Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tyto podhodnocené akcie mohou do konce roku 2026 vzrůst až o 900 %!

Analytici z Wall Street považují akcie Roku za vysoce podhodnocené a předpovídají jejich růst až o 900 % do konce roku 2026.

Tyto podhodnocené akcie mohou do konce roku 2026 vzrůst až o 900 %!
Zdroj: depositphotos.com

Index S&P 500 si v roce 2024 zatím připsal dvouciferný zisk. Silný začátek roku pro tento index znamená, že je stále obtížnější najít akcie za rozumnou cenu.

Někteří analytici z Wall Street však považují společnost Roku za vysoce podhodnocenou – její akcie se podle nich obchodují za výrazně nižší cenu, než jaká je jejich vnitřní hodnota.

Nicholas Grous a Andrew Kim ze společnosti Ark Invest nastínili model ocenění, podle něhož by měla cena akcií Roku do prosince 2026 dosáhnout 605 dolarů za akcii. Tato prognóza znamená 900% nárůst oproti současné ceně 60 dolarů za akcii.

Čím Roku natolik ohromila analytiky?

Roku pomáhá streamovacím službám a inzerentům zapojit spotřebitele. Předplatitelské služby zpeněžuje zpracováním transakcí prostřednictvím služby Roku Pay a služby podporované reklamou prodejem inventáře a reklamního softwaru.

Prodává také inventář ze své vlastní služby podporované reklamou, The Roku Channel.

Roku provozuje nejoblíbenější streamovací platformu v USA, měřeno počtem hodin streamování, a Roku OS je nejprodávanějším televizním operačním systémem v USA a Mexiku.

The Roku Channel navíc nedávno předstihl Peacock společnosti Comcast a Max společnosti Warner Bros Discovery a stal se sedmou nejoblíbenější streamovací službou v USA.

V květnu letošního roku 3,9 % streamovacího času připadalo na The Roku Channel, což je nárůst oproti 3 % v lednu 2024.

Společnost oznámila povzbudivé finanční výsledky za první čtvrtletí, které překonaly očekávání z hlediska čistého zisku i tržeb. Tržby vzrostly o 19 % na 882 milionů dolarů a ztráta ve výši 51 milionů dolarů znamenala zlepšení oproti loňské ztrátě 194 milionů dolarů.

Roku navíc vygenerovala kladný volný peněžní tok ve výši 427 milionů dolarů, oproti zápornému volnému peněžnímu toku ve výši 448 milionů dolarů v předchozím roce.

Do budoucna je investiční teze jednoduchá

Podle JPMorgan Chase tvoří streamovací média přibližně 60 % času sledování televize u dospělých Američanů ve věku 18 až 49 let, ale výdaje na streamovací reklamu představují pouze 30 % výdajů na televizní reklamu.

Roku má dobrou pozici, aby mohla těžit z toho, že zadavatelé reklamy tento rozdíl napraví a přesunou své rozpočty z tradičních televizních kanálů, právě na streamovací media.

Akcie Roku se v současné době obchodují za 2,1násobek tržeb (P/S poměr), což je blízko historického minima 1,7násobku tržeb.

Wall Street očekává, že tržby porostou do roku 2027 o 12 % ročně, takže současné ocenění se zdá být levné. Konsensuální odhad navíc ponechává prostor pro růst.

Očekává se, že výdaje na reklamu v rámci streamovacích platforem v USA porostou do roku 2027 o 13 % ročně. To dává Roku rozumnou šanci na rychlejší růst tržeb, než očekává Wall Street, zejména vzhledem k jeho stále počátečnímu úspěchu na mezinárodních trzích.

Pokud jde o cílovou cenu stanovenou společností Ark, akcionáři Roku nemají příliš velkou šanci na 900% výnos do roku 2026.

Oceňovací model Ark předpokládá, že tržby Roku budou v příštích sedmi čtvrtletích růst ročním tempem 65 %. To by znamenalo neuvěřitelné zrychlení oproti současné trajektorii. Trpěliví investoři by však přesto mohli zvážit nákup pozice v této růstové akcii.

Aktuální vývoj ceny akcií Roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Roku Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

3 důvody, proč investovat do akcií Roku

  • Růst příjmů a postavení na trhu: Roku vykazuje působivý růst příjmů, který trvale překonává očekávání trhu. Jako vedoucí streamovací platforma v USA a Mexiku těží ze silné pozice na trhu, kterou podporuje rostoucí uživatelská základna a vyšší míra zapojení jejích uživatelů.
  • Oživení reklamního trhu: Trh s digitální reklamou se zotavuje, což je přínosné pro příjmy společnosti z její platformy. Tato platforma, která zahrnuje distribuci obsahu a videoreklamu, zaznamenala významný růst, což zdůrazňuje potenciál společnosti Roku využít tohoto oživení.
  • Expanze na nové trhy: Strategická expanze společnosti na mezinárodní trhy a nabídka nových produktů, jako jsou televizory se značkou Roku, rozšířily její zdroje příjmů. Tato diverzifikace nejen podporuje růst, ale také pomáhá zmírňovat rizika spojená se závislostí na jednom trhu.

3 důvody, proč bude rozumnějším nápadem se akciím Roku vyhnout

  • Obavy o ziskovost: Roku se navzdory působivému růstu příjmů nedaří dosahovat stálé ziskovosti. Vysoké provozní náklady a pokračující investice do obsahu a technologií nadále zatěžují finanční výsledky společnosti, takže ziskovost je vzdáleným cílem.
  • Konkurence na trhu: Odvětví streamování je vysoce konkurenční, protože velcí hráči jako Amazon, Apple, Netflix a Google investují do svých platforem velké prostředky. Roku čelí silné konkurenci, která by mohla ovlivnit její podíl na trhu a vyhlídky na růst.
  • Hospodářská nejistota: Hospodářské poklesy a výkyvy ve spotřebitelských výdajích mohou negativně ovlivnit příjmy Roku z reklamy. Vzhledem k závislosti společnosti na prodeji reklamy by jakákoli ekonomická nestabilita mohla významně ovlivnit její finanční výsledky.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.