Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 levné akcie, které mohou za pár let patřit k těm nejdražším!

Technologický pokrok investor nezastaví, může na něm ale profitovat. V tomto článku si představíme akcie 3 lídrů z technologického sektoru, které mohou v budoucnosti stát majlant.

Publikováno
3 levné akcie, které mohou za pár let patřit k těm nejdražším!
Zdroj: depositphotos.com

Technologie jsou hnacím motorem nejen ekonomického růstu, ale také růstu akciového. Díky technologiím se lidstvo může posouvat vpřed ve svém vývoji a peněženky investorů se tak mohou neustále plnit.

V tomto článku se podíváme 3 lídry oblasti cloud computingu, jejichž akcie jsou stále levné oproti tomu, jak významnou roli mohou tyto společnosti v budoucnosti sehrát. Pojďme se na tyto akcie podívat blíže.

Korelační graf akcií Oracle, Salesforce a Adobe

Aktuální cena
Změna
Oracle Corp / ORCL
Načítání
Načítání
Načítání
Salesforce / CRM
Načítání
Načítání
Načítání
Adobe Systems / ADBE
Načítání
Načítání
Načítání

Oracle

Tato technologická společnost vykazuje v čase rostoucí tržby, což v meziročním měřítku značí zlepšení o 9,5 % z 42,4 miliardy USD na téměř 50 miliard.

S růstem se počítá i v nadcházejících letech. V roce 2024 se očekávají tržby v hodnotě 53,3 miliardy USD a v roce 2025 téměř 58 miliard USD. Společnost vyplácí kvartální dividendu 0,4 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Oracle
Měsíční akciový graf společnosti Oracle

Akcie Oracle se obchodují v růstovém trendu s tím, že trh již otestoval své předchozí cenové minimum, od kterého se odrazil opět do růstu. Nejbližší support je tedy již otestován a ten další se nachází na konfluenci s výrazným volume na ceně 90 USD za akcii.

Salesforce

I tržby této společnosti mají v čase rostoucí tendenci. Meziročně se jedná o 11% růst z 31,4 miliardy USD na necelých 35 miliard USD.

V roce 2024 jsou očekávány tržby na hodnotě téměř 39 miliard USD a v roce 2025 dokonce na 41,4 miliardy USD. Společnost vyplácí kvartální dividendu 0,4 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Salesforce
Měsíční akciový graf společnosti Salesforce

Akcie Salesforce učebnicově otestovaly hodnotu nejbližšího supportu, který byl navíc v konfluenci s největším POC posledního up trendu. Pokud by byl ovšem tento support proražen, tak může na těchto akciích nastat mnohem výraznější cenový pokles.

Adobe

Společnost Adobe vykázala meziroční růst tržeb 10,76 %. Společnost si díky tomu polepšila o téměř 2 miliardy USD.

Růst se očekává i v nadcházejících letech, kdy v roce 2024 se očekávají tržby okolo 21,5 miliardy USD a v roce 2025 okolo 24 miliard. Společnost ovšem nevyplácí dividendy.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Adobe
Měsíční akciový graf společnosti Adobe

Akcie Adobe se obchodují v technické formaci diamant s tím, že v současné době se nacházejí pod hodnotou největšího volume a zároveň na rostoucí trendové čáře. Pokud bude tento dynamický support proražen, může cena akcií Adobe klesnout na nejbližší support, který se nachází až na ceně 280 USD za akcii.

Závěr

V tomto článku jsme se seznámili se třemi akciemi, které mají velmi výrazný potenciál růstu, díky všeobecnému nadšení z nových technologií.

Tyto akcie dnes nepatří k něm nejlevnějším, ale vzhledem k budoucím pokrokům mohou brzy patřit k těm nejdražším. V tomto článku jsme se věnovali technické a fundamentální analýze akcií Oracle, Salesforce a Adobe.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
4
1

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.