Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Největší Blockchain ETF vstupuje na Londýnskou burzu

Největší Blockchain ETF vstupuje na Londýnskou burzu

Nezávislá investiční společnost Invseco, která spravuje největší blockchainový ETF, oznámila vstup na Londýnskou burzu. ETF disponuje 800 miliardami amerických dolarů, a podle portálu ZeroHedge bude mít zpočátku ve svém portfoliu 48 společností zaměřených na blockchainové technologie využívané převážně pro kryptoměny – vize společnosti ale sahá daleko za hranice virtuálních měn.

Investice nebudou tak rizikové

Investoři budou vkládat své finance do blockchainového fondu, a nikoli do jedné konkrétní společnosti. V praxi tak jednoduše řečeno neúspěch jedné nepřipraví investora o peníze, tedy alespoň ne o všechny, a investice pro něj bude i nadále bezpečná.

Invesco bude peníze rozdělovat mezi společnosti, které se zabývají vývojem technologií pro blockchain a kryptoměny.

Na seznamu vybraných společností se objeví giganti jako Apple, Intel, AMD nebo Qualcomm. Ale co má tento hardware společného se světem kryptoměn? Třeba Intel nebo AMD dodávají výrobcům “těžebních strojů” čipy, pro domácí “farmaření” byly zejména v minulém roce hojně využívány herní grafiky Nvidia GTX 1080 Ti (a jiné modely), což hodně rozlítilo řadu hráčů, ale na druhou stranu se dařilo domácí těžbě kryptoměn.

Podle Invesco společnosti nevyužívají svůj potenciál

Chris Mellor, vedoucí řídícího oddělení akciových produktů ve společnosti Invesco, uvedl, že řada společností nevyužívá svůj potenciál pro blockchain, který by jinak mohl vést ke zvýšení jejich zisků. Jako příklad uvádí těžební společnosti Rio Tinto, jejíž vodní elektrárny (ty mají dostatečný výkon) by mohly být využívány pro těžbu kryptoměn.

Postupně tak plánují využívat nevyužitý výkon pro těžbu virtuálních měn.

Zpočátku to bude pokus-omyl, ale nadějný

V tiskové zprávě se uvádí, že bude zpočátku investováno do 48 různých společností, jejichž přínos/úspěšnost bude bodově hodnocen. Systém pro to vytvořila společnost Elwood Asset Management, která je specializovaným kryptografickým “butikem” podporovaným Alanem Howardem ze zajišťovacího fondu Brevan Howard.

Blockchain prý sahá daleko za hranice kryptoměn

Asi nejzajímavější je vize Bin Rena, generálního ředitele Elwood, který tvrdí, že ačkoliv je nyní blockchain výhradně otázkou kryptoměn, může být používaný v mnoha další odvětvích. Docela čerstvě začínají využívat decentralizovanou síť blockchainu některé finanční společnosti, ale postupně se očekává jeho využití přinejmenším v Evropě.

Invesco blockchain ETF je největší, ale není sám

Důvodů, proč vůbec fond zmiňujeme, je hned několik. Zcela zásadní je vize společnosti, která vidí využití blockchainu v mnoha oblastech; další je jeho samotná velikost, která mnohonásobně přesahuje dosavadního vůdce. Podle ZeroHedge je na trhu několik blockchainových fondů, přičemž největší z nich hospodaří se 110 miliardami dolarů (tedy 7x méně než fond Invesco, který začíná s 800 miliardami).

Zájem už projevila řada investorů z Wall Street, kteří chtějí vložit své peníze do kryptoměn a technologií, které v jejich stínu vznikají. Skupina 14 společností, jejichž práce je úzkou součástí světa kryptoměn, se navíc v tomto roce dostala do S&P sestavené společností Yahoo Finance. Investice se tak stávají mnohem zajímavějšími.

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/investment-firm-invesco-launches-blockchain-etf-on-london-stock-exchange

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.