Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 nejoblíbenější akcie Warrena Buffetta! Musíte je mít ve svém portfoliu

Buffettův investiční úspěch není náhodný. Dnes vám ukážeme tři akcie, které tento miliardář miluje a nakupuje ve velkém. Tyto akcie by neměly chybět ani ve vašem portfoliu.

3 nejoblíbenější akcie Warrena Buffetta! Musíte je mít ve svém portfoliu
Zdroj: midjourney.com

Investiční legenda Warren Buffett přináší majitelům akcií Berkshire Hathaway výnosy již téměř 60 let.

Řada investorů napodobuje kroky jednoho z nejbohatších mužů planety a kupují jeho oblíbené akcie.

V dnešním článku se podíváme na 3, které Buffett miluje, tedy soudě podle toho jak dlouho a v jakém objemu je nakupuje.

Dividendového krále si hýčká již leta

Berkshire Hathaway vlastní akcie Coca-Coly již více než 35 let. Podíl investičního konglomerátu v nápojovém gigantu má nyní hodnotu přes 25 miliard dolarů.

Coca-Cola je mnohem víc než jen prodejce limonády. Její stále se rozšiřující produktová řada zahrnuje zdravější nápojové možnosti, jako jsou mléko, káva, čaj, džus a filtrovaná voda. Fairlife, Costa Coffee, Gold Peak, Simply a Dasani mimo jiné také patří do impozantního portfolia značek společnosti.

Aktuální vývoj ceny akcií Coca-Coly

Načítání
Načítání
Kupte si akcie KO Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Nápojový gigant exceluje ve vytváření nebo akvizici nových hitových produktů. Následně je zapojí do globální marketingové a distribuční sítě a prodeje rychle rostou. Coca-Cola poté sklízí zisky, které může použít na financování svých inovačních iniciativ, provádění dalších akvizic a vyplácení dividend akcionářům.

Společnost zvyšuje své dividendy již 62 let v řadě, takže se řadí mezi takzvané dividendové krále. Dividendový výnos jejích akcií dnes činí více než 3%.

Akcie tohoto ropného giganta nedávno přikoupil

Zatímco Coca-Cola je jednou z Buffettových nejdéle držených pozic, Occidental Petroleum (OXY) je jedním z jeho nejnovějších nákupů.

Berkshire nakoupila značné množství podílů v této energetické firmě v červnu letošního roku. Buffettův investiční gigant nyní vlastní akcie Occidental v hodnotě asi 16 miliard dolarů.

Berkshire mj. pomohla Oxy financovat její akvizici Anadarko Petroleum v roce 2019. Spojený podnik se stal silným hráčem v Permské pánvi, jednom z nejbohatších zdrojů ropy a zemního plynu v USA.

Aktuální vývoj ceny akcií Occidental Petroleum

Načítání
Načítání
Kupte si akcie OXY Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Buffett je také optimistický ohledně iniciativ Occidental v oblasti zachycování uhlíku. Energetická společnost věří, že jí její více než čtyřicetileté zkušenosti s injektováním oxidu uhličitého do země pro efektivnější těžbu ropy poskytnou náskok na potenciálně obrovském trhu služeb zachycování, využití a ukládání uhlíku.

Generální ředitelka Vicki Hollub plánuje licencovat technologii Oxy firmám, které chtějí postavit zařízení schopná odebírat uhlík přímo ze vzduchu a ukládat ho do země – nebo ho využít k jiným účelům. Hollub vidí příležitost pro 1 000 takových zařízení po celém světě.

A nejde tady o ochranu prostředí za každou cenu. Potenciální environmentální přínosy jsou obrovské, ale pořád jde o podnikání s cílem dosáhnout zisku.

ExxonMobil vidí trh se službami zachycování uhlíku růst do ohromujících 4 bilionů dolarů do roku 2050. Occidental zase očekává, že jeho operace v oblasti správy uhlíku budou nakonec ziskovější než jeho podnikání v oblasti ropy a plynu.

Kdo by nemiloval vlastní dítě

Pokud hledáte další Buffettovu oblíbenou investici, zvažte samotnou Berkshire Hathaway. Koupit nyní znamená pravděpodobně nakupovat spolu s Buffettem.

Berkshire zpětně vykupuje své vlastní akcie již 23 čtvrtletí v řadě. Tyto nákupy v hodnotě více než 77 miliard dolarů naznačují, že Buffett věří, že akcie investičního konglomerátu mají mnohem vyšší hodnotu, než kolik činí jejich aktuální cena.

Aktuální vývoj ceny akcií Berkshire Hathaway B

Načítání
Načítání
Kupte si akcie BRK-B Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Berkshire si vybudovala výnosné zastoupení v různých průmyslových odvětvích, včetně pojišťovnictví, železnic, maloobchodu a nemovitostí.

Více než 60 dceřiných společností generuje hotovost, kterou mohou Buffett a jeho spolupracovníci poté investovat do dalších ziskových příležitostí.

Celkově tyto podniky vyprodukovaly v roce 2023 provozní zisky ve výši 37 miliard dolarů, oproti 31 miliardám dolarů v roce 2022 a 28 miliardám dolarů v roce 2021.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.