Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Vystřelí čínské stimuly cenu Bitcoinu? Proč poplatky na Ethereu vzrostly o téměř 500 %? | Finex Coin Week

Poplatky na Ethereu rostou, BTC prolomil klíčovou hranici a Airdrop Hamster Kombat se úplně nepovedl. To a mnohem více v pravidelném týdeníku Finex Coin Week.

Vystřelí čínské stimuly cenu Bitcoinu? Proč poplatky na Ethereu vzrostly o téměř 500 %? | Finex Coin Week

Poplatky za transakce na Ethereu rostou

Poplatky za transakce na Ethereu (ETH) v posledním týdnu výrazně vzrostly. Důvodem je zvýšená aktivita na blockchainu. Uvádí to analýza kryptoměnové burzy Coinbase.

Analytici Coinbase v pravidelné páteční zprávě uvádějí, že průměrné gas fee v období od 16. do 26. září je vyšší o 498 % oproti předchozímu 30dennímu průměru. Medián gas fee na Ethereu činí 1,69 USD.

Nárůst ceny poplatku nelze podle analytiků vztáhnout pouze k jednomu konkrétnímu faktoru. Nicméně za určitým zvýšením gas fee stojí nárůst objemu obchodů decentralizovaných burz na Ethereu, které narostly o 9 %. Celkové převody samotného Etherea (ETH) vzrostly o 17 %.

Zdroj: theblock.co
Vývoj gas fee na ETH v porovnání s 7 denním klouzavým průměrem obchodů

Ethereum však na zvýšenou aktivitu nijak výrazně nereagovalo cenou. V posledním týdnu oscilovalo mezi 2 600 a 2 700 USD a celkově si za celý týden připsalo růst v řádu jednotek procent. Aktuálně stojí 1 ETH $3 088.

Bitcoin krátce prolomil hranici 66 tisíc USD

Bitcoin (BTC) v pátek na krátkou dobu prolomil hranici 66 tisíc USD. Stalo se tak v reakci na zveřejnění údajů o inflaci. Ta byla nižší, než očekával trh a všeobecně tak podporuje uvolnění měnové politiky Fedem.

Nad 66 tisíc USD se Bitcoin nacházel naposledy na konci července letošního roku. Experti se shodují, že cenu ženou nahoru investoři, kteří tíhnou k rizikovým aktivům a očekávají vstřícnější postoj Fedu v následujících měsících.

Experti poukazují i na nedávné stimuly ze strany Číny, které podporují likviditu zdejšího bankovního systému a mohly by celosvětově posílit ukazatel peněžní zásoby M2 (zjednodušeně oběživo + vklady na běžných účtech + termínované a ostatní vklady v bankách). Tento ukazatel měl v minulosti silnou pozitivní korelaci s cenou BTC.

Samotná cena BTC rostla v minulém týdnu právě až od pátku a během víkendu se držela nad 65 tisíci USD. Aktuálně se obchoduje za $94 415.

SEC se chce znovu zaměřit na krypto obchodníky

Jakkoliv z amerického trhu přicházely v minulém týdnu pozitivní zprávy, tak kryptokomunita také zaznamenala rozhovor předsedy americké Komise pro cenné papíry (SEC) Garyho Genslera.

Ten v diskuzi na CNBC varoval, že kryptoprůmysl potřebuje zásadní reformy v oblasti ochrany spotřebitelů a transparentnosti a poukázal na nedávné aféry na trhu (FTX, Celsius, Genesis apod.).

Gensler řekl, že většinu kryptoměn považuje za cenné papíry a vyzval veškeré kryptoplatformy, aby se u úřadu zaregistrovaly. Pravidlo o cenných papírech se podle něj ale nevztahuje na Bitcoin (BTC).

Airdrop Hamster Kombat skončil propadákem

Populární kryptoměnová hra Hamster Kombat, která byla dostupná v rámci sociální sítě Telegram provedla v minulém týdnu airdrop tokenu Hamster Combat (HMSTR). Ten ale nedopadl úplně slavně.

Už před samotným airdropem se rozhodli vývojáři k několika krokům, které samotné hráče úplně nepotěšili. Na poslední chvíli bylo kvůli novému anti-cheat systému nečekané diskvalifikováno mnoho účastníků. Navíc bylo oznámeno, že hráči obdrží jen necelých 90 % svých tokenů a zbytek bude distribuován až další rok.

Zklamáním byla i samotná cena, která ihned po airdropu zamířila dolů. Investoři a celá komunita od projektu očekávali více. Rozhořčení popsal na X jeden z účastníků s pseudonymem Mortile Crypto.

Mnoho hráčů se tak po měsících hraní hry ocitlo s tokeny, které měly hodnotu několika dolarů. Na sociálních sítí se tak začaly množit stížnosti, že vzhledem ke strávenému času byla odměna směšně nízká.

A na závěr ještě technické problémy, které zaznamenali uživatelé kryptoměnové peněženky v rámci Telegramu. Tu provozuje blockchain Toncoin (TON). Problémy byly způsobené přetížením sítě právě kvůli airdropu.

Zakladatel Binance je venku z vězení

Changpeng Zhao, zakladatel a bývalý CEO kryptoměnové burzy Binance, byl v pátek propuštěn z vězení, kde si odpykal svůj 4měsíční trest. Ten dostal za porušování předpisů proti praní špinavých peněz, jelikož burza pod jeho vedením nezavedla procesy, které by této aktivitě dostatečně bránily.

Na propuštění reagovala kryptoměna BNB (BNB), která v druhé polovině pracovního týdne začala spíše klesat, ale samotné propuštění ji nakoplo zpět k růstu a v průběhu soboty dokonce atakovala hranici 615 USD. Nakonec týdne zakončila růstem jen v řádu jednotek procent a aktuálně se obchoduje za $611,8.

A jaká byla první slova miliardáře známého pod zkratkou CZ? To i další informace se dozvíte v našem článku:

Plus a mínus týdne

Velmi dobře se v minulém týdnu vedlo tokenům Pepe (PEPE) a dogwifhat (WIF). A nezklamala ani Shiba Inu (SHIB). Všechny zmíněné kryptoměny si připsaly během týdne více než 30 %.

Aktuální cena
Změna
Pepe / PEPE
Načítání
Načítání
Načítání
Dogwifhat / WIF
Načítání
Načítání
Načítání
Shiba Inu / SHIB
Načítání
Načítání
Načítání

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.