %, což je slušný výsledek vzhledem k akciovým indexům S&P nebo Dow.

PayPal vykazuje stále vyšší příjmy i čisté zisky už od roku 2015. Pro rok 2020 se sice už očekává nějaký pokles, ale svou dominantní pozicí na trhu si pravděpodobně udrží. PayPal dnes operuje už v téměř každé zemi na světě a jeho počet 305 milionů aktivních uživatelů také průběžně šplhá nahoru. Společnost má svým potenciálem do budoucna rozhodně co nabídnout.

Vývoj akcií PayPal od začátku roku 2020

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PayPal Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Jak vidíte, příležitosti stále jsou, jde jen o to nastudovat si patřičné informace a zvolit smysluplnou investici. Další zajímavé akciové tituly můžete najít v našem seznamu akcií.

Přijdou vám tyto tituly zajímavé? Nebo víte o jiných akciích, které se do budoucna zdají být vhodné k investování? Podělte se s námi o váš názor níže v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
5
1

Autor

Tradingu CFD se věnuji aktivně od léta 2018. Hlavní zaměření: Forex a akcie, daytrading i dlouhodobé investování. Vždycky mě nejvíce zajímá, jak věci fungují. Proto studium technické a fundamentální analýzy patří mezi mé hlavní koníčky.

Baví mě podchytit jádro problému a informaci srozumitelně předat dál, ať už v psané nebo v mluvené formě. Už od mala rád píšu a svými články na Finexu mám v plánu podílet se na vybudování top ekonomického portálu v Česku.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎