Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.
Cardano a Polygon procházejí velkými změnami. Binance připravuje novinku ve spolupráci se Solanou a všichni vyhlíží 18. září. Tolik týdenní shrnutí z kryptoměn.
Věděli jste, že Finex Coin Week posíláme ve zkrácené verzi také e-mailem? Stručně a pochopitelně, každý týden přímo do vaší e-mailové schránky. Zcela zdarma.
Tento pravidelný zpravodaj již odebírá více než 10 000 spokojených čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže.
Cardano (ADA) prošlo první fází svého hard forku s názvem Chang. Díky tomu se stalo první velkou sítí, která převedla svou centralizovanou strukturu na decentralizovaný systém.
Během příštích 90 dnů projde blockchain úplnou transformací a bude aktivována druhá fáze hard forku Chang. Řízení Cardana bude předáno ustanovené komisi, zástupcům delegátů a provozovatelům staking poolů.
K této příležitosti prohlásil Charles Hoskinson, zakladatel Cardana: “Zamyslím-li se nad tím, jak jsme začínali a kde jsme dnes, v průběhu let jsme ohromně vyrostli. Potkalo nás mnoho pádů, ale teď jsme tady. Nyní je ten den, kdy celý ekosystém a všichni v komunitě ADA stojí bok po boku jako rovný s rovným a všichni mají možnost rozhodnout, kam se tento protokol bude ubírat a co může dokázat.”
Binance, největší světová kryptoměnová burza, oznámila další informace o novém produktu, který je chystán ve spolupráci se Solanou (SOL).
Novinka bude umožňovat staking mincí SOL výměnou za likvidní staking token BNSOL.
Jedná se o druh kryptoměny, která představuje aktiva uzamčená ve staking protokolu na blockchainu Proof-of-Stake.
Uživatel tak nativními mincemi zabezpečuje platformu a získává na ně úrok, avšak s likvidními staking tokeny může zároveň obchodovat a využívat další funkce DeFi.
“Na rozdíl od klasického stakingu umožňuje BNSOL neztratit likviditu, užívat si nepřetržité akumulace odměn a zapojit se jak do platformy Binance, tak do ekosystému DeFi. To z něj dělá ideální řešení pro ty, kteří chtějí maximalizovat potenciál svých mincí SOL,” uvedl Vishal Sacheendran, vedoucí regionálních trhů pro Binance.
Spuštění celého projektu je naplánováno na konec září.
Po vleklých komunitních diskuzích oznámili vývojáři Polygonu migraci nativní mince MATIC na POL v poměru 1:1. POL tak MATIC nahradí.
Jeho tokenomika bude zpočátku stejná, maximální množství mincí tedy 10 miliard. Postupně bude během následujících 10 let o 2 % více kryptoměny POL. Polygon označuje tento model jako atraktivní pro validátory.
Držitelé MATIC na síti nemusí podnikat žádné kroky, protože upgrade na POL proběhne automaticky. Ti, co drží MATIC na Ethereu, však musí své mince aktivně migrovat prostřednictvím migračního kontraktu.
POL byl poprvé navržen jako upgradovaná nativní mince sítě v červenci 2023. O rok později Polygon oznámil, že MATIC bude migrován na POL na začátku září letošního roku. POL má v budoucnu umožnit ještě další a pokročilejší funkce.
Nejen majitelé akcií a dalších cenných papírů, ale také držitelé kryptoměn napjatě očekávají datum 18. září. V tento den totiž proběhne další měnověpolitické zasedání amerického Federálního rezervního systému (Fed). Otázkou zůstává, zda a případně o kolik se centrální banka rozhodne snížit úrokové sazby.
I přes to, že při snížení úrokových sazeb většinou dochází ke zvýšení atraktivity rizikových aktiv, tak někteří analytici varují, že by se kryptoměny mohly po snížení ještě více propadat. Více jsme psali v našem článku:
Velmi dobře si v minulém týdnu vedla kryptoměna Sui (SUI), která si připsala přes
20 %. Úspěšný týden má za sebou i Uniswap (UNI), který vzrostl o 12 %.
Většina kryptoměnového pole skončila za posledních 7 dní v záporných číslech, nicméně nejednalo se o nějak extra velké mezitýdenní poklesy. Z velkých kryptoměn utrpěly nejvíce Cosmos (ATOM), Bittensor (TAO) a Toncoin (TON).
Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.
Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.
Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.
Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.
Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.