Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 akcie, které mohou vaši investici do roku 2030 zhodnotit na pětinásobek

Investice do akcií s vysokým růstovým potenciálem nejsou jen o honění za velkými jmény. Objevte, 3 společnosti, které využívají své jedinečné strategie a technologie k dominanci na trhu a mimořádnému finančnímu růstu.

Publikováno
3 akcie, které mohou vaši investici do roku 2030 zhodnotit na pětinásobek
Zdroj: depositphotos.com

V současné tržní situaci, kdy hlavní indexy jako S&P 500 a Nasdaq 100 v nedávné době dosáhly nových historických maxim, se může zdát, že identifikovat akcie s výrazným růstovým potenciálem je obtížné.

Pečlivá analýza však odhalí některé méně známé společnosti, které by mohly do konce desetiletí proměnit vaši investici až na pětinásobek.

Trojka v energetických nápojích

Společnost Celsius Holding je známá díky svým energetickým nápojům bez cukru vyrobených z přírodních složek, jako je zelený čaj, zázvor a aminokyseliny.

Poznámka

Společnost klade důraz na termogenní vlastnosti svých nápojů, které mají zlepšit metabolismus a spalování tuků během fyzické aktivity.

Produkty našly odezvu u mladších spotřebitelů, díky čemuž se Celsius stal třetí největší značkou energetických nápojů v USA, která zaostává pouze za Red Bullem a Monster Beverage.

V rámci strategického kroku k rozšíření distribuční sítě navázala společnost v roce 2022 partnerství s PepsiCo, čímž rozšířila svůj dosah na domácím i mezinárodním trhu.

Tato expanze se odráží i ve finančních výsledcích společnosti, když v roce 2023 došlo k pozoruhodnému 102% nárůstu tržeb na 1,3 miliardy dolarů a k impozantnímu 316% nárůstu upraveného zisku EBITDA na 296 milionů dolarů.

Analytici trhu předpokládají další vzestupnou dynamiku společnosti a předpovídají růst tržeb o 42 % v roce 2024 a o 33 % v roce 2025.

Aktuální vývoj cen akcií Celsius Holding

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CELH Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

V současné době se akcie obchodují za desetinásobek tržeb (P/S poměr =10), takže se jejich ocenění jeví jako přiměřené, když uvážíme jejich růstové vyhlídky.

Pokud si Celsius v letech 2025 až 2030 udrží složenou roční míru růstu (CAGR) ve výši 30 %, dosáhne podle odhadů do konce desetiletí tržeb ve výši 9,2 miliardy dolarů, což je více než sedminásobek hodnoty z roku 2023.

Budou-li ceny akcií tento růst následovat, měla by se investice do Celsius Holding do roku 2030 zpětinásobit poměrně pohodlně.

Švýcarská jednička ve sportovní obuvi

Švýcarská společnost On Holding, která vyrábí sportovní obuv a oděvy, si vytvořila mezeru na trhu díky své inovativní technologii tlumení CloudTec. Ta je založená na vzduchových polštářcích, které se roztahují, pokud je noha běžce ve vzduchu a naopak se stlačí, aby vytvořily pevnější základ při došlapu.

Poznámka

Společnost podporují významní sportovci jako Nicola Spirig nebo Roger Federer a po ovládnutí švýcarského trhu se nyní prosazuje v USA a Číně.

Po vzoru značek, jako je Lululemon Athletica, se On Holding prioritně zaměřuje na rozšíření svých kanálů přímého prodeje spotřebitelům, přičemž své výrobky prodává za prémiové ceny a zároveň si udržuje silnou cenovou sílu prostřednictvím minimálních slev.

Tento přístup přinesl v roce 2023 významné výsledky, kdy tržby On Holding vzrostly o 47 % a upravený zisk EBITDA o 68 %.

Společnost si klade za cíl udržet 26% CAGR až do roku 2026 a potenciálně zdvojnásobit své aktuální roční tržby ve výši 1,8 miliardy švýcarských franků.

Pokud si On Holding udrží 20% CAGR i v letech 2026 až 2030, mohly by její tržby dosáhnout 7,5 miliardy švýcarských franků, což by znamenalo čtyřnásobné zvýšení příjmů z roku 2023.

Při mírném nárůstu P/S poměru by pak akcie měla rovněž do konce desetiletí dosáhnout 5násobné hodnoty.

Korejský Amazon

Coupang, jihokorejská špička v e-commerce, se může pochlubit působivou logistickou sítí s centry pro realizaci zakázek, která se nacházejí v okruhu 11 kilometrů od 70 % obyvatel země.

Poznámka

Její předplatitelská služba Rocket Wow, podobná službě Prime od Amazonu, nabízí výhody, jako je zrychlené doručení, bezplatné vrácení zboží, streamování obsahu i dodávky potravin.

Růstové ukazatele společnosti jsou přesvědčivé: do konce roku 2023 se počet aktivních zákazníků zvýšil o 16 % na 21 milionů a počet předplatitelů služby Rocket Wow o 27 % na 14 milionů.

Tržby se za rok vyšplhaly o 18 % na 24 miliard dolarů a společnost dosáhla poprvé ziskovosti. Očekává se, že se v roce 2024 příjmy zvýší o 19 % a v roce 2025 o 16 %.

Pokud si Coupang v letech 2025 až 2030 udrží 15% složenou roční míru růstu, mohly by se její příjmy přiblížit 67 miliardám dolarů, což je téměř trojnásobek čísel z roku 2023.

Aktuální vývoj akcií Coupang

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Coupang Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akcie společnosti Coupang jsou v současné době poměrně podhodnocené, když se poměr ceny k tržbám rovná 1.

Pokud si Coupang udrží stabilní růst a do roku 2030 si zajistí vyšší poměr ceny k tržbám, pětinásobný růst investice rovněž nelze vyloučit.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
7
1

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎