Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » 5 dividendových králů, které můžete držet klidně až do důchodu

5 dividendových králů, které můžete držet klidně až do důchodu

5 dividendových králů, které můžete držet klidně až do důchodu
Zdroj: foolcdn.com

Ve světě investování existuje celá řada investičních strategií, díky kterým můžete zbohatnout. Mezi ně se řadí i lety ověřená strategie investování do dividendových akcií, které vám mohou pomoci v budování vašeho pasívního příjmu.

Za tímto účelem je nutné vybírat jednotlivé tituly s pořádnou obezřetností a sázet na již osvědčené akcie. Ty můžete nalézt například u dividendových králů neboli společností, které své dividendy navyšují minimálně 50 let po sobě.

Ve své podstatě se jedná o jedny z nejlepších dividendových akcií na trhu, což potvrzuje i fakt, že se tímto statutem může chlubit pouze 32 společností. Tento typ akcií obecně disponuje (na první pohled) nízkými dividendovými výnosy, avšak zato stabilně navyšovanými po více jak 50 let a poskytovanými stabilními, bezpečnými společnostmi.

Dnes jsme pro vás vybrali 5 dividendových králů, které můžete nakoupit a držet klidně až do důchodu.

1. Parker-Hannifin (PH)

Graf ceny akcií Parker-Hannifin
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Logo Parker-Hannifin akcieParker-Hannifin (NYSE: PH) je největší společností zabývající se vývojem technologií pro řízení pohybu zahrnující například hydrauliku, pneu, filtraci či technologie pro kontrolu široké škály procesů.

Společnosti pomáhají v jejím růstu četné inovace a akvizice včetně těch se společnostmi CLARCOR a Meggitt (LON: MGGT), díky kterým se jí mimo jiné podařilo rozšířit své služby i o segment letectví.

Parker-Hannifin se dlouhodobě daří generovat vysoké cash flow, což by se nemělo změnit ani v budoucnu. Podle předpokladů by se jí totiž mělo díky jejímu dlouhodobému plánu expanze podařit ovládnout téměř 20 % světového trhu.

2. PPG Industries (PPG)

Graf ceny akcií PPG Industries
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Logo PPG akciePPG Industries (NYSE: PPG) založená v roce 1883 se vypracovala v druhou největší společnost s barvami a nátěry, a to hned po Sherwin-Williams (NYSE: SHW). Aktuálně dominuje celosvětově trhu s automobilovými a leteckými nátěry, přičemž se řadí i mezi špičky v odvětví, jako je průmysl či architektura.

V jejím růstu by jí měla pomoci plánovaná expanze do Číny a Indie, ale i možná spolupráce s výrobci elektromobilů.

Společnosti se díky jejímu efektivnímu hospodaření, daří 50 % cash flow reinvestovat a dalších 50 % vyplácet akcionářům. Během posledních 50 let zvyšovala své dividendy v průměru o 7 % a nic nenapovídá o tom, že by tomu tak nemělo být i v budoucnu.

3. American States Water (AWR)

Graf ceny akcií American States Water
Graf ceny akcií American States Water
Zdroj: Google.com

Logo akcií American States WaterAmerican States Water (NYSE: AWR) je americká vodohospodářská a energetická společnost, která se stala lídrem tamního veřejného sektoru. Jejím esem v rukávu jsou především vládní kontrakty, díky kterým zajišťuje dodávky vody a s nimi spojené služby několika americkým vojenským základnám.

Všechny smlouvy jsou navíc opatřeny 50letou fixací ceny, díky čemuž může dlouhodobě generovat dobře předvídatelné výnosy. Mimoto se jí daří již po dobu několika let vykazovat vysoké cash flow. Společnost během posledních deseti let navyšovala své dividendy v průměru o 10 %, přičemž v budoucnu počítá minimálně s 7% navyšováním.

4. Johnson & Johnson (JNJ)

Graf ceny akcií Johnson & Johnson
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Logo Johnson & JohnsonJohnson & Johnson (NYSE: JNJ) je jedinou zdravotnickou společností, které se podařilo dosáhnout statutu dividendového krále. V tom jí nepochybně pomohly investice do výzkumu a vývoje, ale i pořádně diverzifikované portfolio produktů zahrnující farmaceutika a další zdravotnické prostředky.

Jen 28 z jejích produktů dokáže ročně generovat tržby ve výši jedné miliardy dolarů. Velkou výhrou je pro ni i její jednodávková vakcína proti nemoci Covid-19, kterou aktuálně distribuuje po celém světě.

Skvělou zprávou pro akcionáře je i její schopnost generovat vysoké cash flow, které by jí už teď vystačilo na to, aby mohla své dividendy navyšovat 60 let po sobě. Značný potenciál má společnost i v biotechnologiích, které jí nepochybně pomohou v jejím budoucím růstu.

5. Lowe's (LOW)

Graf ceny akcií Lowe's
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Logo Lowe'sLowe's (NYSE: LOW) je americký hobby market, který se v USA pře o první místo se svým konkurentem Home Depot (NYSE: HD). Společnosti se nejvíce dařilo paradoxně během pandemie koronaviru, kdy se velká část lidí rozhodla rekonstruovat na vlastní pěst. Domácí kutilové jí tak v minulém roce přinesli rekordní tržby okolo 90 miliard dolarů.

V současnosti se však chce zaměřit především na profesionály, kteří by v budoucnu měli tvořit většinu její klientely. Mimo to chce rozšířit svůj e-commerce business, u kterého tržby během posledních dvou let vzrostly o 146 %. Po vydařeném roce se Lowe's samozřejmě štědře odměnil i svým akcionářům, kterým v květnu navýšil vyplácenou dividendu o rovných 33 %.

Proč právě tyto akcie?

Všech pět společností uvedených v seznamu výše se může pyšnit pevným postavením na trhu a širokým portfoliem produktů, které jsou ve své podstatě buď nepostradatelné, nebo je už teď jasné, že poptávka po nich bude dlouhodobě růst.

Navíc málokterá společnost se vzdá statutu dividendového krále dobrovolně a je možné předpokládat, že své dividendy budou navyšovat i v případě, že se ekonomická situace opět obrátí k horšímu. Pokud se tedy řadíte mezi investory, kteří si chtějí vybudovat stabilní pasivní příjem, můžete se nechat inspirovat naším výběrem a možná nějaký z titulů přidat i do svého portfolia, pokud projde vaší vlastní podrobnou analýzou.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 71 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo