Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Začátek roku 2019 ve znamení změn na trhu kryptoměn

Začátek roku 2019 ve znamení změn na trhu kryptoměn

Začátek roku 2019 ve znamení změn na trhu kryptoměn

Začátkem letošního roku je to na trhu kryptoměn jedna změna za druhou, no zatím převážně k lepšímu. Uživatele hodně potěšila burza Coinmate, která přidala k obchodování kryptoměnu XRP, v poslední době stále častěji využívanou síť pro přeshraniční platby. Na půdě české poslanecké sněmovny proběhla vážná diskuze na téma kryptoměn a jejich regulace. V neposlední řadě na Londýnskou burzu vstupuje zatím největší Blockchain ETF na světě.

XRP jako jednotná finanční síť pro celý svět?

Kromě Coinmate, i Coinbase umožnila svým klientům obchodování XRP a plánuje ještě přidání XLM. Vizí Stellar Lumens (XLM) je sjednocení celosvětové finanční infrastruktury, aby peníze putovaly mezi bankami, podniky i lidmi doslova rychlostí světa (v řádech vteřin z jednoho konce světa na druhý).

Později by mohla síť sloužit i ke globálnímu sdílení dat. Kromě toho také CoinBase sjednotila on-line prostředky s mobilní peněženkou, takže máte své veškeré prostředky přístupné odkudkoliv. Doposud byly tyto dvě peněženky (mobilní a “směnárnová”) oddělené, ale to se nyní změnilo a vy tak můžete disponovat s prostředky uloženými na směnárně i skrze Váš telefon.

Recenze námi otestovaných směnáren

Favorit redakce
  • Snadný nákup kryptoměn
  • Ověřená česká firma
  • Pouze 6 kryptoměn na výběr
  • Převod může trvat až pár dní

Krize je pryč, kryptoměny zase posilují

Po loňské krizi se začíná kryptoměnám zase dařit a Bitcoin už se dále nepropadá. Zatím. Hodně diskutovaným tokenem je v současnosti XRP, který má potenciál zejména ve výše zmíněných převodech peněz.

Tržní kapitalizace
$148,2 mld.
Změna za 24h
+0,92%
Cena
$8 207
Aktualizováno 20.11.2019 13:32

Jak to bude s cenou kryptoměn dál, to nikdo neví. My na to máme však názor, který jsme sepsali v článku Predikce ceny bitcoinu na 2019. Určitě si ho přečtěte, zatím se predikce naplňuje. :-)

Teď teprve začnou pořádné investice do kryptoměn

Nezávislá investiční společnost z Německa oznámila, že vstupuje se svým enormním fondem na Londýnskou bruzu. Ve správě má přepočtu 800 miliard Kč, které hodlá využít k investicím do 48 firem zabývajících se vývojem technologií pro kryptoměny – ať už jde o hardware nebo software. Jedná se o přibližně 7krát větší fond, než jaký byl dosud na Londýnské burze obchodován.

Také počet útoků na kryptoměny se strany hackerů snížil o více než polovinu. A vznikají stále nové kryptoměny, za zmínku stojí třeba JPM Coin, první bankovní kryptoměna na světě (pravěpodobně stablecoin). Sloužit má výhradně k extrémně rychlým převodům peněz. Tichý nástup mělo IBM s novou technologií pro banky, která poběží na blockchainu. Kryptoměny ani tokeny sice vlastnit nebude, ale umožní je vlastnit ostatním.

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
Coinbase logo
Coinbase★ 95 %
ccShop logo
ccShop★ 93 %
Bitbeli logo
Bitbeli★ 92 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Bitmex logo
Bitmex★ 95 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC