Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 tajné sázky Warrena Buffetta na akcie s atraktivním oceněním

Ne všechny kroky jednoho z nejznámějších investorů světa jsou zjevné. Nákupy jeho dceřiných společností poskytují náhled do méně exponovaných akcií.

3 tajné sázky Warrena Buffetta na akcie s atraktivním oceněním
Zdroj: midjourney.com

Warren Buffett, uznávaný investor a předseda představenstva společnosti Berkshire Hathaway, je známý svými prozíravými radami a strategickými investičními rozhodnutími.

Jeho každoroční dopisy akcionářům jsou pokladnicí moudrosti, ale jeho činy na akciovém trhu často mluví hlasitěji než slova.

Dceřiná společnost Berkshire Hathaway s názvem New England Asset Management (NEAM), získaná koupí General Re v roce 1998, uskutečnila zajímavé investice, které odrážejí Buffettovu filozofii.

NEAM provozuje “tajné” portfolio, které zahrnuje společnosti, jež nejsou obvykle spojovány s více propagovanými akciemi společnosti Berkshire Hathaway.

Nedávná analýza portfolia společnosti NEAM odhalila tři nové nákupy, které jsou v souladu s Buffettovými principy hodnotového investování.

1. Pfizer: Více než jen vakcíny proti Covidu

Farmaceutická společnost Pfizer zaznamenala za poslední rok propad ceny svých akcií o přibližně 30 %, čímž dosáhla minima, které nebylo zaznamenáno v posledních deseti letech.

Vývoj akcií Pfizeru za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Pfizer Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Pokles je z velké části přičítán ztrátě příjmů z vakcíny proti covid-19, které se propadly z 52 miliard USD tržeb v roce 2022 na 12,7 miliardy USD v loňském roce. Letos se očekává další pokles o 8 miliard USD.

Ani ostatním léčivům Pfizeru se příliš nedařilo a jejich prodeje klesly i o 17 %.

Navzdory tomu analytici očekávají 23% růst zisku, protože Pfizer zahajuje akviziční strategii s cílem rozšířit své portfolio léčiv.

Pokud tedy vezmeme v potaz tento zvýšený zisk, je aktuální ocenění akcie lákavé. Podíl ceny k forwardovému zisku (P/E) je roven zhruba 10.

Společnost NEAM tak zjevně rozpoznala podhodnocení akcií a využila příležitosti k investici.

2. Amgen: Drobný pokles, velká příležitost

Biotechnologický gigant Amgen vyvíjí, vyrábí a dodává léčiva po celém světě. Zaměřuje se na záněty, onkologii, hematologii, zdraví kostí, kardiovaskulární choroby, nefrologii a neurovědy.

Aktuálně se potýká s podobnými růstovými problémy jako Pfizer a jeho loňské výsledky nebyly nijak hvězdné. Za posledních 12 měsíců sice akcie vzrostly o téměř 20 %, ale v letošním roce se zatím obchodují v záporných číslech.

Vývoj akcií Amgen za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amgen Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Portfolio léků společnosti Amgen v hodnotě miliard dolarů zaznamenalo růst, i když pomalejší, než někteří investoři doufali.

Díky silnému portfoliu léčiv a zaměření na vývoj biosimilárních léků má však společnost dobrou pozici k tomu, aby obhájila svůj podíl na trhu a nadále přinášela akcionářům hodnotu.

Při 13násobku zisku na příští rok a 20násobku volného cash flow jsou podle společnosti NEAM akcie společnosti Amgen další atraktivní investicí.

3. Exelon: Ne všem vadí drahé energie

Elektrárenská společnost Exelon je dalším novým přírůstkem do portfolia NEAM, když investiční společnost koupila 133 650 akcií v hodnotě 4,8 milionu USD.

Exelon plánuje v příštích čtyřech letech investovat 35 miliard dolarů do kapitálových výdajů. Společnost díky vyšším sazbám cen elektřiny zaznamenala ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku 15% nárůst tržeb na 5,4 miliardy dolarů.

Akcie Exelon za poslední rok ztratily přibližně desetinu hodnoty, ale v roce 2024 se obchodují v mírném zisku. Tato energetická společnost přitom obsluhuje 10 milionů zákazníků na východním pobřeží Spojených států.

Vývoj akcií Exelon za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Exelon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Navzdory tlaku inflace naznačil Federální rezervní systém možné snížení úrokových sazeb ještě v tomto roce, což dodalo sektoru veřejných služeb impuls a akcie Exelon vzrostly o více než 10 % oproti únorovému minimu.

Solidní dividendový výnos akcie Exelon ve výši 4 % a příslib stabilních peněžních toků a perspektivy růstu z ní činí rozumný doplněk portfolia NEAM.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.