Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Toto je investiční příležitost, která se naskytne jednou za generaci

Skvělý dividendový výnos, využité akviziční příležitosti, perspektiva stabilního růstu. To vše je Enbridge. Seznamte se.

Publikováno
Toto je investiční příležitost, která se naskytne jednou za generaci
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Enbridge, kanadský provozovatel plynovodů a veřejných služeb, dosahuje stabilních výsledků a v posledních dvou desetiletích dosáhla její akcie více než 11% složeného ročního výnosu.

Tím překonala 10% výnos indexu S&P 500 natož pak 8% průměr svých konkurentů.

Nedávno navíc společnost uzavřela dohodu o akvizici 3 plynárenských společností a z tohoto strategického kroku brzy začne těžit.

Využitá šance

Před půl rokem se Enbridge dohodla se společností Dominion Energy na koupi tří velkých plynárenských společností za zhruba 14 miliard dolarů.

Akvizicí vytvoří největší platformu pro dodávky zemního plynu v Severní Americe, která bude obsluhovat 7 milionů zákazníků.

Greg Ebel, generální ředitel Enbridge, vyjádřil důvěru v tuto transakci a očekává, že bude mít pozitivní vliv na cash flow společnosti.

Počáteční fáze akvizice byla dokončena nákupem první společnosti The East Ohio Gas Company.

Příchod silné plynárenské společnosti se sídlem v Ohiu je pro Enbridge strategicky velmi vhodný. Dále diverzifikuje naše podnikání a zlepšuje profil stabilních peněžních toků našich aktiv,” dále uvedla Michele Harradence, šéfka distribuce a skladování plynu v Enbridge.

Později během roku by měly být dokončeny nákupy dalších dvou společností, čímž dojde k výrazné změně podnikatelského mixu společnosti.

Po akvizici bude ze stabilního sektoru plynárenství plynout 22 % upraveného zisku před úroky, zdaněním a odpisy (EBITDA), čímž se sníží podíl kapalných paliv na ziscích společnosti.

Tato strategická změna orientace na zdroje energie s nižšími emisemi uhlíku je reakcí na vývoj energetického prostředí, která Enbridge poskytuje dlouhodobější perspektivu a možnosti růstu.

Přínos do budoucna

Tyto investice dále vylepšily výhled růstu společnosti, která předpokládá nárůst upraveného zisku EBITDA o 7 % až 9 % ročně do roku 2026.

Rovněž se očekává, že cash flow na akcii poroste přibližně o 3 % ročně, ačkoli v krátkodobém horizontu je tento růst zmírněn nedávnými daňovými změnami a zvýšeným počtem akcií nezbytných pro financování akvizic.

Aktuální vývoj ceny akcií Enbridge

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Enbridge Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Po roce 2026 se očekává, že slábnoucí protivětry zrychlí růst cash flow na akcii na přibližně 5 % ročně, což by firmě mělo umožnit i zvýšení dividend. Podobným tempem pravděpodobně poroste i upravený zisk EBITDA.

Investory přitahuje zejména značný 7,5% dividendový výnos akcie Enbridge, který v kombinaci s předpokládaným růstem cash flow na akcii naznačuje, že celkové roční výnosy by se mohly pohybovat v rozmezí 10-12 %.

U dividendové akcie s nízkým rizikem jsou tato čísla přesvědčivá a ukazují Enbridge jako solidní investiční možnost, zejména pro ty, kteří hledají spolehlivý a rostoucí zdroj pasivního příjmu.

Uvažujete o investování do akcií Enbridge? Zvážit můžete například brokera XTB:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
11
8

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎