Začátek roku ve znamení kryptoměn

Začátkem letošního roku je to na trhu kryptoměn jedna změna za druhou, no zatím převážně k lepšímu. Uživatele hodně potěšila burza Coinmate, která přidala k obchodování kryptoměnu XRP, v poslední době stále častěji využívanou síť pro přeshraniční platby. Na půdě české poslanecké sněmovny proběhla vážná diskuze na téma kryptoměn a jejich regulace. V neposlední řadě na Londýnskou burzu vstupuje zatím největší Blockchain ETF na světě.

XRP jako jednotná finanční síť pro celý svět?

Kromě Coinmate, i Coinbase umožnila svým klientům obchodování XRP a plánuje ještě přidání XLM. Vizí Stellar Lumens (XLM) je sjednocení celosvětové finanční infrastruktury, aby peníze putovaly mezi bankami, podniky i lidmi doslova rychlostí světa (v řádech vteřin z jednoho konce světa na druhý).

Později by mohla síť sloužit i ke globálnímu sdílení dat. Kromě toho také CoinBase sjednotila on-line prostředky s mobilní peněženkou, takže máte své veškeré prostředky přístupné odkudkoliv. Doposud byly tyto dvě peněženky (mobilní a “směnárnová”) oddělené, ale to se nyní změnilo a vy tak můžete disponovat s prostředky uloženými na směnárně i skrze Váš telefon.

Recenze námi otestovaných směnáren

Simplecoin logo

Celkové hodnocení

97/100

V češtině?

  • Snadný nákup kryptoměn
  • Česká firma
  • Pouze pár kryptoměn na výběr
  • Převod trvá pár dní

Hlavní výhoda

Skvělá česká směnárna

CoinMate logo

Hlavní výhoda

Pokročilá směnárna

Celkové hodnocení

95/100

CoinBase logo

Hlavní výhoda

10 USD zdarma!

Celkové hodnocení

91/100

Krize je pryč, kryptoměny zase posilují

Po loňské krizi se začíná kryptoměnám zase dařit a Bitcoin už se dále nepropadá. Zatím. Hodně diskutovaným tokenem je v současnosti XRP, který má potenciál zejména ve výše zmíněných převodech peněz.

Kryptoměna Cena Změna (24h) Tržní kapitalizace Info
Bitcoin logo Bitcoin (BTC) $4 001 +0,1% $70,37 mld. Info

Jak to bude s cenou kryptoměn dál, to nikdo neví. My na to máme však názor, který jsme sepsali v článku Predikce ceny bitcoinu na 2019. Určitě si ho přečtěte, zatím se predikce naplňuje. 🙂

Teď teprve začnou pořádné investice do kryptoměn

Nezávislá investiční společnost z Německa oznámila, že vstupuje se svým enormním fondem na Londýnskou bruzu. Ve správě má přepočtu 800 miliard Kč, které hodlá využít k investicím do 48 firem zabývajících se vývojem technologií pro kryptoměny – ať už jde o hardware nebo software. Jedná se o přibližně 7krát větší fond, než jaký byl dosud na Londýnské burze obchodován.

Také počet útoků na kryptoměny se strany hackerů snížil o více než polovinu. A vznikají stále nové kryptoměny, za zmínku stojí třeba JPM Coin, první bankovní kryptoměna na světě (pravěpodobně stablecoin). Sloužit má výhradně k extrémně rychlým převodům peněz. Tichý nástup mělo IBM s novou technologií pro banky, která poběží na blockchainu. Kryptoměny ani tokeny sice vlastnit nebude, ale umožní je vlastnit ostatním.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.