Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 atraktivní akcie, které mají potenciál do roku 2025 ztrojnásobit svoji hodnotu

Publikováno
3 atraktivní akcie, které mají potenciál do roku 2025 ztrojnásobit svoji hodnotu
Zdroj: depositphotos.com

Akciový trh je v posledních letech na historických maximech a zdá se, že najít nové příležitosti s velkým růstovým potenciálem je stále těžší. Potenciál růstu hodnoty akcií se často skrývá v mladých, dynamických společnostech.

Start-upy vám mohou za určitých podmínek přinést velice zajímavé zhodnocení kapitálu.

Pokud nehledáte jistotu dividendového příjmu a jste ochotni přijmou větší míru rizika, může pro vás být spekulace na růst akcie cestou k pohádkovým výnosům.

Velkou výhodou investice do mladých společností je nízká cena akcie a její velký potenciál, takže začít s investicí můžete v řádu nižších tisíců korun. Vyplatí se určitá míra opatrnosti a je vhodné nepodcenit výběr správné společnosti. Důležitou roli hraje odvětví a region, ve kterém start–up podniká.

Které společnosti mají aktuálně potenciál během následujících 4 let navýšit svoji hodnotu na trojnásobek? Vybrali jsme pro vás 3 unikátní akcie, ve kterých se skrývá velký potenciál přehlížený řadou investorů.

1. PubMatic

pub-matic-logo-akcie

Reklamní průmysl je mnohamiliardové odvětví, kde se v posledních letech významně prosazuje digitální reklama. Ta hraje významnou roli zejména při shromažďování dat o uživatelských preferencích a následném lepším cílení na zákazníka. Společnost PubMatic poskytuje platformu, která usnadňuje svým zákazníkům cílení kampaní v souladu s údaji, které obdrží v reálném čase.

Tato společnost vstoupila na burzu loni v prosinci. Po IPO následovaly výkyvy hodnoty akcie způsobené následným obchodováním (což je u IPO z počátku zcela běžná situace).

Aktuální tržní kapitalizace se pohybuje kolem 1,5 miliardy dolarů. Během prvního čtvrtletí vzrostly meziroční tržby o 54 % na 43,6 milionu dolarů a čistý zisk se zvýšil o 4 miliony dolarů. Zákazníci společnosti PubMatic také zvýšili své výdaje vynaložené na používání platformy o 30 % oproti prvnímu čtvrtletí minulého roku. Vzhledem k oboru podnikání, po kterém je aktuálně velká poptávka, by tato společnost mohla trpělivým investorům přinést v budoucnu závratné zisky.

2. Coupang

coupang-logo-akcie

Pokud se nezaměřujete pouze na americké a evropské akcie, může pro vás být zajímavou možností jihokorejská společnost Coupang. Společnost se zabývá internetovým prodejem a je jedničkou v oblasti e–commerce v Jižní Koreji. Díky skvělé logistické síti slibuje společnost dodání 99 % zboží maximálně do jednoho dne. Zajímavostí je, že 70 % všech Jihokorejců žije ve vzdálenosti do 11 kilometrů od distribučního centra.

Bývá přezdívána „jihokorejský Amazon“, zejména protože její zakladatel Bom Kim sdílí zákaznický přístup zakladatele Amazonu Jeffa Bezose.

Jižní Korea se může pochlubit početnou populací, která je v obecné rovině vzdělaná, technicky gramotná a má značný disponibilní příjem. Dokonce je zde vyšší míra zastoupení chytrých telefonů v populaci než ve Spojených státech amerických. Všechny tyto skutečnosti indikují, že růst internetových nákupů bude v Jižní Koreji dlouhodobě narůstat a investoři mohou na tomto růstu vydělat.

3. CuriosityStream

curirosity-stream-logo-akcie

Společnosti poskytující streamované služby jsou na vzestupu. Všichni si jistě pamatujete, jak pandemie koronaviru vynesla akcie Netflix do závratných výšin. Bohužel ve stínu Netflixu zůstávají firmy, které poskytují stejně kvalitní služby, jen jsou investory opomíjeny.

Společnost CuriosityStream založil zakladatel Discovery Channel John Hendricks a firma má skutečně co nabídnout. Její knihovna obsahuje více než 3 000 programů, dokumentů a seriálů, které jsou založeny na faktech z oblasti přírody, vědy, historie nebo současné společnosti. Většinu z nich vysílá v rozlišení Ultra HD 4K.

CuriosityStream chce být pro své zákazníky k dispozici kdekoliv na světě. Aktuálně nabízí placené předplatné ve více než 80 zemích, včetně České republiky, a zároveň je partnerem dalších poskytovatelů streamovacích služeb jako je Amazon nebo Hulu.

Oproti roku 2020 navýšila společnost počet předplatitelů o 50 % a za poslední dva roky více než ztrojnásobila své příjmy. Aktuální cena je přibližně na polovině historického maxima, to znamená, že investoři mohou významně těžit z očekávaného růstu hodnoty.

Závěrem

Pokud se pustíte do spekulace na hodnotu akcie, pamatujte vždy na podstupované riziko. Jelikož investujete do mladých společností, je vždy velkým otazníkem, jak se budou vyvíjet. Zda si upevní své místo v nelítostném konkurenčním prostředí, nebo zkrachují ukáže čas.

Každopádně pokud máte vyšší toleranci vůči investičnímu riziku, můžete na takové investici vydělat nemalé sumy a předběhnout tak průměrnou výnosnost celého trhu sledovaného pomocí indexu S&P 500.

Rozhodně se však nenechávejte unést emocemi a své investice neuspěchejte. Před obchodem byste si vždy měli provést svou vlastní podrobnou analýzu a transakce musí být v souladu s vaší investiční strategií. Velkou chybou bývá sázet na jednu kartu, a proto je na místě také dostatečná diverzifikace.

Líbil se vám tento článek?
14
1

Autor

Ahoj, jmenuji se Michaela Benkovičová a pro Finex pracuji jako externí redaktorka. Připravuji pro Vás články z investičního i podnikatelského světa.

Zájem o finance se ve mě zrodil zřejmě v okamžiku, kdy jsem dostala své první “spořící prasátko” (takže dááááávno). Od té doby jsem tak nějak tušila, že toto “prasátko” nemůže být jediná cesta k finanční nezávislosti.

Vysoká škola ekonomická byla jasnou volbu a nastupovala jsem tam s velikým očekáváním. Po 5ti letech jsem školu úspěšně dokončila a přesto, že jsem získala spoustu znalostí, mi nikdo nebyl schopen odpovědět na otázku “kde a do čeho investujete vy a jak to mám udělat já?”.

Tak jsem se vzdělávala dál a už teď vím, že tato cesta nikdy neskončí. Mojí obrovskou vášní jsou nemovitosti, ale investuji i do akcií a kryptoměn. Jsem velkou zastánkyní finanční gramotnosti a práce na dálku.

Mým cílem je dosáhnout finanční a časové svobody a pomoci ostatním lidem zorientovat se ve financích, případně je inspirovat k tomu, aby se o své finance starali lépe. Mimo práce pro Finex, se starám o finance českého start-upu a několika SVJ.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.