Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Tyto technologické akcie momentálně nabízejí nákupní příležitost, která vám může přinést mimořádné zisky

Tyto technologické akcie momentálně nabízejí nákupní příležitost, která vám může přinést mimořádné zisky

Tyto technologické akcie momentálně nabízejí nákupní příležitost, která vám může přinést mimořádné zisky
Zdroj: depositphotos.com

V současné době je mnohem snazší nalézt zajímavé technologické akcie k nákupu, poté co došlo k výraznému výprodeji technologických akcií. Pravdou ovšem je, že se dlouhodobě jedná o velmi lukrativní skupinu akcií.

Od finanční krize v letech 2008-2009 zaznamenaly technologické akcie v porovnání s téměř jakoukoli jinou kategorií cenných papírů mimořádné zisky. Mezi lety 2011 a 2021 získal technologický index Nasdaq 440 %, čímž rozdrtil výkonnost indexu S&P 500 (růst o 190 %) a Dow Jones Industrial Average (růst o 160 %) za stejné období.

I když byl letošní obrat bolestivý, současný pokles představuje příležitost. Investoři mohou získat mnohé z nejlepších technologických akcií ve slevě a sklidit mimořádné zisky, až se nevyhnutelně odrazí od současných cen.

Abyste nepropásli příležitost, zvažte nákup těchto sedmi technologických akcií, které vám v budoucnu mohou přinést mimořádné zisky.

1. Nvidia

Vývoj ceny akcií Nvidia za posledních 12 měsíců
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Akcie Nvidia obzvláště oslabily, když se v tomto roce propadly o více jak 50 % a nachází se na svém 52týdenním minimu. Kromě toho, že investoři v současném inflačním prostředí utíkají do bezpečného přístřešku blue chip akcií, byly akcie Nvidia zasaženy také špatnými hospodářskými výsledky společnosti a pokračujícími problémy s globálními dodavatelskými řetězci.

Na konci srpna společnost vykázala zisk za druhé čtvrtletí, který zdaleka nesplnil očekávání Wall Street. Společnost oznámila zisk na akcii ve výši 0,51 dolaru, což bylo o 60 % méně, než analytici očekávali. Tržby za druhé čtvrtletí dosáhly 6,70 miliardy dolarů, což bylo o 17 % méně než 8,10 miliardy dolarů, které předpokládali analytici.

I přes současné potíže však mnozí analytici a investoři nadále stojí za akciemi Nvidia a tvrdí, že zůstává špičkovou společností v oblasti polovodičů a mikročipů na světě. Mediánová cílová cena akcií je v současné době 205 dolarů, což znamená 60% nárůst od současné hodnoty.

2. Palo Alto Networks

Vývoj ceny akcií Palo Alto Networks za posledních 12 měsíců
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Mnoho analytiků mluví velmi pozitivně o akciích Palo Alto Networks, protože válka v Evropě a rostoucí počet hackerských útoků zdůrazňují důležitost společností zabývajících se kybernetickou bezpečností.

Palo Alto Networks vyvíjí pokročilé firewally, které chrání společnosti a vlády před útočníky, zejména v oblasti cloudových systémů. Akciím společnosti se daří lépe než mnoha jiným technologickým titulům, když jejich cena od začátku roku klesla o 9 %.

V posledním čtvrtletí dosáhla společnost tržeb ve výši 1,55 miliardy dolarů, její provozní zisk vzrostl meziročně o 57 % na 323 milionů dolarů a zisk na akcii činil 2,52 dolaru, což předčilo odhady Wall Street. Mediánová cílová cena akcií Palo Alto Networks je 217 dolarů, což by znamenalo 30% růst v nadcházejících 12 měsících.

3. Amazon

Vývoj ceny akcií Amazon za posledních 12 měsíců
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Díky splitu akcií a cca 30% poklesu od počátku roku se akcie Amazon obchodují poblíž cenově nejvýhodnější úrovně od doby před pandemií na jaře 2020. Jistě, k poklesu ceny akcií Amazon vedly některé interní problémy. Společnost však pracuje na nápravě a z dlouhodobého hlediska by akcie měly pokračovat v růstové trajektorii.

Internetový prodejce uzavřel 44 skladů po celém světě a odložil otevření dalších 25, protože se snaží správně nastavit rozsah svých provozů, aby uspokojil klesající poptávku po jeho službách. Amazon také propustil 100 000 zaměstnanců a podniká kroky ke snížení svých zásob na přijatelnější úroveň. Tento posun snížil hodnotu akcií společnosti Amazon a poškodil její zisk na začátku tohoto roku.

Nedávno společnost vykázala pozitivní výsledky, když ve druhém čtvrtletí překonala odhady výše tržeb i ziskovosti a vydala lepší než očekávaný výhled pro aktuální třetí čtvrtletí. Mediánová cílová cena pro akcie Amazon činí 172 dolarů – o 47 % více, než kde se akcie v současnosti obchodují.

4. Microsoft

Vývoj ceny akcií Microsoft za posledních 12 měsíců
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Další technologickou mega-cap akcii, kterou lze nyní levně koupit, je Microsoft. V letošním roce klesla téměř 30 % a je to jedna z nejlepších technologických akcií, které lze levně koupit. Poměr ceny a zisku společnosti je nejnižší za posledních více než pět let a je to jedna z mála zavedených technologických firem, která vyplácí dividendu.

Akcie společnosti navíc letos stáhl dolů širší trh. Zisky Microsoftu se drží pozoruhodně dobře navzdory problémům globálního dodavatelského řetězce, inflaci a rostoucím úrokovým sazbám. Microsoft je také stále více diverzifikovanou technologickou firmou. Kromě svých starších softwarových produktů, jako jsou Windows, společnost představila nové aplikace, jako je například videokonferenční platforma MS Teams, která se stala hitem během pandemie.

Microsoft také získává podíl na trhu v dalších důležitých technologických oblastech, od cloud computingu po videohry. Mediánová cílová cena akcií Microsoft je 327,50 dolaru. To představuje cca 36% nárůst oproti současné úrovni.

5. Advanced Micro Devices

Vývoj ceny akcií AMD za posledních 12 měsíců
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Od začátku roku se akcie AMD propadly o cca 55 %. Stejně jako v případě Microsoftu je však velká část poklesu akcií jedné z nejlepších polovodičových společností způsobena poklesem trhu. AMD se podařilo současnou bouři zvládnout velmi dobře, vykázala vysoké zisky a pokračuje ve vydávání optimistických výhledů do budoucna. Společnost také nadále přebírá tržní podíl od klíčových konkurentů, jako je Intel.

Analytici nadále vyzdvihují silnou produktovou řadu polovodičových a mikročipových produktů společnosti, zejména v segmentech cloud computingu, serverů a klientských počítačů. Medián cílové ceny pro akcie AMD mezi 35 profesionálními analytiky je 120 dolarů za akcii, což by bylo o cca 74 % více než nyní.

6. Meta

Vývoj ceny akcií Meta za posledních 12 měsíců
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Pokud hledáte velmi podhodnocené technologické akcie, které byste mohli koupit, podívejte se na společnost Meta Platforms. Mateřská společnost Facebooku zaznamenala v letošním roce výrazný propad ceny svých akcií.

Akcie se propadly v souvislosti se zpomalením výdajů na online reklamu a s tím, jak se profesionální i amatérští investoři obávají obratu společnosti a jejího zaměření na Metaverse. Poměr ceny k zisku společnosti je však v současné době 12, což je nejnižší hodnota mezi všemi hlavními technologickými akciemi s velkou tržní kapitalizací. V současné době jsou akcie Meta z hlediska násobku ceny vůči zisku levnější dokonce než akcie Walmart.

Společnost se může i navzdory poklesu výdajů na reklamu silně opírat o své platformy sociálních médií Facebook a Instagram, které jí i přes současný pokles zajišťují příjmy. Očekávané oživení online reklamy v příštím roce by mělo situaci v Meta Platforms pomoci zlepšit. Mediánová cílová cena akcií META je 215 dolarů – o cca 50 % více, než kde se akcie obchodují dnes.

7. Apple

Vývoj ceny akcií Apple za posledních 12 měsíců
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Pokud se světová ekonomika propadá do recese, někdo to zapomněl říct společnosti Apple. Gigant v oblasti spotřební elektroniky pokračuje plnou parou vpřed, přestože proti němu a všem technologickým společnostem vane mnoho ekonomických protivětrů.

Společnost právě představila svou nejnovější řadu produktů pro příští rok. Zahrnuje nové iPhony, hodinky Apple Watch a sluchátka AirPods. Apple také právě představil nový operační systém iOS 16 a oznámil partnerství se společností Globalstar, které umožní nejnovějšímu iPhonu 14 připojit se k satelitům pro záchranné služby v odlehlých oblastech, které jsou mimo dosah elektrické sítě.

Navzdory přetrvávající dominanci ve spotřebitelské oblasti se však akcie Apple v letošním roce v rámci tržního masakru dostaly také níže. Od ledna se propadly o 16 %. Analytici se shodují, že to představuje skvělý vstupní bod pro nákup akcií, zejména pro investory, kteří plánují držet akcie dlouhodobě. S poměrem P/E 25 a dividendovým výnosem 0,60 % existuje mnoho důvodů, proč akcie Apple při poklesu ceny koupit. Mediánová cílová cena akcií je 185 dolarů, což znamená 21% růst.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 79 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo